У п'ятницю, 10 січня, в Українському католицькому університеті стартував другий модуль Програми ветеранського лідерства Руху ЧЕСНО. Протягом трьох навчальних днів 25 ветеранів та ветеранок вивчатимуть основи держави та права, права людини, виборче та антикорупційне законодавство України.
Другий модуль Програми ветеранського лідерства, яку Рух ЧЕСНО організовує у співпраці зі Школою публічного управління Українського католицького університету, триватиме з 10 до 12 січня 2025 року. Лекторами модуля стануть провідні викладачі УКУ, а також діючі народні депутати України. Крім того, учасників та учасниць чекає закрите спілкування у форматі “не під запис” із таємними гостями Програми (це діючі та колишні політики України) та візит до Львівської міської ради.
“Якщо у першому модулі ми проходили тему лідерства, які мають бути чесноти і цінності у лідера, то другий модуль вже більше по юридичним питанням. Для себе хотілося би зрозуміти виборче законодавство, як воно функціонує, адже багато хто хоче бути політиком, але як це працює в юридичному полі, багато хто не розуміє”, — каже ветеран та учасник Програми ветеранського лідерства Олексій Назаренко.
Запрошеним гостем відкриття став директор Національного демократичного інституту Марчін Валецький. За його словами, він приємно вражений оптимізмом, ентузіазмом, енергією та бажанням вчитися такої великої групи людей, які однозначно будуть формувати українську політику. Також Марчін Валецький наголосив, що йому хотілося б бачити ще більше жінок у подібних навчальних програмах, а згодом й в українській політиці:
“Ми бачимо, що є величезний запит з боку українців на те, щоб ветерани відігравали активну роль у суспільному житті. Потрібно більше таких програм, щоб охопити ще більше потреб ветеранів”.
Керівниця Програми ветеранського лідерства Руху ЧЕСНО Вікторія Олійник відзначила, що учасники та учасниці навчання не лише слухають лекції та спікерів, а й активно ставлять питання й ініціюють обговорення.
“Вже маємо жваву дискусію про те чи будуть в Україні вибори у 2025 році і що робити ветеранам, аби встигнути вчасно потрапити у політичну історію і отримувати можливість впливати вже сьогодні”, — каже Олійник.
Лекції другого модуля розпочав Іван Городиський, відомий адвокат та керівник правничих проєктів УКУ. Викладач читатиме три лекції на теми “Верховенство права”, “Поділ влад і організація державної влади”, “Права людини”. Своєю задачею Городиський називає надання розуміння контексту, з яким можуть зіштовхнутися ветерани у політиці, що слід робити та уникати, а також що очікувати з точки зору юриспруденції.
“Цінність програми в тому, щоб надати розуміння системи координат, в якій ветерани можуть працювати в майбутньому. Ветеран — це людина з величезним життєвим досвідом, але він мусить адаптуватись до тих вимог і обставин, які його можуть чекати в публічному житті. І ця програма покликана сформувати не просто абстрактні лідерські навички, а дати розуміння прикладних речей. І в цьому сенсі вона готує ветеранів до того, щоб вони були професіоналами”, — каже Городиський.
“Якщо я хочу взяти участь у політичних процесах у майбутньому, то вважаю це базою і якраз другий модуль мені її підсилить. Адже неможливо виконувати якісь функції, коли ти не знаєш їхню сутність”, — поділився очікуваннями від другого модуля ветеран Віталій Малевскі.
Програма ветеранського лідерства реалізується за підтримки MATRA Programme Посольства Нідерландів в Україні.
Поділитись