Іхельзон: Депутатам взагалі не цікаво, що про них думають
Журналіст Євгеній Іхельзон спеціально для TVi: "Ситуація з аналізом діяльності депутатського корпусу України, який провела громадянська ініціатива "Чесно", показала один дуже цікавий момент: що депутати начебто вперше почули те, як до них ставляться люди і журналісти, яки брали участьу цьому дослідженні. І виходить, що здивування деяких товаришів депутатів було настільки щирим, наче вони вперше почули, що вони, власне кажучи, не користуються повагою, авторитетом у народі. Наче це було вперше.
Тобто деякі настільки щиро обурювалися, що їх хотілося дуже пожаліти і погладити по голові. І хоча "Чесно" стверджує, що є всього три депутати, яких можна назвати святими стосовно виконання власних обов`язків - насправді взагалі жодного значення не має, скільки їх там.
Просто по суті ми прийшли до тієї точки, коли український парламентаризм себе вичерпав. Цьому є кілька ознак.
По-перше, левина доля депутатів взагалі на цей аналіз ніяк не зреагувала. Тобто він цікавий журналістам, цікавий громадянському суспільству, цікавий, в принципі, простим людям, а депутатам взагалі не цікаво, що про них думають. І їхні оці прогули, хоять вони на засідання чи не ходять, Ринат Ахметов взагалі ніколи не був, навіть не згадав про те, що хтось може це колись оцінити і закликати, так би мовити, до відповідальності. Це перше.
Друге - ми добре розуміємо, що ми живемо в атмосфері певного парламентського перевороту, коли Конституційний суд постановив, що коаліцію можна формувати за допомогою окремих депутатів, а не за допомогою фракцій. Увесь цей процес вже стався, той, хто хотів перейти за гроші чи привілеї - вже перейшли, і ми маємо парламент, що має більшість, сформовану на основі рішення Конституційного суду, а не на основі Конституції. Тобто це мінус. Другий мінус - що депутати, які були так обурені викриттям Забзалюка, що йому пропонували великі гроші за те, щоб перейти до більшості, жоден з них не склав мандат і усі вони припинили обурюватися навіть після тог, як прокуратура відмовила у відкритті кримінальної справи.
Ми маємо справу зі справжнім, реальним підкупом, є свідки, є потерпілі, начебто є звинувачений - і якщо вже боротися за справедливість до кінця, то депутати, які підтримують Забзалюка, повинні взагалі піти з парламенту, припинити отримувати зарплатню і скласти мандати. Якщо нічого цього не відбувається - значить, вони змирилися з цією ситуацією, як з першою проблемою, так і з другою.
Тобто в результаті - нічого на "Чесно" нарікати, якщо пика крива. А раз крива - то і виправдовуватися не потрібно.
Ну, ще мене турбує один момент: що від владної більшості взагалі не надійшло жодного відгука на діяльність "Чесно" і на аналіз діяльності депутатів.
Це означає, в першу чергу, що вони вирішили проігнорувати, в другу чергу це означає, що вони в повному конфлікті з громадянським суспільством. І я можу зробити маленький прогноз, що це саме громадянське суспільство невдовзі сплете їм найсправжнісінькі лапті, і їх не залишиться ні в парламенті, ні взагалі в політиці України.
Потрібно прислуховуватися до того, що у депутатів є обов`язки, і ви туди прийшли не просто за тим, щоб ухвалювати закони, які вигідні вам, а за тим, щоб приймати закони, які в тому числі вигідні людям. Ну хоч іноді!"