Чи втримає Москаленко депутатський мандат в окрузі – №96

Фото: Чи втримає Москаленко депутатський мандат в окрузі – №96

За депутатський мандат на 96-му окрузі змагаються 19 кандидатів. ЦВК зареєструвало тут 22-х бажаючих потрапити до парламенту, але троє знялися з виборів достроково.

13 кандидатів висуваються з партійною підтримкою, 6 йдуть у парламент як самовисуванці.

Зберегти мандат народного депутата планує нардеп від фракції “Воля народу” екс-регіонал Ярослав Москаленко, який був обраний нардепом у 96-му окрузі у 2012 році від “Партії регіонів”. 2014 року пройшов у парламент як самовисуванець. Наполягає, що реформа децентралізації має бути завершена.

Основною конкуренткою нардепа є журналістка телеканалу 1+1 Ольга Василевська-Смаглюк від партії “Слуга народу”. Кандидатка обіцяє зупинити вирубку лісів та незаконне будівництво на окрузі.

По округу також балотується депутат Бучанської ради від партії “Свобода” Іван Окоєв, який активно виступає проти знищення лісу в Бучі.

Партія “Голос” висуває на цьому окрузі Немішаєвського селищного голову Сергія Замідру, який брав участь у проекті “Нові лідери” й хоче втілити державну програму “розумних містечок”.

На потрапляння до парламенту претендує ще одна депутатка Бучанської ради від партії БПП Людмила Войнолович. Вона, на відміну від Окоєва, голосує за виділення землі в бучанському лісі та голосувала проти розірвання договору оренди на земельну ділянку в лісі з екс-помічником Москаленка Сергієм Арєф’євим.

Ще одна депутатка Гостомельської ради Тетяна Шальман балотується по округу, в якому не проживає. Вона відома тим, що намагалася запровадити цензуру в раді. 

Кандидат зі стажем

Голова депутатської групи “Воля народу” Ярослав Москаленко балотується як самовисуванець. На цьому окрузі він вже двічі перемагав. 

У 2014 році за був обраний до парламенту як безпартійний самовисуванець. В раді очолив підкомітет з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Кнопкодав. Прогульник засідань комітету у Верховній Раді. Фігурант шести антикорупційних розслідувань

Москаленко підтримав закони про антикорупційний суд, про створення НАБУ та про скасування загального прокурорського нагляду. Не голосував за фінансування партій з державного бюджету та Виборчий кодекс, хоча був зареєстрований.

Москаленко єдиний з чинних нардепів-кандидатів на Київщині, хто голосував за диктаторські закони 16 січня 2014 року.  Також підтримав закон про необов'язковість юридичної освіти для генпрокурора та обов'язкове декларування доходів для антикорупційних громадських активістів.

У 2012 році був обраний народним депутатом 7 скликання від “Партії регіонів” за тим же округом як член партії. 21 лютого 2014 року вийшов з фракції “Партії регіонів”, за кілька днів приєднався до групи “Суверенна Європейська Україна”.

Москаленко ймовірно підкуповував виборців. За інформацією громадянської мережі ОПОРА, на парламентських виборах 2012 року у селі Жукин Вишгородського району Москаленко разом з головою Вишгородської РДА Олександром Приходьком відкрили оновлену після ремонту амбулаторію. Москаленко подарував десятьом фельдшерам велосипеди.

У Бородянці кандидат відкривав з головою Бородянської райради Ігорем Кунцем оновлену після ремонту дитячу консультацію.

За методологією ЧЕСНО Москаленко потрапив до ТОП-10 недоброчесних нардепів станом на 9 червня 2019 року. 

В окрузі Москаленко проводить активну агітаційну кампанію, про що повідомляє на своїй Facebook сторінці, зустрічається з виборцями, ставить дитячі майданчики, обіцяє зробити ремонти в будинках, ремонтує бювети.

Активісти дивуються, чому  Москаленко досі не зупинив будівництво в бучанському лісі, поряд з тенісним клубом “Кампа”. Ділянку за адресою вул. Лісова, 1а взяв в оренду колишній помічник нардепа Сергій Арєф’єв на фірму, зареєстровану на дружину. На ділянці більше 2-х га були вирізані цінні породи дерев - дуби, граби, вільха без відповідного дозволу лісництва та Бучанської ради. Прокуратура за цим фактом відкрила кримінальне провадження. Після цього орендар передав цю ділянку в суборенду фірмі забудовника Антона Мирончука, якого ЗМІ пов’язують з екс-мером Ірпеня та лідером партії “Нові обличчя” Володимиром Карплюком. Господарський суд Київської області прийняв рішення про арешт цієї ділянки, але Мирончук продовжує будівництво.

Москаленко переконує, що до будівництва стосунку не має, хоча не заперечує дружні відносини з Арєф’євим. Нардеп кілька разів звертався до прокуратури зі зверненнями щодо цього будівництва в лісі.

У своїй передвиборчій програмі Москаленко пише, що народ має право обрати парламент нової якості, головне завдання якого - зробити життя українців достойним. Переконаний в необхідності перезавантаження низки реформ, серед яких медична, судова, пенсійна, житлово-комунальна. Бачить майбутнє України в Європі. На його думку, кожна громада має бути самодостатньою і він боронитиме всі досягнення реформи децентралізації та вимагатиме її повної реалізації.

Журналістка – слуга народу

Партія “Слуга народу” висуває по цьому округу журналістку “1+1" Ольгу Василевську-Смаглюк.

Своєю основною метою Василевська бачить не допустити до парламенту Ярослава Москаленка. Журналістка пише про це в соцмережі facebook

Схоже на те, що Василевська-Смаглюк користується підтримкою міського голови Бучі екс-регіонала Анатолія Федорука, якого судять за розкрадання лісу в особливо великих розмірах. Вона часто буває з візитами в Бучанському парку, де проводить зустрічі з виборцями. На світлинах її можна побачити поряд з Федоруком.


На фото:Олексюк, Василевська-Смаглюк, Федорук

Колега Федорука по кримінальній справі за знищення лісу в Бучі – секретар Бучанської ради Василь Олексюк також присутній на заходах, поряд з Василевською.

Олексюк хотів позмагатися за мандат у 96-му окрузі й в своїй кампанії використовував стилістику партії “Слуга народу”, хоча йшов як самовисуванець. Василевська навіть звинуватила його в плагіаті.

Через кілька днів після цього Олексюк знявся з виборів, заявивши, що робить свій вибір на користь Ольги Василевської-Смаглюк.

Василевська-Смаглюк сфотографувалася з Олексюком після його відмови брати участь у виборчих перегонах.

У команді Василевської-Смаглюк депутат Бучанської ради від партії Карплюка “Нові обличчя” Сергій Мостіпака. Він працював у ЗеКоманді й на президентських виборах. Разом з Василевською він проводить зустрічі з виборцями.

Василевська-Смаглюк зустрічалася з активістами з приводу вирубки лісу та будівництва в лісі поблизу тенісного клубу “Кампа”. Громаді пообіцяла розібратися в ситуації й зупинити вирубку.

У своїй програмі Василевська-Смаглюк пише про мету докорінно змінити стару систему влади. Обіцяє надати людям можливість впливати на рішення влади через референдуми, притягнути чиновників до відповідальності за незаконне збагачення та посилити відповідальності за корупційні злочини – зокрема, впровадження обов'язкової конфіскації майна корупціонерів.

Позапартійний націоналіст 

Партія “Свобода” вирішила кандидувати по цьому округу депутата Бучанської ради Івана Окоєва. На сайті ЦВК вказано, що Окоєв безпартійний, за його словами, у кінці 2016 року він написав заяву про вихід з партії, оскільки пішов на військову службу.

Окоєв працює діловодом в батальйоні оперативного призначення імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького Національної гвардії України.

В окрузі проводить активну агітаційну кампанію, про що повідомляє виборців на своїй сторінці в соцмережі.

У Бучі Окоєв протистоїть забудовникам, на сесіях Бучанської ради активно протистоїть незаконному виділенню земельних ділянок в лісі.

У своїй типовій програмі для кандидата-”свободівця” Окоєв пропонує запровадити перевірку на “детекторі брехні” для держслужбовців та кандидатів на виборні посади, здійснити реальну люстрацію - докорінне очищення влади, позбавляти нардепів мандату за кнопкодавство й прогули, заборонити торгівлю землею сільськогосподарського призначення, повернути капітали з офшорів, ліквідувати олігархічні монополії. Це типова програма на цих виборах для “свободівців”.

Депутатка Бучанської ради від “ЄС”

Партія екс-президента Петра Порошенка “Європейська Солідарність” висунула по 96-му округу безробітну депутатку Бучанської ради від БПП Людмилу Войналович.

На сесіях Бучанської ради Войналович разом з командою БПП голосують за виділення землі в лісі та проголосували проти розірвання договору оренди на земельну ділянку поблизу тенісного клубу “Кампа”.

Войналович разом з іншими депутатами в судах підтримувала комуніста Ігоря Калєтніка, який в Бучі загородив 10-ти метровим парканом 14 га лісу. Землю Калєтніка Верховний Суд України повернув державі, але комуніст та його оточення з числа депутатів Бучанської ради не погоджуються з цим рішенням і намагаються його оскаржити.

У своїй передвиборчій програмі Войналович обіцяє продовження процесу децентралізації, відновлення миру на всій території України, підвищення конкурентноздатності вітчизняної промисловості, завершення процесу євроінтеграції України.

Новий лідер від партії “Голос”

Партія Святослава Вакарчука “Голос” покладає надії в 96-му окрузі на голову Немішаєвської селищної ради Сергія Замідру.

Замідра став достатньо відомий в україні після участі в телепроекті “Нові лідери” на телеканалі СТБ.

Кандидат має ступінь магістра з прикладної математики, правознавства та державного управління.

Основною метою Замідри на проекті було прискорення інноваційного розвитку України через створення мережі невеликих розумних містечок та громад на основі практики розумного містечка Немішаєве.

Під час перегонів в селищі був відкритий творчий простір для молоді селища Немішаєво. Його побудували за кошти волонтерів та активістів ГО “Будуємо Україну разом”.

Замідра агітує не лише в своєму окрузі, а й їздить по країні разом з Вакарчуком в рамках “Туру змін”.

У своїй програмі Замідра зобов’язується розвивати сільські територій, молодіжну інфраструктуру в селах, селищах і містечках, збільшувати фінансування на патріотичне виховання української молоді. Обіцяє підтримку децентралізації та розвиток інноваційних рішень у громадах через підтримку й швидке поширення кращих практик між громадами, підвищення уваги до розвитку фізичної культури та спорту в Україні, особливо щодо розвитку сільського спорту. 

Депутатка з Гостомеля, яка пропонувала стріляти журналістів

Як самовисуванка хоче отримати мандат нардепа доцентка кафедри реклами та зв’язків з громадськістю Інституту журналістики та депутатка Гостомельської селищної ради Тетяна Шальман.

За ініціативи Шальман Гостомельска рада ухвалила рішення про введення цензури для місцевих ЗМІ, які висвітлюють сесійні засідання Гостомельської ради. 

Це рішення було скасоване, а Шальман зауважила, що треба робити з тими журналістами, які “кусають”:

“Собака которая кусает, с ней шо делают? Ее пристреливают! Когда она нападает… согласно суда.”

У 2016 році Шальман прогуляла 70% засідань сесій та комісій Гостомельської ради й потрапила в список кандидаток на відкликання але відкликана не була. 

У 2017 році Шальман нібито допомагала своїй колезі Наталії Черінській, засудженій за хабар та позбавленій депутатського мандату, переховувати мічені купюри, отримані в якості хабара Черінською.

Шальман з мешканцями округу не зустрічається, використовує у своїй агітаційні продукції стилістику партії “Слуга народу”. Партія назвала її фейком.

В основі передвиборної програми Шальман – захист прав споживачів, створення конкурентного ринкового середовища і все, що з цим пов’язане.

Самовисуванець з кольорами “Слуги народу”

Як самовисуванець балотується перший заступник Голови Правління страхової компанія "БРОКБІЗНЕС" Андрій Горельцев з села Пилиповичи Бородянського району.

Горельцев агітує в зелено-жовтих кольорах, як і партія “Слуга народу”.

У передвиборчій програмі пише, що останні 4 роки проживає в селі Пилиповичи і знає проблеми мешканців села.

“Я бачу проблеми людей різного віку; я бачу, чого не вистачає школам, дитячим садочкам, лікарням; я бачу проблеми малого та середнього бізнесу. А головне, я розумію, як вирішувати ці проблеми. І саме цьому я хочу присвяти наступні роки свого життя”, – пише кандидат.

Безробітний “батьківщинівець”

Партія “Батьківщина” висунула кандидатом безробітного Романа Буковського.

Кандидат активно зустрічається з виборцями округу, дарує подарунки місцевим футбольним командам і поширює інформацію про це у соцмережі facebook.

У своїй програмі пише про своє бачення роботи народного депутата, який повинен займатися реконструкцією та капітальним ремонтом мереж водопостачання в населених пунктах, ремонтом дитячих садків, шкіл, лікарень, капітальним ремонтом доріг, розвитком інфраструктури та зручного автобусного сполучення з районними центрами та містом Києвом.

Маловідомий кандидат від Ляшка

“Радикальна партія Олега Ляшка” кандидує директора Центру по роботі з дітьми та молоддю Олександра Бовсуновського

Бовсуновський не повідомляє про зустрічі з виборцями та не веде активної виборчої кампанії.

У своїй програмі Бовсуновський пропонує замість хаосу радикальні реформи. Вимагає скоротити кількість народних депутатів до 250, а міністерств – до 10. Обіцяє подолати бідність і дати людям впевненість у завтрашньому дні, кожному працездатному - робоче місце і зарплату, а всім, хто потребує – гарантований соцзахист.

Кандидатка від “Самопомочі” не має коштів на кампанію

Партія “Самопоміч” висуває депутатку та секретарку Вишгородської міської ради Тетяну Бражнікову.

Бражнікова відкидає звинувачення, що вона техкандидатка і пояснює, що не веде кампанії, бо не має достатньо фінансів.

У своїй програмі Бражнікова обіцяє фінансову незалежність громад та передачу їм більших повноважень, завершення реформи децентралізації, надання громадам прав розпоряджатися власними ресурсами. Переконана, що з її приходом у парламент податок з доходів фізичних осіб піде за людиною до тієї громади, де людина отримує соціальні послуги: медицина, освіта, соціальний захист, а не за місцем праці.

Партієць від Гриценка

Партія “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка покладає надії на депутата Вишгородської районної ради від “Громадянської позиції” підприємця Рамаза Манію.

Манія зустрічається з виборцями, проводить агітаційну роботу, про що повідомляє у соцмережі facebook.

Манія у своїй програмі пише, що йому, як мешканцю 96-го округу, відомо про всі проблеми й негаразди регіону ще з дитинства. Саме тому він іде в парламент і знає як їх вирішити.

Кого висунули екс-регіонали?

Партія “Опозиційний блок” зробила ставку на безробітного Сергія Науменка з Києва.

У своїй програмі Науменко пише, що є прихильником повної свободи в питаннях мови, релігії, історії, культури і вважає, що влада не має права диктувати громадянам, якою мовою їм розмовляти, читати, співати, молитися, кого вважати героєм, а кого – зрадником.

Від “Опозиційної платформи - за життя” висувається безробітний Руслан Пірський з села Катюжанка Вишгородського району.

У 2014 році Пірський балотувався до парламенту від партії “Опозиційний блок”, був під непрохідним 77-м номером.

Пірський був депутатом Київської облради від Партії регіонів з 2010 по 2015 рік.

Програма Пірського повністю співзвучна з програмою партії, яка його висуває.

Помічниця Надії Савченко

Вирішила взяти участь у виборчих перегонах і помічниця народної депутатки Надії Савченко Юлія Соловйова. Її висуває – партія "ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА ПЛАТФОРМА НАДІЇ САВЧЕНКО".

Соловйова працює у Благодійному фонді "Наш дім - Україна".

Соловйова обіцяє виборцям відстоювати і захищати інтереси жителів громади округу на всіх щаблях влади, контролювати дії чиновників та не дозволяти розкрадати бюджетні кошти і землю, особисто буде вести прийом громадян на окрузі та надаватиме юридичну допомогу, обіцяє працювати в діалозі з громадою округу з щоквартальним звітуванням про результати своєї роботи.

Самовисуванець-”кіборг”

Помічник голови ГО  "Товариство сприяння обороні України" Віталій Баранов балотується як самовисуванець.

Баранов відомий як учасник АТО, “кіборг”, помічник командира 90-го окремого аеромобiльно-десантного батальйону, який боронив від противника донецький аеропорт.

Нагороджений орденами Богдана Хмельницького 3-ї та 2-ї ступенiв, та iншими вiдзнаками і медалями.

Основний акцент в своїх зустрічах робить на проблемах учасників АТО. Зустрічається з представниками місцевих спілок АТОвців.

У своїй програмі обіцяє боронити у ВР українську державу, дбати про її соборність і незалежність, захищати національні інтереси України. Відновлення повноцінного миру в державі є можливим лише через деокупацію і повернення південно-східного Донбасу та Криму.

Також планує добитися забезпечення автотранспортом усіх ветеранів-ампутантів, надання мешканцям київських передмість пільгового проїзду в громадському транспорті столиці, планує розробити законодавчу базу для зменшення до 55 років пенсійного віку для багатодітних жінок.

Безробітний Дмитро Юмаєв також вирішив позмагатися на депутатський мандат. Його висуває партія "РАЗОМ СИЛА".

Юмаєв обіцяє виборцям створити “країну у смартфоні”. Хоче запровадити можливість електронного голосування, реєстрації бізнесу, сплата податків  не виходячи з дому. Також обіцяє найшвидкісніший сучасний інтернет 5G.

Кандидат з Волині

Від “Аграрної партії України” балотується депутат Бородянської районної ради від “Європейської партії України” Роман Ващук, який працює директором ТОВ "ВР Консалтинг". Фірма надає юридичні послуги.

На сайті ЦВК вказано, що Ващук проживає в селі Годомичі Маневицького району Волинської області.

Ващук разом з Федоруком та Олексюком були присутні на таємній зустрічі, де посадовці, як твердить місцевий депутат, який зафільмував частину зустріч на відео, нібито намагалися домовитися про поділ регіону в рамках децентралізації.

У своїй програмі Ващук обіцяє покласти край безгосподарності та грабіжництву, опікуватися народними інтересами, повернути всім українцям впевненість у майбутньому.

Активістка, яка зібрала гроші на заставу через соцмережу

Як самовисуванка балотується мешканка села Бабинці активістка Вероніка Верещинська, яка працює менеджером ТОВ "ОСВ-2".

Верещинська разом з Окоєвим, Замідрою та кількома іншими кандидатами взяла участь у програмі на “Суспільному”, яка була присвячена виборам на 96-му окрузі.

Для того, щоб балотуватися і внести заставу до ЦВК у розмірі більше 40 тис. грн Верещинська збирала кошти через соцмережу facebook.

У своїй програмі Верещинська планує розробити законодавчу ініціативу, щодо екологічної  перевірки даного округу: викиди в атмосферу, стан ґрунту, водойм та питної води. Здійснити повне перезавантаження системи харчування  в усіх школах. Впроваджувати ініціативи щодо реформ у сфері пасажирських перевезень, що дозволить змінити ситуацію на ринку  регулярних автобусних перевезень.

Оксана Чепіжко, яка працює директоркою ТОВ "Компанія з управління активами "Ексельсіор" балотується як самовисуванка. Основний вид діяльності компанії - управління фондами. Жінка переселенка, у 2014 році переїхала з Донецька в Київ.

Чепижко веде кампанію.

У своїй програмі кандидатка обіцяє опікуватися проблемами переселенців. Вона планує забезпечити створення рівних умов для всіх, відповідальність перед майбутніми поколіннями та має ідею як “зшити” країну.

Рух ЧЕСНО вже оприлюднив аналіз кандидатів, які йдуть від Подолу (220-й округ), Оболоні (217-й округ), Печерську (221-й округ), Солом'янки (222-й округ), Шевченківського району (223-й округ), Святошина й частини Голосієва (219 округ), Голосієва (211 округ) та Дніпровського району (214-й округ).

Нагадаємо, 21 липня 2019 року відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради України. Громадський рух ЧЕСНО збирає інформацію про політичні партії та кандидатів у нардепи у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата чи кандидатки, а й перевірити його/її на доброчесність.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]