Колишній позаштатний радник Офісу президента, блогер, актор, організатор психологічних семінарів, “льотчик” та “розвідник, який має 33 бойові виходи за лінію фронту”, Олексій Арестович потрапив до Реєстру зрадників Руху ЧЕСНО за систематичне поширення російських наративів.
З початку повномасштабного вторгнення Арестович регулярно відвідує ефіри російської журналістки Юлії Латиніної та політичного діяча, колишнього депутата Держдуми Російської Федерації Марка Фейгіна.
Ексрадник відомий своїми одіозними заявами та провокативними коментарями про українську мову та культуру, сексистськими висловлюваннями.
Розповідаємо, чим ще відзначився Арестович у своїй діяльності та які має політичні амбіції.
Рух ЧЕСНО веде ПолітХаб та Реєстр зрадників, щоб зберегти політичну пам’ять серед громадян та забезпечити можливість прослідкувати еволюцію політичної культури.
Політичні амбіції
З лютого 2025 року втікач Арестович у соцмережі X, яка належить мільярдеру та старшому раднику президента США Дональда Трампа Ілону Маску, змінив своє публічне позиціонування. Відтепер він публікує дописи англійською мовою, а в описі профілю зазначив, що є кандидатом у президенти України.
Ексрадник Арестович не вперше говорить про свої президентські амбіції. Так, наприклад, у 2023 році він навіть опублікував свою передвиборчу програму.
Крім того, у 2024 році Арестович відвідав американський консервативний подкаст PBD Podcast і розповів, що збирається балотуватись у президенти України. Також він заявив, що більше довіряє Путіну, аніж Зеленському.
Рух ЧЕСНО неодноразово зазначав, що провести демократичні вибори під час дії режиму воєнного стану є неможливим.
"Впіймай мене, якщо зможеш"
За даними YouControl, Олексій Арестович має зареєстрований ФОП, основним видом діяльності якого є інші види освіти, зокрема освітні курси. Ба більше, він має авторську школу мислення та комунікації “Апейрон”, яка навіть має власний мерч — футболки із зображенням Арестовича в ролі Люсі Зайцевої.
Окрім того, Арестович є засновником, учасником і керівником кількох організацій та ТОВ. Зокрема, ексрадник ОП був учасником ТОВ “Алегіс Філмз”, яке займається виробництвом фільмів. Наразі кінцевим бенефіціарним власником цього товариства є російський актор Кирил Бурдіхін.
Крім того, Арестович мав благодійний фонд, який тепер перебуває у стані припинення, та ГО “Фонд стратегічних ініціатив Арестовича”. Наразі керівником цієї громадської організації є колишній головний редактор “Вісника Кременчука” Микола Фельдман. Відомо, що він очолював Полтавську обласну організацію партії "Пропозиція". Нагадаємо, що цю політичну силу також називають "партією мерів", пов'язаних з міським головою Дніпра Борисом Філатовим і Геннадієм Корбаном.
Актор-розвідник
У 1998 році Арестович закінчив загальновійськовий факультет Одеського інституту Сухопутних військ. Цікаво, що він служив у Головному управлінні розвідки. Начальник ГУР МОУ Кирило Буданов цього не заперечив:
"Колись, наскільки я пам'ятаю, Арестович проходив тут службу. Це було давно, треба підняти дані. Наскільки пам'ятаю — так".
Після цього Олексій Арестович встиг попрацювати актором і лектором психологічних семінарів. Він починав свою акторську кар'єру в театрі-студії "Чорний квадрат", згодом мав зйомки у фільмах та рекламі.
У кіно Арестович грав переважно епізодичні ролі. Також мав головну роль у російськомовній комедії “Не бійся, я поруч” (2012). Там він грав закоханого Ігоря Смірнова, що в боротьбі за кохану дівчину Юлію перевтілюється в її суперницю Люсю Зайцеву.
У 2005 році Арестович вступив до партії "Братство", був заступником голови партії Дмитра Корчинського. Разом вони брали участь у конференціях “Міжнародного євразійського руху” російського пропагандиста й ідеолога "русского мира" Алєксандра Дугіна в Росії, на яких Арестович засуджував Помаранчеву революцію.
Скриншот повідомлення від 18 лютого 2005 року за підсумками пресконференції лідера партії "Братство" Дмитра Корчинського та керівника міжнародного "Євразійського руху" Алєксандра Дугіна
У 2017 році на своїй сторінці у Facebook Арестович зізнався, що з 2014 року вдавав із себе патріота, та про те, що йому байдуже до національних питань. Ба більше, Олексій Арестович вдавав із себе координатора “Автомайдану”, хоча насправді ним не був.
Також він зазначав, що "АТО — це великий курорт для хлопчиків і великий піонертабір, куди їдуть відриватися від дружин та дітей".
З 2020 року Олексій Арестович був спікером делегації України в Тристоронній контактній групі, а згодом і радником з інформаційної політики голови делегації.
Крім того, в одному зі своїх інтерв'ю він заявив, що “33 рази здійснював бойові виходи за лінію фронту в зоні операції Об'єднаних сил”. Проте уточнити цю інформацію на прохання журналістки він відмовився. Також в інтерв'ю Дмитру Гордону розповів, що є “пілотом малих літаків”.
У грудні 2020 року Арестовича призначили позаштатним радником Офісу президента з питань стратегічних комунікацій у сфері нацбезпеки та оборони. Тоді керівник ОПУ Андрій Єрмак наголосив:
“Завданням Арестовича є надання вичерпної відповіді, щоб протидіяти поширенню дезінформації або образ. Ми — єдина команда, яка спільними зусиллями захищає нашу країну”.
Серед завдань радника Офісу Арестовича було узгодження позицій профільних відомств і напрацювання “єдиного голосу”.
Під час представлення Андрій Єрмак висловив сподівання, що Олексій Арестович побудує конструктивну взаємодію з усіма представниками сектору безпеки та оборони України.
Та вже в січні 2022 року Арестович звільнився з цієї посади.
Читайте також: Країна радників. Хто консультує Офіс президента
24 лютого 2022 року, з початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Арестович повернувся в ОПУ як позаштатний радник. Він проводив щоденні брифінги в Офісі президента про ситуацію на фронті. Згодом брифінги стали надміру “заспокійливими”. Крім того, він використовував їх, щоб “попіарити” власні відео з ексдепутатом Держдуми РФ Марком Фейгіним.
Також ексрадник ОП зазначав, що "Жінка в армії – це просто жах. По-перше, тебе не вважають за людину насправді. По-друге, це проблеми гігієнічного характеру. Потім тебе намагаються зробити об'єктом сексуальних домагань".
У 2023 році Арестович заявив, що написав заяву про звільнення з Офісу президента після "принципової помилки". Його прохання задовольнили. Це відбулося після того, як Арестович озвучив свою версію щодо російського удару по житловому будинку в Дніпрі. Тоді загинуло 46 людей.
Однак після звільнення Олексій Арестович продовжив використовувати попередній статус у своїх заявах. Він почав активно критикувати президента Володимира Зеленського, зокрема порівнював його з диктатором і писав, що “шкода, яку завдає Україні Зеленський та його команда, стала більшою, ніж користь”.
В інтерв’ю російському виданню “Медуза” Арестович заявив, що в конфлікті з Офісом президента, і повідомив, що перебуває за кордоном. За даними ЗМІ, він виїхав до Нью-Йорка попри заборону виїзду для чоловіків завдяки листу від Головного управління розвідки. Водночас у ГУР заперечили, що Арестович виїхав на підставі листа.
Зазначимо, що у відкритому доступі на сайті президента України немає повного й актуального переліку посадових осіб, які працюють в ОПУ. Є лише відомості про керівника Офісу, його заступників, а також керівницю Апарату ОП та прессекретаря президента.
Читайте також: Рух ЧЕСНО опублікував оновлений перелік радників Зеленського та Єрмака
Також обов'язки радників є доволі розмитими, а посада позаштатного радника передбачає роботу на громадських засадах.
Скандали, позови, заяви
У 2023 році 29 народних депутатів написали заяву до поліції на Олексія Арестовича. Причина — його завідомо неправдиве повідомлення про вчинення кримінального правопорушення.
Річ у тім, що раніше Арестович звернувся до Державного бюро розслідувань з тим, щоби відкрити кримінальне провадження стосовно депутатки від “Голосу” Наталії Піпи. Він звинувачував народну обраницю в тому, що вона порушила рівноправність громадян за мовною ознакою, коли зробила заяву в поліцію щодо виконавця російської музики в центрі Львова.
Тоді проти Арестовича відкрили кримінальне провадження за завідомо неправдиве повідомлення щодо правопорушення.
За даними державного реєстру судових рішень, Олексій Арестович позивався до нардепки з партії “Голос” Інни Совсун та Ірини Геращенко з партії “Європейська Солідарність”. Позови стосувались захисту честі, гідності та ділової репутації. Наразі, за даними реєстру, ці справи перебувають у суді.
Також у 2023 році Совсун заявила, що написала заяву до правоохоронних органів про відкриття кримінальної справи проти Олексія Арестовича через сексистські висловлювання під час психологічного семінару, під час якого він назвав жінок "істотами", яких "хочеться душити".
У 2023 році тодішній секретар РНБО Олексій Данілов закликав дбати про інформаційну гігієну та не вестися на активізацію “експертів”, “акторів-розвідників” у просуванні російських наративів та закликів прийняти “хороших руських”
Читайте також: Путін скоро помре? Чий буде Крим? Як астрологи та псевдоексперт Арестович маніпулюють свідомістю
Рух ЧЕСНО вніс Олексія Арестовича до Реєстру зрадників за систематичне поширення російських наративів.
Зазначимо, що до реєстру також потрапив нардеп-утікач Артем Дмитрук, Максим Бужанський. Нагадаємо, що 11 нардепів поточного скликання отримали підозри в злочинах проти нацбезпеки.
Арестович здобув популярність також як військово-політичний оглядач. Чимало з’являвся в українських ЗМІ та телемарафоні. Він активно веде власні соцмережі та регулярно генерує контент.
Окрім того, псевдоексперт відомий своїми відео з опозиційними російськими журналістами, так званими “хорошими росіянами”: російською журналісткою Юлією Латиніною та політичним діячем, ексдепутатом Держдуми РФ Марком Фейгіним. Нагадаємо, Латиніна так висловлювалась щодо окупованих українських територій: "Єдина виграшна стратегія для України — ампутація, заморожування війни".
До того ж Арестович заявив, що "Київ є російськомовним містом" і що столиця після початку повномасштабного вторгнення почала ще більше розмовляти російською мовою. Також він зневажливо висловлювався щодо української культури, називаючи її "маленькою", і казав, що виступає проти культурної ізоляції від Росії.
Крім того, Арестович говорив про можливість розділити Україну після російсько-української війни за прикладом Кореї. Однак такі заяви та відео варто сприймати критично та зі здоровим глуздом, особливо якщо фігурант має виборчі амбіції.
Раніше Рух ЧЕСНО писав, чим запам'ятався Євген Шевченко у Верховній Раді, а також склав портрети нардепа Максима Бужанського, Юрія Бойка та Нестора Шуфрича.