— Які три найгостріші проблеми вашої громади?
— Вони нічим не відрізняються від інших громад. Це постачання якісної води, це освітлення й дороги.
— А свою громаду ви запитували про проблеми?— Я з 2002 року депутат міської ради, тому проблематику знаю. Просто у нас є ряд глобальних і низка локальних проблем. Зрозуміло, що водоканал — це глобальна, відсутність доріг вирішується, але є ще периферія і низка магістральних шляхів, які вимагають капітального ремонту. Ми не говоримо про ямковий ремонт. Ну й, відповідно, освітлення приватного сектора, віддалених периферійних районів. Інші питання — це медицина, школа — це питання запущених ремонтів, але стоїть не так гостро, бо за останні п'ять років у цьому напрямі зроблено досить багато.
— Як триває робота над створенням проєкту бюджету?— Робота органів місцевого самоврядування — бухгалтерії та фінвідділу — не зупиняється. Там люди в темі постійно. Що стосується затвердження бюджету на сесії, то поки що без проведення установчої сесії і без післявиборчого руху вперед нічого не можу сказати. Однак до 25 грудня ми повинні прийняти бюджет, як і всі громади.
— Чи залучаєте ви громаду до обговорення бюджетних видатків?— У нас є розвинена тема бюджету участі, ми закладаємо певну суму, обговорювати будемо пізніше. Зараз залучати громадськість до обговорення базових цифр немає ні сенсу, ні часу. Тому що тут би розібратися з початком роботи сесії, формуванням робочих органів, виконавчої служби. Це на сьогодні найважливіше. А далі, коли базові суми в бюджет будуть закладені, можна буде їх розподіляти, перерозподіляти і щось обговорювати.
— Після створення ОТГ яких змін зазнав бюджет?— Ми готові взяти на утримання ті об'єкти соцкультури, які є в цих громадах. Але на сьогодні той законопроєкт, що
називається 3651, який пройшов перше читання і на підписі в президента — там є великі законодавчі дірки, що ускладнюють цю роботу. Тому чекаємо змін до цього закону, у редакції, що не суперечитиме Бюджетному кодексу. Наскільки мені відомо, ці зміни вже вносять. Але оскільки документ іще не підписаний, то так само, як незрозумілі повноваження райрад, так само поки незрозуміло, як швидко зможуть пройти при передачі з балансу на баланс ці соціальні об'єкти.
— Чи заплановані дотації з обласного бюджету й на що саме?— Наш бюджет не дозволяє громаді розвиватися динамічно самостійно. Тому не лише з обласного бюджету, а й робота з державними фондами та іншими інституціями запланована. У чому нам потрібна допомога області? Це, звісно ж, мости, магістральні дороги й інфраструктурні проєкти. Тут область сама по собі не дає фінансування на інфраструктурні проєкти, але участь у конкурсі й подача проєктів на Мінрегіон та їх захист без області ніяк не може відбутися. У нас є взаємодія, але ще багато що буде в роботі.
— У структурі бюджету скільки відсотків передбачаєте закласти на освіту й медицину?— Найбільші витрати бюджету ОТГ — це передусім освіта, друге місце — медицина, третє — соціальні виплати, четверте — УЖКГ. Ця пропорція не змінюється протягом п'яти років. Коригування відбувається залежно від того, яка субвенція надходить із держбюджету.