– З погляду організації виборів, це, на мою думку, ускладнить життя всім. Тому що на сьогодні практично всі районні ради, переважна більшість міських рад – це багатомандатна мажоритарка. Тобто по суті це мажоритарна система. Єдине – в окрузі обиратимуть не одного депутата, як раніше, а від двох до чотирьох депутатів. Така виборча система є всім зрозумілою і доволі простою в адмініструванні.
Якщо пропорційну систему з відкритими списками запровадити на рівень району чи малого міста, це дуже ускладнить життя всім. Спершу – членам виборчих комісій і так само виборцям. От уявіть невелике місто, яке має бути поділене, умовно кажучи, на 2-3 округи. У кожному з округів повинен бути окремий список, у межах якого має відбуватися внутрішня конкуренція. От як виборці повинні все це сприймати? Яким чином визначати межі цих округів? У порівнянні з парламентськими виборами, де загальнодержавний список ділиться на регіональні, а обрані депутати вважаються представниками відповідних регіонів, такий спосіб поділу є доволі штучним. А рахувати голоси і встановлювати при такій виборчій системі результати виборів членам комісій буде надзвичайно складно. Особливо з тим
бюлетенем, який пропонують. Уявіть інформаційні плакати й буклети на дільниці. Вони мають бути окремими для обласної ради (список, черговість у списку). Окремо для обласної, міської ради, а якщо ще й районної… Я, щиро кажучи, цього боюся. З точки зору належної організації виборчого процесу й реалізації виборчих прав громадян це може бути великий ризик.