Фігурант Реєстру зрадників
-
Перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або збройного конфлікту.
Опис
Ексгенпрокурор України (2010-2014). Ексдержрадник юстиції.
У 2024 році відповідно до рішення РНБО позбавлений держнагород
У 2022 році ЄС не продовжив санкції проти ексгенпрокурора Віктора Пшонки, експрезидента Віктора Януковича та їх синів щодо розкрадання держкоштів.
У 2021 році за указом Президента України на Віктора Пшонку накладено санкції. Великобританія та ЄС також запровадили санкції щодо нього. Того ж року Пшонка подав позов до Президента України Володимира Зеленського щодо визнання протиправним указу стосовно накладення санкцій.
У 2017 році Керівництво ГПУ намагалось закрити справу, щодо Пшонки та його сина стосовно справи щодо землі з корисними копалинами на Миколаївщині.
У 2016 році за інформацією журналістів “Схем” ювелірний бізнес родини Пшонки переїхав з Краматорська до тимчасово окупованого Криму. Син Пшонки володів трьома підприємствами з двадцяти.
У 2015 році ГПУ арештувала маєток під Києвом, а також численну музейну колекцію з ікон, картин та сувенірів. Який за версією ЗМІ прославився своїм несмаком.
У 2014 році Пшонка разом з фігурантом реєстру Держзрадників, ексглавою Міндоходів і зборів Олександром Клименком при втечі з України влаштували бійку з прикордонниками в аеропорті Донецька. Пшонці оголосили підозру в розкраданні держкоштів, створенні та керівництві злочинною організацією. Кримінальне провадження щодо розкрадання 69 мільйонів гривень, виділених для ремонту приміщень Генпрокуратури України зупинили оскільки Пшонка переховувався від органів досудового розслідування.
Віктор Пшонка і його син Артем подали позов до Європейського суду в Люксембурзі з вимогою анулювати санкції, запроваджені проти них Радою ЄС. Також у їхніх документах у графі "громадянство" була зазначена росія. Син Віктора Пшонки - Артем був нардепом від Партії регіонів V-VI скликань. Того ж року тодішній радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що Віктор Пшонка, Віктор Янукович та Микола Азаров отримали російське громадянство.
У 2014 році вкотре зареєстровано постанову про недовіру Віктору Пшонці. У постанові зазначено, що під час подій Революції Гідності правоохоронці неправомірно застосовували заходи фізичного впливу, спеціальні засоби та зброю до учасників акцій протесту у м. Києві та інших містах України. Того ж року ВР України відправила Віктора Пшонку у відставку.
Проти Пшонки було відкрито кримінальне провадження у зловживанні владою, що призвело до тілесних ушкоджень та вбивств учасників Майдану. Однак, його не притягнули до відповідальності.
У 2013 році під час подій Революції Гідності Пшонка зазначив, що до захоплення та повалення влади в Україні причетні члени радикальних угрупувань. За його словами такі угрупування існують давно під виглядом різних громадських організацій, зокрема, і спортивних. Члени організацій ведуть ідеологічну роботу з поширення ідей націоналізму та розпалювання міжнаціональної ворожнечі.
У 2012 році у ВР України зареєстрували постанову про недовіру Віктору Пшонці Утім її не включили в порядок денний. При цьому ініціатори постанови нардепи фракції “Батьківщина” Сергій Сас і Роман Забзалюк за неї не голосували.
У 2010 році Пшонку призначено генпрокурором України. Його кандидатуру висунув експрезидент Янукович. Пшонка замінив на посаді Олександра Медведька, якому двічі висловлювали недовіру.
Того ж року за указом експрезидента Януковича Пшонці присвоєно чин державного радника юстиції України 1 класу.
З 2003 по 2010 рік Пшонка працював заступником Генерального прокурора України.
З 1998 по 2003 роки був прокурором Донецької області, членом Колегії Генеральної прокуратури України.
З 1997 по 1998 роки Пшонка був першим заступником прокурора Донецької області.
З 1980 по 1997 роки працював у правоохоронних органах в Краматорську.
У 1980 році Віктор Пшонка завершив Харківський юридичний інститут, кандидат юридичних наук.
Фігурант бази Миротворець.
Народився 6 січня 1954 року в селі Сергіївка Донецької області.