300 днів Київради: депутати прогулюють і не пишуть запитів

Депутати Київради дозволяють собі прогулювати засідання та майже не пишуть депутатських запитів. Їх обрали торік, а цього року вже чергові вибори. Аби громада Києва зробила свій поінформований вибір, громадський Рух ЧЕСНО проаналізував роботу кожного депутата.

“Моніторинг виявив 4 кандидати на виліт з Київради. Це ті, хто пропустив понад 50 % засідань постійних комісій,” - розповідає Ірина Федорів, координатор регіональної мережі ЧЕСНО.

“Також десятки депутатів дозволяють собі пропускати засідання ради, але найбільше прогулюють там, де найменший контроль - на засіданнях постійних комісій,” - додає Федорів.

Рух ЧЕСНО з’ясував, яка фракція в середньому найбільше пропускає засідання Київради.

«Самопоміч» очолила список прогульників. На другому місці «Батьківщина» та “Нове життя”. Третє місце - у “Громадянської позиції”.

Результати моніторингу також засвідчили, що 25 % депутатів взагалі не пишуть депутатських запитів.

Більшість звертається безпосередньо до міського голови чи секретаря ради.

“Це все від малограмотності. Депутати не хочуть працювати реально, а переслати питання на найвищий рівень, щоб потім сказати виборцям: я для вас все зробив. Я переконаний, що треба було провести навчання для депутатів та їхніх помічників. Але це треба не лише для Київради,” - наголошує Анатолій Ткачук, директор з птань науки та розвитку Інституту громадянського суспільства.

“Партійні середовища повинні готувати свої кадри. Але в Україні така культура відсутня. Академія держуправління маленька і неадекватна система. Тому така реальність - від малограмотності,” - додає Ткачук.

З-поміж фракцій цим інструментом, як правило, найактивніше послуговується “Самопоміч” та партія “Громадянська позиція”.

 

 

Найменш активно пишуть запити "Демальянс" та "Єдність".


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]