— Що ж, давайте ближче до праці. Як триває робота над створенням проєкту бюджету?
— Так. Ми зараз займаємося розглядом бюджетних запитів, які направляють відділи, ті об'єкти освіти, комунальні підприємства і так дальше. І ми намічаємо, що ми 22 грудня повинні будемо провести бюджетну сесію.
— Ви якось із громадою радитеся?
— Наступний тиждень у нас буде присвячений розгляду пропозицій по направленню. Тоді вже будемо дивитися, на що в нас хватає коштів, на що не хватає.
У нас з'являться нові потреби в коштах, тому що громада об'єднується і ліквідується Слов'янський район. Ті служби, якими користувались в тому числі мешканці Миколаївської громади, закриваються, і ми повинні будемо не допустити зупинки роботи соцслужб. Соцпрацівникам, які обслуговують людей, знайти місце, щоб не зупинилося обслуговування тої категорії людей, яка цього потребує: це також стосується спортсменів, у яких закривається районна спортивна школа, музична школа.
— Музичну школу ви плануєте не закривати?
— Тут є у нас школа мистецтв і є музична школа. Ми повинні сьогодні перевести людей, які були в районній музичній школі. От в Райгородку була філія музшколи. Люди, які там працюють, не повинні втратити роботу. Так само у нас буде реорганізація штату вже нової об'єднаної міської ради громади.
— А як змінився бюджет, сума бюджету після укрупнення, який розмір на 2021 рік плануєте?
— Розраховуючи з того, що ми мали в різних бюджетах до об'єднання, то ми мали так, грубо кажучи, десь близько 175 мільйонів. Це я округляю, приблизно кажу. У мене є такі амбіційні надії, що ми, може, зможемо і до 200 мільйонів збільшити. Адже райгородоцький бюджет не був бюджетом ОТГ, який передбачає 60% податків на доходи фізичних осіб, а у нас появляться підприємства, кошти яких ми тепер задіємо в дохідній частині загального бюджету. Головне, аби нам коронавірус не дав мінусового ефекту.
— А стосовно дотацій з обласного бюджету, вони передбачені? І на що саме?
— На школи. По всій громаді у нас шість шкіл і шість дитячих садків. Субвенція з держбюджету транзитом іде через область. Ми дійсно розраховуємо, тому що так повинно було бути. Якби повернулися 100% ПДФО, ну, тоді можна було б розмовляти… А забрати 100%, повернути 60%, а потім ще сказати, що ви, мовляв, беріть все на себе — це не по-чесному…
Точно як і податок на транспорт. Колись він ішов у кожну сільську, селищну, міську раду. Кожен, хто проходив техогляд, платив цей податок. І ми кожен рік мали кошти, щоб точно гарантовано робити, наприклад, ямковий ремонт. А потім, ви, мабуть, пам'ятаєте, це було при Азарові, коли сказали: ми цей податок введемо у вартість палива і сформуємо фонди — буде гарно, і ми вам будемо давать кошти. Так от, ні разу не дали.
— Скажіть, скільки відсотків у бюджеті ви передбачаєте на освіту й медицину?
— Я розумію, але так не скажу іще сьогодні. Зрозумійте правильно, що я сьогодні тільки сьомий день на роботі...
Можу сказати одне: на дітях, на соціальній стороні нашої роботи ми економити не будемо. У мене є практика соціальні питання ставити не на останнє місце... Райгородоцька селищна рада, де я відпрацював 25 років, за мене проголосувала на цих виборах 25 жовтня з середнім відсотком — щоб не збрехати, 75%, по-моєму, або 76%. А в тому центральному окрузі, де я проживаю, — 96%.
На другій сесії Миколаївської міськради я презентував програму "Турбота", і депутати її схвалили. Я депутатам чесно назвав суму, виходячи з того, що ми на п'ять тисяч населення в Райгородку виділяли кошти від одного до двох мільйонів гривень. Я їм сказав, що ми повинні будемо в бюджеті 2021 року передбачити на програму "Турбота" від чотирьох до шести мільйонів гривень коштів. Це також — дитячі стипендії відмінникам, спортсменам.
— Який розмір стипендії?
— Ну, я можу назвати той, який був у нас в Райгородку. 700 гривень в місяць для одного учня, рахуйте на дев'ять місяців.
— Непоганий стимул вчитися.
— Так, непоганий. У нас спортсмени, які захищають честь не тільки селищної ради і не тільки району, області. Вони і честь України захищають на міжнародних змаганнях, є переможці — ми їм допомагаємо. Виділяємо стипендії, а інколи, коли вони їдуть на збори на змагання за кордон, ми їм виділяли також кошти.
— Які вже три обіцянки зі своєї програми ви готові починати виконувати?
— Що стосується обіцянок, то на зустрічах я обіцянок не давав, а тільки говорив, що я буду працювати на результат. У мене не було в передвиборчий період перспективного плану розвитку населених пунктів громади. Звісно, можна було написати програму на кшталт Нью-Васюків. Але я ж почув людей. У нас було друге оперативне зібрання і нарада щодо цього центрального парку. Ми провели перше засідання, куди запросили директора Слов'янської ТЕС, запросили менеджера проекту. Сьогодні почали займатись землею і проєктом. Знаєте, з таким занедбаним парком — стидно, при тому що бюджет непоганий. Але все рівно своїх коштів буде недостатньо, потрібно буде звертатися до інвесторів. Проєкт дуже амбітний і коштує достатньо багато.
— Ну зрозуміло. Я там пройшовся, я там парку не знайшов — самі хащі.
— Ми прийшли сьогодні на нараді до того, що у 2012–2013 році якісь перші кроки починали робити. Ми вирішили знайти проект, який був на той час, і розібратися, що з нього виконано. Час минув відтоді, коли зробили документацію. Треба вносити коригування. Ми повинні розчищати ті дерева й чагарники.