— А які саме проекти запропонувала фракція "Єдність"?
— Занижуючи статті доходів, чиновники КМДА забезпечують собі легку роботу.
Розвиток промисловості в Києві протягом останніх чотирьох років відсутній: жодного нового цеху, технологічного процесу, жодної станції метрополітену за 5 років, жодної масштабної розв'язки. Сміттєпереробного заводу, украй необхідного місту, також немає, і його навіть не проектують.
Тому ми запропонували переглянути позицію київської виконавчої влади щодо порядку розвитку Києва чітко згідно із затвердженим Генпланом міста до 2020 року. Він чинний, але не виконується, бо кожна нова влада – Леоніда Черновецького, Олександра Попова, Віталія Кличка – починала розробляти так званий новий Генплан. А це популізм, і він дуже шкідливий у житті. Не виконуючи програми розвитку Києва до 2020 року, цинічно вигадувати новий Генплан.
Тому питання перше. У бюджеті на 2019 рік відсутнє будівництво пільгового житла для людей з інвалідністю, багатодітних сімей, учасників та інвалідів АТО. Його не було передбачено й у 2016-2018 роках. Маючи такий потужний будівельний комплекс, який є в Києві, КМДА купує квартири для учасників АТО. Не будує й надає, а залишки реалізовує, аби заробити грошей, а купує! Чудо?
Друге питання. Побудова муніципальних квартир, які б здавали в оренду. Ринок орендованого житла в Києві доволі дорогий. Цивілізована Європа – Німеччина, Фінляндія, Швеція, Норвегія тощо – має орендоване муніципальне житло від 40% до 60%. А в нас тільки вторинний ринок. І влада цим не переймається. Третє питання. Комплексна забудова міста. Висотки гонять масово. А де при цьому школи й дитячі садочки, торговельні та спортивні точки, соціальні об'єкти? Зараз у Києві щороку народжується менше діток, але порядок такий, що, тільки-но молода мама народила в пологовому будинку й виписалась, одразу має стати в чергу до дитячого садочка, аби її дитя за 3 роки могло туди потрапити! А школи? На Дарниці, наприклад, по 40 учнів у класі. Першачки навчаються в коридорах. І я вже не кажу про відсутність підручників та необхідного обладнання. У транспортній системі за п'ять років жодної копійки не витрачено на метрополітен. Останні чотири станції ввели в експлуатацію в листопаді 2013 року. Протягом п'яти років не будують метро на Виноградар, на Троєщину ні міст, ні метро не будують, а розмови ведуть.