Те, що мені довелося тут пережити – це довго розповідати. Місто без бюджету 8 місяців, ходіння по стелі, відео ви самі бачили... Потім ситуація ще більше ускладнилася, тому що мої колишні партнери по партії УКРОП теж підключилися. За різними злими чутками, мало не пан Вілкул літав до Женеви, самі розумієте, до кого. Я за Вілкулом не стежу, але кажуть, що літав. Потім у мене всередині в моїй фракції з'явилася фронда: вони намагалися повністю під себе перекувати більшість.
Я просто прийняв рішення воювати "до останнього набою". І в результаті у них ситуація почала "сипатися". Мені вдалося розколоти
"Опозиційний блок". Так, про це можна говорити, що це "зрада ідеалів Майдану", але я вам скажу, що моя задача була в фактично наполовину біло-блакитному місті така – що більше різних хороших "регіоналів", то краще. Зараз у нас є
"За життя", "Опоблок" (причому я вже не розумію, це той "Опоблок" чи вже "Партія розвитку й миру"), у нас є
"Наш край", потім у нас є позафракційний "Опоблок". Тобто з "Опоблоку" в 29 людей, по-моєму, у них залишилося у фракції 7.
З одного боку я "воював", а з іншого боку залишав "вікно можливостей". На моє глибоке переконання, у місцевому самоврядуванні взагалі немає особливої політичної складової.
Я навмисно ветую всі рішення, пов'язані з якимось політичним порядком денним. Наприклад, була така клоунада: депутати голосували "за" і "проти" блокади Донбасу.
Один депутат спочатку проголосував "за", а потім проголосував "проти". Не визначився. Я не пам'ятаю, яке рішення вони тоді прийняли – "за" чи "проти", але я заветував це рішення. Бо це не завдання місцевих рад. Ви не володієте, по-перше, повноваженнями, по-друге, розумінням ситуації повністю, а по-третє, я вважаю, що ці рішення за великим рахунком автономістські.
До чого я це? Напевно, було би правильно в подальшому розвитку децентралізації та реформи місцевого самоврядування взагалі прибрати політичну складову з місцевих рад.