— Гадаю, буде також
ситуація з метрополітеном, оцим лізингом вагонів, які фактично є грабунком міста на користь олігархічних кланів Януковича та компанії, що свого часу уклали цю абсолютно несправедливу, кабальну угоду, яку підтвердили суди, тому що місто зайняло ніяку позицію та просто злило цю справу. Тепер набрали чинності судові рішення, і метрополітен постійно перебуває під загрозою арешту рахунків і того, що зупиниться метро. Ще один метод шантажу – прийти та сказати: дайте гроші на те, щоб виплатити отим людям, кредиторам, а інакше стане метро й буде апокаліпсис.
2017-го Вищий господарський суд України підтвердив зобов'язання КП "Київський метрополітен" виплатити ТОВ "Укррослізинг" борг у розмірі 1,924 млрд грн за постачання 100 вагонів метро. Сума боргу є вищою за дохід метрополітену за 2017 рік. Більша частина боргу не стосується безпосередньо заборгованості зі сплати за вагони (0,36 млрд) або відсотків за користування предметом лізингу (0,11 млрд). Основна сума боргу, що становить 1,19 млрд, виникла після підписання 2009 року додаткової угоди до договору на фінансовий лізинговий платіж, якою змінено визначення лізингового платежу, зокрема до нього ввійшли суми за коефіцієнтом коригування.
Тому борг зріс майже
втричі.
Напередодні укладання цієї угоди ТОВ "Укррослізинг" належало кіпрській компанії "Impofirm Consulting Limited", близькій до Юрія Іванющенка. 2016-го контроль над ТОВ "Укррослізинг" дістав російсько-український бізнесмен Фукс, який перейменував його на ТОВ "Австро-Угорська лізингова компанія". 2017 року київська влада намагалася переконати РНБО занести цю компанію до санкційного списку, але марно. Наразі Фукс виграв усі суди й чекає на сплату 2 млрд грн з міського бюджету.
Із липня цього року вартість проїзду в метрополітені зросла з 5 грн до 8 грн. У жовтні 2018-го "Київський метрополітен" перерахував "Австро-Угорській лізинговій компанії" 80 млн грн двома траншами. Якщо порахувати приблизно, то кожні 2 грн, сплачені за проїзд у метро, у жовтні пішли до кишені Фукса. Усі рахунки метрополітену заблоковані виконавчою службою. Примусово стягнуто 295 млн. 1,679 млрд – це борг на листопад 2018 року. Наразі КМДА веде переговори щодо підписання мирової угоди, а також розробляє проект реструктуризації боргу до 2020 року.