Більшість коштів, які надходили кандидатам, вони вже витратили на ведення агітації, передовсім на рекламу в ЗМІ. Звіт про структуру видатків ЧЕСНО опублікує найближчим часом.
Зауважимо, що рейтинг за обсягами надходжень на виборчі рахунки може змінитися, адже проміжні фінансові звіти десяти кандидатів досі не оприлюднені. Серед них і звіти кандидатів, які активно ведуть свої кампанії й витрачають суттєві ресурси на телерекламу:
Олега Ляшка,
Олександра Вілкула й
Анатолія Гриценка. Згідно з
законом, кандидати мають подати до ЦВК проміжні фінансові звіти до кінця сьогоднішнього дня (понеділок, 25 березня). Можливо, частина звітів уже подані, однак ще не оприлюднені на сайті ЦВК.
Нагадаємо, що згідно з законом "Про вибори Президента України" кандидати повинні подати до ЦВК проміжні фінансові звіти за 5 днів до дня виборів. Тобто законотворці зробили так, щоб цю інформацію було вкрай важко оперативно до виборів проаналізувати й поширити громадянам, оскільки ґрунтовний аналіз і перевірка донорів потребує значно більше часу.
Фінансовий звіт повинен містити дані про надходження та витрати з виборчих рахунків з моменту відкриття рахунку і включати період до десяти днів до виборів. Тож подані дані про розміри надходжень на виборчі рахунки кандидатів не є остаточними. Фінальний фінансовий звіт про надходження та використання коштів з виборчих рахунків подається не пізніше ніж на 15-й день після дня виборів.
Нагадаємо, рух ЧЕСНО проаналізував витрати Порошенка на телерекламу.
Останнім часом щодня на неї кандидат витрачає понад 5 млн грн. Тимошенко витрачає
до 400 тис. грн за показ ролика на ТБ. Олександр Шевченко
витратив орієнтовно 100 млн грн за 1% рейтингу. Також громадський рух ЧЕСНО досліджував,
хто замовляє "чорнуху" та рекламу в Facebook для топ-кандидатів.
Громадський рух ЧЕСНО зібрав інформацію про кандидатів у Президенти у спецпроекті
Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата, а й перевірити його на доброчесність.