Перша десятка партії Петра Порошенка "Європейська солідарність" складається із соратників і довірених осіб п’ятого президента із вкрапленням волонтерів та військових. Перед виборами БПП "Солідарність" провела косметичний "ребрендинг" і стала партією "Європейська солідарність". Партія провела спробу праймеріз на базі громадської організації з голосуванням за кандидатури на сайті. Також із партії вийшли одіозні члени команди з негативним шлейфом, як Ігор Кононенко і Олександр Грановський, які, ймовірно, підуть по мажоритарці самовисуванцями.
Протопраймеріз партії на базі громадської організації
Після ребрендингу партії ГО "Справа громад", яка зареєстрована за місцем офісу БПП на вул. Лаврській, провела свій форум.
ГО створила сайт, на якому мали змогу зареєструватися охочі потрапити до списку партії "ЄС". При цьому голосувати за кандидатури можна було лише 4 червня, а самі результати голосування не мали для партії обов’язкового характеру.
Зауважимо, що з голосуванням за кандидатури у користувачів виникли проблеми через неможливість зареєструватися на сайті.
Згодом Юрій Бірюков пояснив, що нібито сайт DDosять, але станом на 13:01 ситуація не критична.
Тим не менше, сайт відмовляв у реєстрації до 15:00, згодом - до 18:00, при цьому з’являвся напис, що реєстрація неможлива через навантаження і треба почекати хвилинку. Попри це засновниця громадської організації Антоніна Бузіло назвала праймеріз "невеличкою переможенькою". Якщо вірити сайту, за добу проголосувати змогли 95 тисяч 483 зареєстровані користувачі.
Вітрина партії
За даними соцдослідження КМІС, у травні-червні рейтинг партії Порошенка становить 8,1%, тобто "ЄС" долає прохідний бар’єр у 5% і може розраховувати на 18 мандатів.
Першу десятку списку партії "Європейська солідарність" очікувано очолив 5-й президент України Петро Порошенко.
У другому турі президентських виборів 21 квітня 2019 року Порошенко отримав 4 522 320 голосів (24.45%) виборців і посів друге місце. З п’ятьох президентів України Порошенко другий, хто після закінчення строку повноважень балотується до парламенту народним депутатом. До нього тричі поспіль після президентської посади до парламенту балотувався й був обраний президент Леонід Кравчук.
Петро Порошенко був нардепом від ІІІ скликання Ради.
"З кожним новим скликанням парламенту Порошенко ставав все менш активним депутатом. Якщо під час першої каденції він проігнорував лише 3,49 % голосувань, то за останні роки депутатства, за правління "Партії регіонів", – більше половини. Злісним прогульником Петра Олексійовича не можна назвати, а от пасивним депутатом – цілком", - пише проект "Української правди" ВибориВибори в матеріалі "Чим запам’ятався Петро Порошенко як народний депутат".
Друге місце у списку "ЄС" отримав чинний спікер Верховної Ради Андрій Парубій. До ВР 8-го скликання був обраний за списком "Народного фронту" (4-те місце).
Зараз рейтинг "Народного фронту", який у 2014 році посів 1 місце на парламентських виборах, коливається на рівні 1%. Цього недостатньо, щоб потрапити до парламенту. Відповідно "нарфронтівці" шукають для себе мажоритарні округи, йдуть у список партії "Української стратегії Гройсмана" або, як Парубій, у список БПП ("Європейської солідарності").
Верховна ж Рада 8 скликання за спікерства Парубія внесла низку змін, потрібних для роботи НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а також створила законодавчу основу для реформи поліції.
Водночас Рада не запустила механізм, який би унеможливив неособисте голосування народними депутатами - кнопкодавство. При цьому Парубій стверджував, що при виявлених фактах кнопкодавства ставить питання на переголосування.
Також Верховній Раді за спікерства Парубія закидають невиконання низки рекомендацій очільника місії Європарламенту Пета Кокса щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради.
Парубій є співавтором Виборчого кодексу, що його обіцяють прийняти до 10-11 липня цього року.
Як і на роботі у ВР, після Парубія іде в списку його перша заступниця Ірина Геращенко, яка була обрана до ВР як 9 номер у списку БПП "Солідарність".
"В першій десятці оновленої "Європейської Солідарності" - 40% складають жінки.
Гідність, рівність, повага, патріотизм, державницька позиція - наш світогляд. Й що не менш важливо, маємо чітку партійну програму, з конкретними цілями і ідеологією. Готові реалізовувати євроатлантичний курс у владі, об‘єднатися в коаліцію з демократами. Як треба, будемо відстоювати і боротися за Україну в опозиції", - пише Ірина Геращенко про першу десятку своєї партії, в якій сама опинилася.
Під час передвиборчої кампанії Петра Порошенка, Геращенко побувала в Одесі в той час, коли в парламенті був робочий день. Її картка голосувала в той час, коли вона перебувала в іншому місці.
Геращенко з 17 червня 2014 року до 16 травня 2019-го була уповноваженою президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях. З травня 2015-го - в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську. Геращенко вела переговори щодо звільнення заручників, становлення тиші на Донбасі, розмінування, відновлення інфраструктури та інших питань.
До того, як потрапити в парламент, Геращенко була президенткою інформаційного агентства "УНІАН"(У 2006-2007 роках) . На цю посаду вона була призначена після того, як 4 роки пропрацювала прес-секретаркою народного депутата, а згодом - президента України Віктора Ющенка.
Четверте місце в партії "ЄС" отримав бойовий генерал-лейтенант, комбриг легендарної 95 - ї бригади, командувач десантно-штурмових військ ЗСУ та сил АТО Михайло Забродський.
Під безпосереднім керівництвом Забродського 95 бригада здійснювала найдовший рейд в тилу противника, блокувала Слов'янськ та Краматорськ, захоплювала та утримувала гору Карачун.
Удостоєний звання "Герой України", нагороджений орденами "Богдана Хмельницького ІІІ ступеня" і "Данила Галицького". Закінчив коледж командування армії та Генерального штабу США, брав участь у миротворчій місії в Косово. Депутат Житомирської обласної ради 7-го скликання від БПП, який став кандидатом на відкликання за версією Руху ЧЕСНО через пропуски засідань.
"Наше місце лише в одному строю зі збройними силами і арміями провідних країн світу, я веду мову про Північноатлантичний альянс... На жаль, ціна, яку заплатила наша країна з 2014 року за всі наші прагнення, досягнення і навіть за прорахунки – дуже висока. Ми вже заплатили життям і здоров’ям тисяч, мабуть, найкращих синів і доньок України. І дозволити кому - небудь в угоду політичним амбіціям або черговим віянням змінити курс – це означає перш за все зрадити їх пам’ять. Впевнений, що "Європейська Солідарність" не дозволить нікому це зробити, саме тому я тут" - сказав у своєму виступі на з'їзді партії Забродський.
Замикає першу п’ятірку львівська співачка, телеведуча і громадська діячка, яка була на президентських виборах довіреною особою Петра Порошенка, Софія Федина.
Під час Революції Гідності Федина була однією з ведучих львівського Євромайдану. У травні 2019 року отримала орден княгині Ольги ІІІ ступеня ві Порошенка "під завісу" його президентства.
У списку "ЄС" Федина опинилася після праймеріз партії, на якому вона отримала понад 97% позитивних голосів за свою кандидатуру.
Шостий у списку "ЄС" Мустафа Джемілєв, народний депутат, обраний до Ради як 5-й номер у списку БПП "Солідарність". У 2019 році став довіреною особою кандидата у президенти Петра Порошенка за 216 округом (м.Київ). Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу.
"Ми йдемо на дострокові парламентські вибори у дуже тривожний для нашої країни час. У результаті нападу на нашу державу п’ять років тому частина нашої держави окупована. Втім, за останні п’ять років було багато чого зроблено. Зараз ми маємо одну із найсильніших в Європі армій. Нам вдалося на тільки зупинити ворога, а й частково звільнити території. Нам вдалося внести зміни до Конституції, які зробили незмінним курс України до ЄС та НАТО. Вперше за кілька століть нам вдалося добитися незалежності Української православної церкви. Це величезний плюс для зміцнення української безпеки та незалежності", – пояснює свій вибір партії Джемілєв.
Інша довірена особа Порошенка на президентських виборах Ахтем Чийгоз балотується у списку "ЄС" на дев’ятому місці.
"Я сьогодні тут, бо сотні тисяч моїх співвітчизників вірять в Україну і продовжують боротьбу. Я впевнений, що саме Петро Порошенко звільнить окупований Крим від військ Путіна і Україна знову стане соборною і неподільною державою", – каже Ахтем Чийгоз.
Цікаво, що голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, який на президентських виборах також був довіреною особою Петра Порошенка, нині до ВР балотується у першій десятці списку Ігоря Смешка партії "Сила і честь".
Сам Чубаров пояснив це тим, що він та Мустафа Джемілєв провели консультації з шістьма партіями, які погодилися включити до своїх виборчих списків кримських татар. Це необхідно для того, щоб кримські татари отримали максимальне представництво в парламенті.
Сьомим номером у списку стала волонтерка, доброволець-медик, директорка КП "Госпітальєри Дніпра" Яна Зінкевич. В наслідок ДТП отримала важку травму та пересувається в інвалідному візку. Заснувала та керує медичним батальйоном "Госпітальєри", який з перших днів війни врятував понад 2500 поранених українських воїнів та цивільних осіб.
"Я йду в парламент, щоб не допустити навіть загрози російського реваншу. Я йду в парламент, щоб не дати забути тих, хто втратив на війні найцінніше - життя або здоров'я", - пояснила свою позицію Зінкевич.
В інтерв’ю Руху ЧЕСНО мер Дніпра Борис Філатов розповів, що на базі підрозділу Зінкевич "Госпітальєри" було створене комунальне підприємство із власним планом, бюджетом, штатний розкладом. Це комунальне підприємство навчає поліцейських, муніципалів, учителів, лікарів та всіх охочих наданню першої допомоги.
Восьмий номер списку "ЄС" - Олег Синютка, екс-голова Львівської ОДА.
На сайті "Справа громад" пошук не знаходить Синютку, це може свідчити про те, що він не проходив громадський праймеріз.
Синютка будучи головою Львівської ОДА дав доручення провести службову перевірку щодо виділення землі поблизу озера Наварія у Пустомитівському районі учасникам АТО. Виявилося, що не всі, хто отримав ділянку згідно із його розпорядженням, був учасником бойових дій.
Щоб з’ясувати, чи не був прогульником або кандидатом на відкликання у Львівській облраді Олег Синютка, Рух ЧЕСНО відправив запит облраді. Після отримання офіційної інформації його профіль буде доповнений.
Замикає десятку партії "ЄС" віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в уряді Володимира Гройсмана з 14 квітня 2016 року Іванна Климпуш-Цинцадзе. У 2014 році була обрана народною депутаткою Верховної Ради 8 скликання від "Блоку Петра Порошенка" (№61 у списку).
"Ми ідемо, щоб боротися за нашу національну безпеку і оборону, боротися за Угоду про асоціацію і ті пріоритети, які ми заклали в нашу інтеграцію до ЄС, щоб раптом потяг України знову не вирішили скинути з європейських рейок", - каже Климпуш-Цинцадзе.
Ми уважно слідкуємо за висуненням кандидатів і вже проаналізували першу десятку партії "Сила і честь" — туди пішли нардепи з "Самопомочі", "БПП" і посадовці часів Януковича. Також зробили огляд десятки списку "Слуги народу".
Нагадаємо, 21 липня 2019 року мають відбутися позачергові вибори до Верховної Ради України. Громадський рух ЧЕСНО збирає інформацію про політичні партії та кандидатів у нардепи у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата, а й перевірити його на доброчесність.
Поділитись