Опис політика
Народний депутат Верховної Ради 7, 8 і 9 скликань, власник телеканалу “Еспресо TV”, журналіст та ведучий.
У 2021 році “Українська правда” опублікувала розслідування, в якому Княжицький виявився причетним до викупу більшості території колишнього покинутого курорту Буркут у Верховинському районі Івано-Франківщини.
Компанія, пов'язана з Княжицьким, скупила землю, яку передавали місцевим ветеранам АТО і зареєструвала торгову марку під виробництво мінеральної води та діяльність санаторіїв. Сам Княжицький не заперечує, що хотів відновити діяльність курорту, але свою безпосередню причетність до скупки землі у Буркуті заперечує.
У 2020 році в розпал пандемії коронавірусу Княжицький користуючись статусом нардепа Княжицький двічі звертався до голови МВС Арсена Авакова, щоб перевезти літаком із Великої Британії дружину та дітей свого бізнес-партнера Костянтина Жеваго.
У тому ж році Княжицького помітили за гречкосійством, він разом із колегою нардепом Олегом Синюткою у розпал пандемії коронавірусу розвозив у медичні заклади Львівщини захисні костюми та окуляри, закуплені фондом Петра Порошенка.
У 2019 році був обраний до Верховної Ради 9 скликання від партії "Європейська Солідарність" як безпартійний за 116 округом (м.Львів). Член Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.
Згідно з декларацією за 2019 рік родина Княжицького заробила за рік майже 5,6 млн грн.
У 2017 році журналісти “Bihus.info” опублікували розслідування роздавання іменної і нагородної зброї від міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Зброю роздавали політикам та чиновникам, які не є причетними до силових структур чи ЗСУ. Серед нагороджених виявився і Микола Княжицький, який отримав від Авакова пістолет Fort 17-05.
У 2016 році прізвище Княжицького фігурувало у розслідуванні ЦПК в контексті оборудки, в ході якої Команда Авакова нелегально вивела за кордон майже мільярд гривень.
Княжицький, який на той час був однопартійцем Авакова, написав заяву в прокуратуру про можливе незаконне виведення коштів у прокуратуру, хоча й на той час цю справу вже вели детективи НАБУ.
У результаті прокурори кваліфікували справу за статтею “шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах”. Це дозволило забрати справу у НАБУ, адже це єдина можлива кваліфікація, що дозволяє вести розслідування саме прокурорам, а не детективам.
У 2015 році Княжицького оголосив у розшук Інтерпол через справу про зґвалтування за запитом правоохоронних органів Камбоджі. Сам нардеп назвав справу проти нього сфальсифікованою на замовлення російського бізнесмена Костянтина Кагаловського, з яким у Княжицького виник конфлікт через телеканал ТВі.
Згодом суд у Камбоджі повністю виправдав Княжицького, а Інтерпол зняв нардепа із розшуку
У 2014 році обрався народним депутатом Верховної Ради від партії “Народний Фронт” (№34 у списку). Став головою Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності.
У 2013 році відкрив свій телеканал “Еспресо TV”, де також був ведучим. Співвласником телеканалу є Іван Жеваго - син олігарха Костянтина Жеваго.
У тому ж році прізвище Княжицького фігурувало довкола рейдерського захоплення телеканалу ТВі. У ЗМІ стверджували, що до незаконної зміни власників і керівництва телеканалу причетний колишній генеральний директор Княжицький. Сам нардеп спростовував свою причетність, хоча й казав, що зміна власників відбувалась законно.
У 2012 році був обраний народним депутатом 7 скликання від ВО “Батьківщина” під номером 11 у списку.
У тому ж році проти Княжицького порушила кримінальну справу податкова міліція через ухиляння від податків на суму 6 млн грн та прийшла з обшуками на телеканал ТВі. Сам Княжицький називав це тиском на ЗМІ та пов’язував це з опозиційністю телеканалу ТВі.
Згодом Генпрокуратура закрила кримінальне провадження зазначивши, що справа була відкрита без належної перевірки і без достатніх на те підстав. На це рішення також напряму повпливав уряд США, закликавши припинити переслідування журналістів.
У 2008 році обіймає посаду головного директора телеканалу ТВі, був на ньому і ведучим.
У 2007-2012 роках був помічником нардепа Верховної Ради 6 скликання Михайла Волинця з Блоку Юлії Тимошенко.
У 2005 році був обраний членом Президії Політичної ради партії “Трудова Україна”.
Княжицький був помічником нардепа ВР 4 скликання у 2002-2006 роках, самовисуванця та нині фігуранта реєстру держзрадників Володимира Сівковича.
У 2002 році невдало балотувався як безпартійний самовисуванець до Верховної Ради за округом №117 (Львівська область).
У 2002-2007 роках був співвласником компанії “Медіадім”, до якої входили телеканал “Тоніс” та “Газета 24”.
З 1999 до 2002 року був членом Нацради України з питань телебачення та радіомовлення.
У 1998 році був президентом Національної телекомпанії України.
З 1994 до 1999 року - президент телеканалу СТБ, також його ведучий, згодом - голова адміністративної ради каналу.
У 1992-1994 роках був директором Центру телевізійної творчості (програма “Вікна”).
У 1989-1992 роках був кореспондентом, редактором та ведучимДержтелерадіо УРСР, згодом - України, Державної російської телерадіокомпанії, радянсько-канадської телерадіокомпанії “Міст”.
У 1992 році закінчив факультет журналістики КНУ ім.Т.Г.Шевченка, згодом здобув другу вищу освіту на факультеті міжнародного права і бізнесу ІПО ЛНУ ім.І.Франка.
Народився 2 червня 1968 року у Львові.
Маркерні голосування
Дозволяє обіг медичних препаратів на основі канабісу, що полегшить лікування онкохворих та військових.
прийнято
Утримання
Має корупційні ризики. Євросоюз двічі закликав відхилити законопроєкт 5655.
прийнято
Позбавляє впливу російських спецслужб в Україні під прикриттям релігійних установ.
прийнято
Освіта
- 1992Київський Національний університет імені Тараса Шевченка, факультет журналістики
- 2003Факультет міжнародного права і бізнесу Інституту післядипломної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка
Пов'язані партії
Балотування
- 2019мажоритарка 116Верховна Рада 9-го скликання, позачергові: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ" — мажоритарка 116Обрано
- 2014список №34Верховна Рада 8-го скликання, позачергові: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "НАРОДНИЙ ФРОНТ" — список №34Обрано
- 2012список №11Верховна Рада 7-го скликання: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБʼЄДНАННЯ "БАТЬКІВЩИНА" — список №11Обрано
- 2002мажоритарка 117Верховна Рада 4-го скликання: САМОВИСУВАННЯ — мажоритарка 117Не обрано
Фракції
- Верховна Рада 9
- Серпень 2019 — ...Європейська Солідарність
- Верховна Рада 8
- Листопад 2014 — Серпень 2019Народний фронт
- Верховна Рада 7
- Грудень 2012 — Листопад 2014ВО "Батьківщина"
Міжфракційні обʼєднання
Комітети
- Верховна Рада 9
- Серпень 2019 — ...Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики
- Верховна Рада 8
- Листопад 2014 — Серпень 2019Комітет з питань культури і духовності
- Верховна Рада 7
- Комітет з питань свободи слова та інформації