Здати зрадника

Інформація оновлюється. Вибачте за незручності. Повідомити про зрадника можна на пошту [email protected]
Фото: Ломаченко Василь Анатолійович
Фото: Ломаченко Василь Анатолійович

Ломаченко Василь Анатолійович

Професійний боксер, заслужений майстер спорту України.

Рік народження: 1988

Фігурант Реєстру зрадників

Опис

Професійний боксер, заслужений майстер спорту України.

Поширення проросійської пропаганди та заперечення російської агресії.

У 2023 році Ломаченко заявив після поразки у бою з Хейні, що він хоче допомагати Україні та своїй православній церкві (УПЦ МП). Також Ломаченко зазначив, що тільки бог може щось змінити, тому потрібно просто молитися та просити зупинити цю війну.

Того ж року на турнірі США зробив спільне фото разом із російським чемпіоном UFC у легкій вазі Ісламом Махачевим, який їздив до Кадирова.

Сторінка Ломаченка в Інстаграмі стала недоступною в Україні та у деяких країнах Європи. При цьому, вона доступна у росії. Згодом Ломаченко знову опублікував у Instagram відео на підтримку УПЦ МП, яке містить російську пропаганду про те, що уряд України нібито намагається знищити церкву та "ламає через коліно мільйони своїх співгромадян". Також у ролику зазначено, що "Україна рухається в прірву".

Того ж року Ломаченко опублікував звернення керуючого справами УПЦ МП митрополита Бориспільського і Броварського Антонія. Висловився на підтримку УПЦ московського патріархату стосовно їхнього "вигнання" з Києво-Печерської лаври.

У 2022 році Василь Ломаченко опублікував на своїй сторінці в Instagram "Молитву про мир усього світу та просвіту народів землі" та супроводжував його голубом світу в кольорах прапорів України та Росії.

Того ж року закликав до відновлення дружніх відносин з росією. Також Ломаченко опублікував фото з митрополитом Запорізьким УПЦ МП Лукою, проти якого запровадила санкції РНБО та привітав українців з Днем перемоги 9 травня, додавши гасло росіян "Спасибо деду за победу". Восени Ломаченко вперше висловився стосовно війни, але відмовився називати росію агресором.

Наприкінці року виклав на своїй сторінці в Instagram звернення митрополита УПЦ МП Лонгіна, в якому той звинувачував Україну в тому, що вона "розпочала війну проти бога, церкви Господа та українського народу".

У 2021 році після перемоги над Річардом Коммі Ломаченко з'явився в рингу з прапором Білгород-Дністровського замість прапора України.

У 2020 році виклав ролик, у якому фігурував російський спецназ, а наприкінці — подяка за створення відео "вєжлівим людям", за це його звинуватили у підтримці ворога та анексії Криму. Того ж року Ломаченко знявся в російському пропагандистському фільмі "Здравствуй, брат, Христос Воскресе!" разом з митрополитом Онуфрієм, де заявив, що українці, росіяни та білоруси є "одним народом". Згодом Ломаченка внесли в базу "Миротворця", після чого Генеральний секретар Федерації боксу росії заявив про свою готовність допомогти з отримання російського громадянства Ломаченку.

У 2019 році заявив, що російсько-української війни з 2014 року не існує,а  є лише "дележка наверху".

У 2018 році став найтитулованішим боксером України.

У 2017 року визнаний кращим спортсменом року в Україні. За підсумками року авторитетний журнал "The ring" назвав українця кращим боксером незалежно від вагової категорії (pound for pound).

Протягом 2012-2013 років був у складі боксерської команди Українські отамани, що виступала в аматорській лізі World Series of Boxing, жодного бою не програв.

У 2013 році розпочав професійну кар’єру, уклавши угоду з промоутерською компанією Top Rank в США.

У 2009 і 2011 роках виграв "золото" двох світових Чемпіонатів.

У 2009 році був визнаний кращим спортсменом року в Україні.

У 2008 році завоював дві золоті медалі - на Чемпіонаті Європи та Олімпійських іграх. Там же завоював кубок Кращого боксера Олімпіади (без врахування вагових категорій).Вдруге золото отримав на Олімпіаді у 2012 році.

У 2007 році виграв срібло на Чемпіонаті світу.

З дитинства займався боксом, першу перемогу здобув у 2004 році - виграв республіканський і континентальний чемпіонат серед юнаків у вазі до 46 кілограм. Через рік став найкращим на чемпіонаті України у вазі до 53 кілограмів.

Здобув вищу освіту в Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені Ушинського.

Народився 17 лютого 1988 року у м. Білгород-Дністровський, Одеська область.