“Банду — геть!”, “Бонд 007. Операція: відсторонення”, “Купив диплом — продав Київ”, — із такими гаслами зібралися представники громадськості під стінами КМДА. Вимога єдина — звільнення Володимира Бондаренка із посади секретаря Київради.
У стінах сесійної зали триває таємне голосування з приводу відставки Володимира Бондаренка з посади секретаря. Очікується, що процедура триватиме орієнтовно до 13:30. Водночас, депутати зазначають, що ймовірність зняття Бондаренка є високою.
Про проведення позачергового пленарного засідання Київради було оголошено 3 квітня. Тоді фракція “Слуги народу” на чолі із Андірєм Вітренко виступила із заявою про збір понад 40 підписів під вимогою до міського голови поставити на голосування дострокове припинення повноважень секретаря Київради Володимира Бондаренка “як такого, що спаплюжив честь та демократичні основи цієї ради”.
Нагадаємо, що Володимир Бондаренко є одним із фігурантів “плівок Комарницького”, де було підтверджено, як секретар узгоджував порядок денний пленарних засідань із Денисом Комарницьким. Водночас, на усі заяви про притягнення його до відповідальності та можливе звільнення, міський голова Віталій Кличко зазначав, що у посадовців визначений процесуальний статус у кримінальному провадженні, і у Володимира Бондаренка — статус свідка.
Читайте також: Розширення повноважень Кличка, можлива відставка Бондаренка та розблокована трибуна Київради
У Регламенті Київради йдеться, що повноваження секретаря Київради можуть бути достроково припинені без припинення повноважень депутата за рішенням Київради, що приймається шляхом таємного голосування. Для цього необхідна вимога не менш як однієї третини депутатів Київради, що й відбулося на попередньому пленарному засіданні.
Водночас, до моменту початку засідання було достовірно невідомо, чи назбирається кворум серед депутатів. Попередній досвід, коли депутати Київради призначали позачергове засідання для, до прикладу, продовження розгляду порядку денного, переважно не завершувався успіхом.
Тим часом, під стінами КМДА зібралися представники громадськості. Основною вимогою було усунути Володимира Бондаренка із посади секретаря. Присутні наголошували на співучасті секретаря Київради до “земельних схем” та “земельного дерибану”, про що також йдеться у оприлюднених “плівках Комарницького”.
Проте засідання таки розпочалося — у сесійній залі зареєструвалися 76 депутатів. Нагадаємо, що для відставки Володимира Бондаренка з посади необхідно, щоб щонайменше 61 депутат проголосував “за”. Для затвердження процедури таємного голосування засіла лічильна комісія. Зокрема, члени комісії затвердили формат бюлетенів, на яких буде здійснюватися голосування та відведений час — максимальний термін голосування складає дві години. У сесійній залі, відповідно, встановили кабінки для голосування.
На запитання про те, які є потенційні кандидатури на посаду наступного секретаря, відповіла у коментарі ЗМІ депутатка “Слуги народу” Ксенія Семенова:
“Фракції поки що не озвучують цієї позиції. Я думаю, що якщо голосування буде позитивним, і Київська міська рада підтримає відставку Бондаренка з посади секретаря, то таких кандидатур буде декілька, навіть від фракцій. Я думаю, що і від УДАРу будуть кандидати, і від “Європейської солідарності”, всіх фракцій. Почнеться такий політичний процес, подібний до того, що було на самому початку каденції, коли ми визначалися з попереднім секретарем”.
Депутатка також додала, що вірогідність відставки Володимира Бондаренка з посади розцінює “як дуже високу”. Зокрема, через наявність суспільного резонансу у справі.
“Все має бути поетапно. Секретар Київради — це дуже важлива посада для роботи Київської міської ради. Починаючи від того, що лише він може ініціювати питання, пов’язані з процедурами щодо, взагалі, подальшої діяльності міської ради і Київського міського голови. І закінчуючи тим, що велика частина процедурних моментів з організації роботи Київської міської ради на ньому лежить за Законом і за Регламентом”, — відповів депутат “Європейської солідарності” Леонід Ємець у коментарі ЗМІ стосовно можливих кандидатів на посаду секретаря.
Депутат УДАРу Віктор Домагальський стосовно особистих відчуттів з приводу голосування зазначив наступне:
“Не можу сказати. Багато фракцій, багато думок, в кожного своє рішення. Прогнозувати таке прийняття рішення — не можу”.
Домагальський також додав, що вчора отримував телефонні дзвінки стосовно позиції у таємному голосуванні та назвав це “втручанням в діяльність депутата”, адже голосування є таємним, і депутат самостійно приймає рішення “шляхом демократичного голосування”.
Рух ЧЕСНО слідкуватиме за подальшим перебігом засідання та оголошенням результатів таємного голосування.
Рух ЧЕСНО 10 років розказує, що робиться в політиці. Хочете, щоб ми продовжували?
Підтримати