Фігурант Реєстру зрадників
-
Перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту. Коригування ворожого вогню та передача координатів дислокації позицій ЗСУ.
Опис
Настоятель Лисичанського Свято-Тихвінського храму УПЦ (МП).
Перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту. Коригування ворожого вогню та передача координатів дислокації позицій ЗСУ.
У 2023 році Андрія Павленка обміняли на 28 українських військовослужбовців.
У 2023 році стало відомо, що Павленко не лише коригував ворожий вогонь, а й давав вказівки кого зі священників ПЦУ ліквідувати.
У 2022 році Офіс генпрокурора повідомив Павленку про підозру у колабораційній діяльності. Згодом суд визнав його винним та засудив до 12 років позбавлення волі.
Того ж року Павленка українська сторона обміняла на американського активіста. Тоді його зустрічав особисто глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин.
Слідством встановлено, що у навесні Павленко збирав для представників армії рф інформацію про чисельність, дислокацію, техніку, а також озброєння ЗСУ в Сєвєродонецьку та у прилеглих до міста селах. Отриману інформацію ворог використовував для визначення розташування цілей та подальшого їх вогневого ураження. Також він передавав дані про місцевих патріотів, які потенційно могли чинити спротив окупантам. Після затримання Павленка, у його телефоні виявили листування з російськими військовими.
Відспівував загиблих жителів Сєвєродонецька, на яких і наводив ворожу артилерію.
У 2014 році Павленка залучив до "співпраці" представник російської окупаційної армії під час поїздки до рф. З того часу на постійному контакті зі священником перебував ватажок терористичного угруповання "лнр".
Після окупації росією частини Луганщини регулярно їздив на захоплену територію.
Колекціонував дороге церковне начиння, старовинні православні реліквії та мощі. Останні вивозив без благословення вищого ієрарха на територію рф.
Був настоятелем Лисичанського Свято-Тихвінського храму московського патріархату.
Фігурант бази "Миротворець".
Народився 30 березня 1980 року у м. Сєвєродонецьк.