Комітет будівництва і ЖКГ:
за лаштунками будинку на Інститутській
Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства має 13 членів, з яких 6 прогульників. Два нардепи — Степан Івахів і Володимир Зубик — майже не ходять на засідання. Івахів прикривається роботою на окрузі. Зубик говорить, що передає свій голос через довіреність. Така процедура законом не передбачена. Одним із найбільших прогульників є і голова Комітету Сергій Скуратовський.

Серед 13 нардепів Комітету 10 депутатів — депутати-мажоритарники. За Верховної Ради VIII скликання було підписано 11 профільних законів, з яких 3 ініціювали нардепи Комітету. Громадський рух ЧЕСНО вирішив подивитися більш глибоко, як і чим живе будівля Комітету на Інститутській, 8.
Кнопкодави з Комітету
Андрій Шинькович
Володимир Зубик
Відвідуваність нардепів
13

нардепів у Комітеті з питань будівництва
6

з яких прогульники
Прогульниками ЧЕСНО вважає всіх,
хто пропустив 25% і більше засідань
Заступник голови Дмитро Андрієвський у коментарі Громадському руху ЧЕСНО повідомив, що в Комітеті дійсно є проблема з відвідуваністю і з кворумом.

Дмитро Андрієвський
заступник голови Комітету,
БПП
"Низька явка народних депутатів на засіданнях Комітету є суттєвим негативним чинником, який впливає на роботу Комітету. Так протягом 2016 року не відбулося три засідання Комітету через відсутність кворуму"
Андрієвський також твердить, що як заступник голови намагався вжити заходів — звертався до Володимира Гройсмана.

"Мною особисто направлялось звернення до голови Верховної Ради щодо необхідності порушення питання перед керівниками депутатських груп і фракцій про вплив на депутатів, які систематично не з'являються на засідання Комітету"

Дмитро Андрієвський
заступник голови Комітету,
БПП
90%
засідань пропустив
заступник голови Комітету
Степан Івахів, "Воля народу"
Звернення Дмитра Андрієвського до тодішнього спікера ВРУ Володимира Гройсмана
За його словами, він вважає неприпустимим нехтування нардепами своїми обов'язками щодо роботи в Комітеті, але механізми впливу на них відсутні.

Найбільшим прогульником Комітету з питань будівництва є заступник голови депутатської групи "Воля народу" Степан Івахів. Він пропустив 36 засідання з 40-ка.

У коментарі Громадському руху ЧЕСНО помічник Степана Івахіва Денис П'ятигорець сказав, що це може бути пов'язано з тим, що інколи Івахів забуває розписатися в журналі реєстрації або прийти із запізненням на засідання. Також, за словами помічника, буває так, що засідання Комітету співпадають з офіційними відрядженнями.

Окрім того, як переконує помічник, у Степана Івахіва, окрім основних посадових обов'язків, за які нардеп отримує гроші, ще є й інші обов'язки —фракційні.

Денис П'ятигорець
прес-секретар нардепа
"Волі народу" Степана Івахіва

"
На Івахіва впало велике навантаження як на нардепа, який також є заступником фракції "Волі народу"
Зауважимо, що у розкладі Верховної Ради виділено час на роботу в комітетах та фракціях разом.

Як повідомив помічник, Івахів нібито велику увагу приділяє роботі на окрузі на Волині.


"Такий режим роботи вибрав народний депутат. І ми його підтримуємо в цьому режимові"

Денис П'ятигорець
прес-секретар нардепа
"Волі народу" Степана Івахіва
Зауважимо, що у ст. 19 Закону "Про Регламент Верховної Ради" парламент має календарний план. Згідно з ним, депутати кожен другий тиждень місяця мають проводити в комітеті, наступний — з виборцями. Щодо розкладу засідань Верховної Ради, то в середу і п'ятницю проводяться лише ранкові засідання, оскільки, наприклад, по середах у другій половині дня депутати мають працювати у комітетах.

Окрім того, Закон "Про статус народного депутата" передбачає фінзабезпечення нардепа. Утім, у п.5 ст.33 також говориться про те, якщо нардеп не виконує повноваження, які включають і роботу в комітеті, то підкомітет з питань депутатської етики може підготувати подання, яке припинить виплати, пов'язані з виконанням депутатських повноважень
169 871 грн

з бюджету отримав, за декларацією за 2016 рік, на виконання депутатських повноважень Степан Івахів
Степан Івахів є єдиним представником "Волі Народу" у Комітеті.

Громадський рух ЧЕСНО також поцікавився, як все ж йому вдається працювати у Комітеті та доносити свою позицію або позицію фракції за його відсутності.

Денис П'ятигорець
прес-секретар нардепа
"Волі народу" Степана Івахіва
"Він підтримує зв'язок з керівником Комітету, з заступником керівника. Якщо виникає необхідність... немає кворуму, і терміново треба через Комітет провести якесь питання, то Степан Петрович звісно говорить, що приїде і свій голос дасть"
Нагадаємо, що участь у засіданнях Івахіва звелася до 10%, і в комітеті таки є проблеми з кворумом.
"На кожному засіданні Комітету знаходяться його помічники, які доводять позицію Степана Петровича по законопроектам до керівництва, щоб керівництво це озвучувало, а не помічники. Бо помічники не мають право це озвучувати, тільки народний депутат має право таке. Тому вони просто в письмовому вигляді доводять їх до керівництва Комітету. І керівництво на свій розсуд, чи беруть це до уваги, або не беруть… Якщо озвучують, то озвучують вже в принципі як свою позицію, а не як позицію депутата, якого немає на Комітеті"

Денис П'ятигорець
прес-секретар нардепа
"Волі народу" Степана Івахіва
Щодо законодавчої активності в Комітеті, варто нагадати громадськості, що Степан Івахів у попередньому скликанні був заступником голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин. Частина законопроектів Івахіва стосується не тільки будівельної, а й аграрної сфери.

З приводу законодавчої ефективності прес-секретар депутата Денис П'ятигорець повідомив, що нардеп нібито не шукає реклами.

Денис П'ятигорець
прес-секретар нардепа
"Волі народу" Степана Івахіва

"
У нас немає жорстокої позиції такої, що нам потрібно для піару прізвище Степана Івахіва в кожному законопроекті"
Завужимо, що Івахів є співініціатором двох законопроектів, які стали законами. Утім, серед них немає жодного профільного.

Не відстає від рівня прогулів Івахіва і черкаський мажоритарник Володимир Зубик.
85%
засідань Комітету прогуляв
Володимир Зубик, "Відродження"
Громадський рух ЧЕСНО намагався взяти коментар у Володимира Зубика і з'ясувати, чому він не ходить на Комітет. Утім, зв'язатися спочатку з Зубиком не вдавалося ні за телефоном на сайті ВРУ, ні за телефонами приймальні у Черкасах.

Щодо телефонів приймальні у Черкасах, то оператор "Інтертелеком" відповідає, що набрані номери — усі три — тимчасово відключені.

Але ЧЕСНО неочікувано зустрів і Володимира Зубика, і Степана Івахіва, і інших менш злісних прогульників на засіданні Комітету 12 квітня. Комітет зібрав велику кількість членів — прийшло 11 нардепів з 13-ти.
Юрій Шульга - праворуч за столом
У той день на Комітеті обирали людину до Конкурсної комісії, яка у подальшому буде відбирати членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Під час засідання Володимир Зубик запізнився і прийшов саме перед голосуванням. Зрештою, Комітет обрав представником людину від БПП Юрія Шульгу, 75-річного доцента кафедри Київського політеху. Він набрав вісім голосів, у т.числі "прогульників" Володимира Зубика, Степана Івахіва, Андрія Гальченка.

Громадський рух ЧЕСНО зловив Володимира Зубика для коментаря при виході з будівлі Комітету на Інститутській, 8. На запитання про те, як нардеп доводить до Комітету свою точку зору, він пояснив, що з цим проблеми немає. За словами Зубика, він делегує свої права голосуванням через депутатів і голову засідання.


"Ця процедура не скасована… У попередні рази я передавав свій голос через довіреність"

Володимир Зубик
член комітету,
мажоритарник від "Відродження"
Утім, заступник голови Дмитро Андрієвський повідомив Громадському руху ЧЕСНО, що наразі комітети не практикують передачу голосів через довіреність.

Дмитро Андрієвський
заступник голови Комітету,
БПП
"Передача голосів на засіданні Комітету не передбачена положенням чинного законодавства. Дійсно, в минулих скликаннях була поширена така практика, але після проведення обговорення цього питання з юристами, громадськими активістами та отримання відповідного роз'яснення Регламентного Комітету, до відома депутатів доведено, що норма про особисте голосування може тлумачитися лише як особисте голосування на засіданні Комітету, і будь-який варіант з письмовим висловленням позиції щодо питань порядку денного не вважається голосуванням на засіданні Комітету, а може лише бути врахована до відома"
Також Зубик розповів Громадському руху ЧЕСНО, що він хотів в саме цей Комітет.

"Більшість депутатів в нас розуміються на сільськогосподарській сфері, а не на будівництві. А я тяжію більше до будівельників. Я хотів в цей комітет"

Володимир Зубик
член комітету,
мажоритарник від "Відродження"
Окрім того, Зубик вважає, що пропуск засідань говорить нібито про його депутатську незаангажованість.

Володимир Зубик
член комітету,
мажоритарник від "Відродження"
"А те, що я не присутній зранку до вечора на Комітеті говорить про мою незаангажованість в тих питаннях, бо якби було інакше, то я би пробивався на керівні посади Комітету. Більше дружив і більше бував. Це б свідчило про лобіювання певних інтересів. Мене можна було б запідозрити в приватних інтересах. А так їх немає"
169 871 грн

з бюджету отримав, за декларацією за 2016 рік, на виконання депутатських повноважень Володимир Зубик
На питання ЧЕСНО щодо атмосфери в Комітеті і координації дій опозиції і представників провладної коаліції Зубик відповів, що проблеми в цьому не бачить.

"Дмитро Йосипович фаховий спеціаліст в містобудівній галузі, і з ним легко. Він наперед знає фабулу кожного з тих законопроектів, він коментує все правильно, прозоро. Веде засідання чітко і не дає розслаблятися...
"

Володимир Зубик
член комітету,
мажоритарник від "Відродження"
На питання про неочікувану присутність Зубика на Комітеті, він відповів, що в цьому немає зв'язку з голосуванням за члена Конкурсної комісії.

Володимир Зубик
член комітету,
мажоритарник від "Відродження"

"Я сьогодні прийшов, бо я сьогодні прийшов... Слідучий раз теж прийду
"
Часто прогулюють засідання Комітету Сергій Скуратовський, Андрій Гальченко, Олександр Ревега, Петро Сабашук.

Громадський рух ЧЕСНО намагався зв'язатися з головою Комітету Сергієм Скуратовським, щоб він пояснив свою відсутність на половині засідань. Утім, нам так і не вдалося цього зробити. За телефоном сайту ВРУ відповіли, що Сергія Скуратовського найближчими днями не буде.

Коли голова Комітету Скуратовський відсутній, його обов'язки, згідно з Закону "Про Комітети ВРУ", виконує перший заступник, а в разі його відсутності заступники.
Зазначимо, що тиждень 18-21 квітня закріплений за роботою нардепів у комітетах.

Зауважимо, що ст.7 Закону України "Про Комітети..." передбачає відкликання з посад голови, заступників, секретаря за рішенням Верховної Ради, зокрема, "у зв'язку з їх незадовільною роботою на посаді".

На питання щодо прогулів засідань, Андрій Гальченко відповів, що на це були і поважні причини, і ситуація навколо обрання мера в Кривому Розі.
" Действительно у меня были пропуски. Если вы посмотрите, они шли подряд… По-моему у меня была два по болезни, один я отсутствовал я уезжал у вiдрядження. А все остальное время я могу сказать, что после того, как Парламент принял антиконституционное решение и "Самопомич" фактически изнасиловала всех для того, чтобы было принято решение по перевыборам в городе Кривой Рог мера. Мы были все в городе, мы помним, как приезжали некоторые провластные депутаты с коалиции, с "Самопомочи" и "Народного Фронта", прыгали и обрисовывали горисполком. И конечно мы не могли стоять в стороне, чтоб не защитить свой город. Результат: 75% люди проголосовали за мэра Юрия Вилкула"

Андрій Гальченко
член Комітету,
"Опозиційний блок"
Щодо роботи всередині Комітету, то Гальченко пояснив, що члени Комітету вирішили залишити політику поза стінами Комітету.

Андрій Гальченко
член Комітету,
"Опозиційний блок"
"....В Комитете мы приняли решение, что политику мы оставляем за территорией Комитета. Проводим черту. А здесь мы будем заниматься теми вещами, которые касаются людей…У меня к моим коллегам, что касается работы в Комитете, у меня никаких замечаний нет. Если б в каждом Комитете так работали, то у нас и Парламент, и страна были б другой"
Під кінець Гальченко наголосив, що в нього є сумніви в ефективності чинної Верховної Ради.

" Что касается правительства, то я считаю, что нужно прекращать вакханалию, которая есть по отношению к народу, и идти на перевыборы"

Андрій Гальченко
член Комітету,
"Опозиційний блок"
Законодавча активність
165

проектів зареєстровано, поданих нардепами, де Комітет фігурує одним із головних
234

проектів, якщо брати до уваги Кабмін як ініціатора та постанови з пропозиціями
11

профільних законопроектів стали законами
П'ять законопроектів ініціював Кабмін в особі Арсенія Яценюка (3) і Володимира Гройсмана (2).

Нардепи зареєстрували шість законопроектів.

Тож, Арсеній Яценюк ініціював такі законопроекти.

Проект Закону №2029а "Про внесення змін до деяких законів України у сфері комунальних послуг" мав на меті подолати відхилення тарифів від економічно обґрунтованих витрат і встановити єдиний підхід у сфері держрегулювання тарифів.

Підкреслюється, що вигоду від цього закону отримає і держава, і ринок, і споживачі. Зокрема, відсутність заниженої ціни сприятиме раціональному плануванню бюджетів; забезпечить беззбиткову роботу підприємств, закличе інвестиції; підвищить рівень послуг.

Цей законопроект входив у так званий "пакет МВФ", що уможливило отримання траншу.

Реформаторський Проект Закону №1565 "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" був запропонований Яценюком і широко підтриманий активістами. Він був розроблений для більш дієвої системи управління будинками.

Тетяна Бойко
Громадська мережа ОПОРА, про законопроект у Facebook
"Реформа ЖКГ почнеться (але не закінчиться) тоді, коли рішення в будинку прийматимуть співвласники (власники квартир і нежилих приміщень), а не ОМС, ЖЕК, монополіст чи ще хтось"
«Тепер власники квартир у багатоквартирних будинках — їх співвласники — нарешті зможуть стати справжніми господарями своїх домівок, вирішуючи проблемні питання в роботі ОСББ, або й приймаючи рішення без ОСББ»
— інформаційний портал Житло Громадянської мережі ОПОРА про закон
Третім законопроектом Арсенія Яценюка був Проект Закону №1546 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства".
«Метою закону є удосконалення містобудівної діяльності, спрощення дозвільних та погоджувальних процедур у будівництві та удосконалення системи державного архітектурно-будівельного контролю і нагляду»
— йдеться у пояснювальній записці на сайті ВРУ
Як писали ЗМІ, закон передав функцію архітектурно-будівельного контролю органам місцевого управління.

Щодо законопроектів Володимира Гройсмана, то підписаними є такі закони.

Законопроект №5273 "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії" передбачає реструктиризацію заборгованості тепло- та водопостачальних підприємств.
«Метою даного законопроекту є поліпшення фінансового становища підприємств, що працюють у сфері тепло- та водопостачання, запобігання їх банкрутству та підвищення рівня інвестиційної привабливості шляхом впровадження механізмів врегулювання кредиторської заборгованості за спожиті енергоносії»
— інформаційний портал Житло Громадянської мережі ОПОРА про закон
Законопроект №4550 "Про внесення змін до ст.4 ЗУ "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва" (щодо реалізації державних житлових програм)" має на меті забезпечення доступним житлом.

Так, у Законі був доданий абзац, в якому йдеться про те, що держпідтримка надається у розмірі 50% вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або пільгового іпотечного житлового кредиту військовослужбовцям, добровольцям, внутрішньо переміщеним особам тощо.
Щодо законопроектів нардепів, то загалом нардепи ініціювали шість підписаних законів. Зокрема, члени Комітету були співініціаторами трьох законів.

Проект Закону №1505-1 "Про внесення змін до п.3 р.8 "Прикінцеві положення "ЗУ "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків..." ініціювали 5 нардепів Комітету.

Закон передбачає продовження строку мораторію на відчуження гуртожитків до 1 жовтня 2019 року.
«Прийняття запропонованих законопроектом змін сприятиме зменшенню соціальної напруги та унеможливить порушення конституційних житлових і майнових прав громадян, на яких поширюється дія українського законодавства про житлові права мешканців гуртожитків»
— йдеться у пояснювальній записці на сайті ВРУ
Співініціаторами №4733-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності" є 15 нардепів, з яких 7 є членами Комітету.

Закон передбачає скасування категорій складності об'єктів будівництва. Також у Пояснювальній записці йдеться, що в рейтингу Doing Business Украна має найкращі показники у процедурі отримання дозволів на будівництво. Утім, щодо якості контролю - найнижчі показники.

Так, закон має впорядкувати відносини в будівництві, щоб запобігало самочинному будівництву та створенню афер.

Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев говорив , що закон значно посилює протидію держави незаконному будівництву.

Щодо №4680 "Про внесення змін до ст. 13 ЗУ "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", то співініціаторами виступило 11 членів Комітету.

Метою законопроекту є впровадження забезпечення послуг з утримання будинків.
"Закон 4680 прийнято….Ключове - призначеного управителя можна змінити в будь-який час, не чекаючи року. Далі - з 1 липня будинки ніхто не "кине" - до визначення результатів конкурсу діятимуть старі договори (це прямо написано для тих, хто кричить про можливий колапс). І ложка дьогтю - "продовжено метастази" для ЖБК (сподіваюся, просто не розібралися в проблемі)..."

Тетяна Бойко
Громадська мережа ОПОРА, про законопроект у Facebook
Ініціаторами ще трьох законопроектів стали троє нардепів з інших Комітетів ВРУ,

Так, Олександра Кужель, нардеп БЮТ, заступниця голови Комітету з питань промислової політики та підприємництва, ініціювала №1059 "Про внесення змін до ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт".

Закон необхідно було прийняти у зв'язку з необхідністю продовження дії "будівельної амністії". Передбачається, що закон продовжить легалізацію самочинного будівництва та отримання права власності.

Окрім того, у пояснювальній записці йдеться про спрощення механізму техобстеження будинків і тощо площею до 300 метрів; та господарських — до 100 метрів.

Ініціаторами Закону №6068 виступили Ірина Геращенко, Марія Іонова та Ірина Луценко. Закон стосується забезпечення функціонування Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні - Музею Революції Гідності.

Третім є законопроектом "Про внесення змін до ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" щодо належного соціально-економічного захисту учасників АТО та членів їх сімей (про справедливе призначення та надання субсидій)", який ініцювало дев'ять нардепів.

Так, закон пропонує військовослужбовцям субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива на період проведення АТО.
Політична пам'ять
Матеріал входить до циклу аналітичних матеріалів Громадського руху ЧЕСНО щодо роботи нардепів у Комітетах Верховної Ради. Публікації готуються у рамках спецпроекту «Політична пам'ять» Громадського руху ЧЕСНО — онлайн-хабу для українських виборців з інформацією про партії та політиків, які йшли на вибори до Верховної та місцевих рад України.
Матеріал підготувала:
Оксана Ставнійчук
журналістка ЧЕСНО
Читайте також
comments powered by HyperComments

© 2017 All Right Reserved. Civic movement CHESNO
Made on
Tilda