— А ви не вступили до "Партії регіонів"?
— Ні, устояв. Я мав піти на певні поступки. Вони хотіли поставити свого секретаря в міській раді, і я зрозумів, що це півкроку до того, аби з якихось причин усунути голову, і тоді керуватиме секретар. Я їм відмовив. У мене не було більшості в депутатському корпусі, а він був таким різнорідним, і як поведуться депутати завтра, було не відомо. Тоді вони: давай заступників наших. Я відповідаю: добре, якщо це професіонали, надайте мені їхні резюме, якщо людина десь працювала, то на якому підприємстві, бо це мають бути виконавці, а не політики. А мені кажуть: оцей раніше очолював штаб "Партії регіонів" – його треба зробити заступником. Я заперечую: ні, цього не буде. Паралельно вони вели роботу з депутатами: когось залякували, декого переконували, а когось зацікавлювали фінансово. І ця різнорідна аудиторія, зрештою, стала чітко орієнтуватися на "Партію регіонів".
А потім розпочалася історія з моїм відстороненням. Приїжджаю я з відрядження, а мені вручають протоколи про правопорушення через те, що 1993 року я заснував підприємство. Так, заснував, але я там не керую, керує моя дружина, а в мене з ним немає жодних зв'язків. Це магазинчик продовольчих товарів. І почалися різноманітні публікації, зробили з мене корупціонера. Місцевий суд визнав мене винним. Одразу ж були спроби провести сесію й усунути мене з посади. Депутати без мого відома зібрались у приміщенні адміністрації та проголосували. Нібито була депутатська більшість, але поіменного списку не було. Потім увечері прийшли до мого кабінету в супроводі правоохоронців, принесли три папірці з підписами й кажуть: ось рішення – відправити у відставку міського голову, припинити повноваження секретаря міської ради, обрати нового секретаря. От новий секретар. Передайте йому, будь ласка, печатки, ключі, документи та йдіть звідси.
Якимось чином я вмовив їх почекати до ранку, бо вже було пізно, а вранці я мав дати їм відповідь. Вони пішли. Усю ніч ми з моєю командою думали, що робити. Вирішили звернутися до людей, пояснити їм ситуацію. Швидко надрукували листівки, за ніч розклеїли скрізь у місті із закликом: виходьте й чиніть опір цьому свавіллю, тому що фактично відбувається захоплення влади. Наступного ранку під будівлею міської ради стояли десь 300 осіб. Абсолютно різновікові: бабусі, дідусі, молодь. Вони стали живою стіною й не впустили до приміщення ради так звану нову владу. Була зима, лютий місяць, сніг, мороз. Таке протистояння тривало аж до кінця літа.