Хто масово клонує "Слугу народу" в рідному місті Зеленського

Фото: Хто масово клонує "Слугу народу" в рідному місті Зеленського

У виборчому окрузі №37 зареєструвалися п’ять кандидатів, які представляють організації, в назвах яких є "Слуга народу". До цього округу входять частина рідного для Володимира Зеленського Кривого Рога та ще чотири райони Дніпропетровщини.

Наразі ці громади у Верховній Раді представляє екс-регіонал Дмитро Шпенов, який належить до фракції "Опоблок". Згідно з результатами соцопитувань, шанси політичної сили потрапити до парламенту доволі низькі. Тому для "опоблоківців" мажоритарна система – чи не єдина можливість знову стати нардепом. Шпенов уже подав документи до ЦВК для балотування саме в цьому окрузі.

Технологія використання клонів потрібна для того, аби розпорошити голоси, які виборці можуть віддати за основного кандидата-конкурента. Під час президентських виборів народний депутат Юрій Тимошенко був технічним кандидатом, котрий мав відтягнути голоси в лідерки ВО "Батьківщина". Рух ЧЕСНО виявив зв'язок техкандидата Тимошенка з БПП. На Дніпропетровщині, схоже, клонів так само створювали завдяки пов'язаному з БПП місцевому політику.

Співзасновником Громадського руху "Слуга народу" є кандидат у депутати Нікопольської міської ради від БПП Євген Баладжаєв. На момент балотування 2015 року він працював механіком автотранспортної дільниці ПрАТ "Нікопольський хлібокомбінат".

Керівником проекту в цьому русі, зареєстрованому в травні, незадовго до виборів, наразі є Валентин Грижук, який подав документи до ЦВК як самовисуванець.

Грижуккриворізький підприємець, котрий виконує будівельні електромонтажні роботи та може надавати послуги з прибирання. Також є інформація, що він здійснював постачання річкового піску.

Але Грижук – не єдиний у громадському русі, хто вирішив податися в нардепи. Його колега Антон Кравченко, мешканець Дніпра, чомусь захотів скласти йому конкуренцію.

Ба більше, якщо переглянути властивості  файлу передвиборчої програми Грижука, то автором зазначено tovkun.av. На сайті ЦВК є кандидатка Альона Вікторівна Товкун, тобто Товкун А.В. У її програмі такі самі ініціали.

От тільки Товкун висувається не як представниця Громадського руху "Слуга народу". Адвокатка є власницею та керівницею приватного підприємства "ЗЕ! Слуга народу".

Програми трохи більш ніж одна сторінка А4 завдовжки навіть на помилки й одруки не вичитували.

Верстка передвиборчих програм цих двох кандидатів наприкінці є ідентичною.

В окрузі №37 у народні депутати також балотується керівник проекту в приватному підприємстві Альони Товкун "Зе! Слуга народу!" Павло Приходько.

Але якщо деякі організації створено у травні, одразу після перемоги Зеленського на виборах, то є й такі, які заснували ще в лютому 2019 року. Одна з них – ГО "Слуга народу". Саме від неї висувається Олександр Рябовол.

Партія "Слуга народу" ще не оголосила прізвищ своїх кандидатів у мажоритарних округах. Тож наразі ані виборці, ані конкуренти не знають, хто представлятиме цю політсилу на їхньому окрузі. У соцопитуваннях наводять прізвища нереальних кандидатів, аби зробити виміри.

"Навіть зараз проводять соціологію на певних округах і бачать, що віртуальні кандидати, яких вписують просто до соціології для того, щоб уявити, що відбуватиметься на окрузі, за певним брендом набирають відразу плюс 15%, плюс 20%, а чи й плюс 30%. Люди голосують за бренд", – пише Інна Кузнецова, головна редакторка Київського бюро "Радіо Свобода".

Кандидати, у чиїх біографіях та в бюлетені буде словосполучення "Слуга народу", ймовірно, мають на меті відтягнути голоси у представника партії "Слуга народу". У цієї політичної сили, особливо на Дніпропетровщині, високий рейтинг, а отже, хай кого вона висуне в окрузі, ця людина зі старту матиме значну підтримку.

Зазначені вище претенденти на місце у ВРУ, вочевидь, розмиватимуть базовий рейтинг реального кандидата від партії "Слуга народу", адже виборці, які підтримують партію, можуть помилково проголосувати за представника організації "Слуга народу".

Поки не оголосили, хто балотуватиметься в цьому окрузі від партії "Слуга народу", Шпенов активно працює над тим, аби знову потрапити до парламенту. Так, перед новорічними святами 2019 року його благодійний фонд "Добра справа" роздавав продуктові набори пенсіонерам, що є типовим гречкосійством.

"Допомогу від нардепа вже отримали понад 40 тисяч людей. Цю програму продовжать і надалі", – ішлося в сюжеті місцевого телеканалу "Рудана".

Координатор "зе!команди" Олександр Корнієнко зазначає, що подібну технологію із застосуванням клонів "Слуги народу" штаб виявив щонайменше у 10 округах:
 

"Поява цієї технології пов’язана з тим, що кандидати від партії "Слуга Народу" - це нові люди у політиці. А от назва самої партії широковідома у суспільстві. Наразі наші юристи працюють в напрямку захисту прав партії "СН", назва якої є зареєстрованим товарним знаком. Щодо різних інших назв: "Зе Слуга Народу", "Зе Команда Слуги", "Слуги Народу" і інших варіантів, ми наразі працюємо над юридичною позицією. Але однозначно будемо комунікувати цю ситуацію в медійному полі".

 

"ЦВК одним з останніх рішень змінило порядок подачі інформаціі для реєстрації і тепер, якщо недавно була зміна прізвища - про це треба інформувати. Це боротьба з технологією однофамільців. Певно, потрібно напрацьовувати інструменти і для боротьби з "одноназванцями", - резюмує Корнієнко.

Нагадаємо, це не перший випадок, коли фіксують клонів "Слуги народу". Так, у 95-му окрузі, до якого входять Приірпіння та Києво-Святошинський район, теж з'явився клон кандидата від БФ "Слуга народу". У цьому окрузі мандат намагається здобути фігурант антикорупційних розслідувань, екс-мер Ірпеня Володимир Карплюк.

Також Громадський рух ЧЕСНО проаналізував першу десятку списку "Слуги народу". Окрім цього, у списку були виявлені кіоскери, один з яких лобіюють в Києві свої інтереси, а також у списку є помінчик нардепа- "нарфронтівця" Антона Геращенка та ще двоє людей, які пов’язані з ГО, співзасновником якої є саме Геращенко.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]