Фігурант Реєстру зрадників
-
Поширення проросійської пропаганди.
Опис
Очільник УПЦ (МП).
Поширення проросійської пропаганди.
У серпні 2022 року очільник УПЦ (МП) Онуфрій, прийняв російських полонених окупантів у Києво-Печерській лаврі. Онуфрій провів спільну молитву, проспівав “Многая літа”, побажав окупантам здоров'я та усього найкращого, а особливо успіхів на полі бою.
Про розв’язану рф війну Онуфрій сказав загально "вийшло, як вийшло" та наголосив, що зупинити бойові дії можна тільки "словом любові". Також митрополит УПЦ МП повторив ідеологію "русского мира" про два народи, які вийшли "з єдиної купелі хрещення", що українці й росіяни – народи-брати. А по завершенню зустрічі подарував полоненим окупантам молитовники, іконки та шоколадки.
У липні 2022 року Онуфрій очолив літургію за мирними жителями, які загинули під час нападу російських військ та окупації у Бородянці. Також висловив подяку настоятелю храму отцю Віктору, який залишався з паствою у найважчі часи окупації.
На початку повномасштабного вторгнення Онуфрій закликав путіна негайно припинити війну та висловив підтримку українським воїнам. Також цього року на соборі УПЦ МП Онуфрій ухвалив постанову, у якій висловив незгоду з позицією голови РПЦ Кирилом щодо війни в Україні та зміни до статусу про управління УПЦ. Дана постанова свідчила про повну самостійність та незалежність УПЦ.
У 2020 році Онуфрій назвав російсько-українську війну конфліктом і закликав до людського спілкування. Також він закликав до ведення діалогу та прояву поваги до ЛНР/ДНР.
У 2019 році був запрошений до СБУ з метою інформування про небезпеку провокацій щодо церков та фактів залякування священників УПЦ МП з боку спецслужб рф.
У 2015 році на урочистому засіданні ВР, при врученні звань Героїв України воїнам АТО, представники УПЦ МП на чолі з Онуфрієм не привітали військових, як знак протесту проти.
У 2014 році обіймав посаду намісника Київської митрополичої кафедри та настоятеля УПЦ МП. Цього ж року в інтерв'ю пресслужбі УПЦ (МП), виступив із засудженням військового конфлікту на Сході України, назвавши його "братським кровопролиттям", а терористів "ополченцями". Також Онуфрій вказував, що Україна - це "буферна зона" між Сходом і Заходом.
У 2007 році був призначений головою Церковного суду УПЦ.
З 1994 по 2000 рік був зведений у сан архієпископа, став Головою синодальної канонічної комісії, постійним членом синоду УПЦ МП та переведений у сан митрополита.
У 1992 році був переведений на Івано-Франківську кафедру, а потім поновлений на Чернівецькій кафедрі.
У 1990 році був призначений єпископом Чернівецьким і Буковинським у Володимирському соборі.
З 1986 по 1990 роки був зведений у сан архімандрита, закінчив Московську духовну академію та став намісником Свято-Успенської Почаївської Лаври.
У 1985 році був призначений благочинним Московської Троїце-Сергієвої Лаври.
У 1984 році призначений настоятелем Спасо-Преображенського храму Афонського представництва в с. Лукино.
У 1980 році був зведений в сан ігумена.
По закінченню духовної семінарії був висвячений в сан ієромонаха.
Освіта вища.
У період з 1962 по 1972 роки навчався в Чернівецькому технічному училищі, Чернівецькому університеті та Московській духовній семінарії.
Фігурант бази "Миротворець".
Народився 5 листопада 1944 році в селі Коритне Чернівецької області в родині священника.