– Ой (зітхає, – прим. ЧЕСНО), складно рахувати прямо чи опосередковано. Десь 500 млн грн. Виділили 100 млн грн на протидію пандемії. Я розмовляв з іншими мерами, то насправді гроші сьогодні нічого не варті. Тобто я маю на увазі, що вони потрібні, але купити за них мало що можна. Наведу простий приклад. Коли ми допомагали Чернівцям, де найскладніша ситуація, я подарував їм машину швидкої допомоги, вінничани – апарат ШВЛ, а
Гена Труханов каже: "У мене нічого зайвого немає, я їм дам субвенцію грошима".
Каспрук (
Олексій Каспрук – міський голова Чернівців, – прим. ЧЕСНО) на це відповідає: "Гроші не потрібні, тобто вони, звісно, завжди потрібні, от тільки витратити їх на епідемію нікуди – купити нічого". Але це було ще тоді.
Чому ми виділили 100 млн, а не 200 чи 300, як від нас вимагає міська опозиція? Я ще в лютому виступав і сказав, що ми будемо створювати якийсь резервний фонд. На той момент законодавчо існувало обмеження резервного фонду в розмірі 1% річних доходів міста. І на той момент не було спрощено процедуру закупівель.Я вже тоді сидів і з жахом дивився, як світом починає все розпливатися: маски, ШВЛи… Нічого не можна знайти, а щоб їх закупити, це ж треба було два місяці проводити тендери. На сьогодні ми законтрактували приблизно 60 млн грн із цих 100 млн і близько 50 млн грн витратили.
Отже, 100 млн ми витрачаємо на ШВЛи, ліки, костюми біозахисту, маски, ремонти в лікарнях. У місті з лікарнями різна ситуація, але інфекційна лікарня нам дісталася рівно за пів року до епідемії. Її нам повернула облрада в напівзруйнованому стані. Ми тільки почали щось робити, а тут ця напасть.
Ще мінус 160 млн – це "подарунок" від уряду з пільг на земельний податок. Великим землекористувачам вони зробили таку пільгу. У результаті мери почали обурюватися. На квітень ми пільгу відбили, але оскільки закон не має зворотної сили, то за березень у нас мінус 160 млн.
Плюс прямих витрат у нас набігає ще десь 100 млн. Це дезінфекція, збитки міського транспорту. Адже зараз транспорт працює за спецперепустками, він повністю безкоштовний. Ми возимо 140 тисяч людей безкоштовно. Ми даємо, зокрема, субвенції власникам маршрутних таксі. Сюди ж доплати до зарплати лікарям. Ті, хто в нас пов'язаний з COVID-19, отримують: від 20 тис. грн – лікар, від 15 тис. – медсестра, від 10 тис. – санітарка.
Плюс опосередковані витрати. Так, у нас уже 200 млн діра через неплатежі за послуги ЖКГ. Люди просто перестали платити. Підприємці припинили сплачувати податки… Отак і набігає 500 млн грн дефіциту. Я думаю, що буде й більше.