За п’ять років роботи Верховної Ради IX скликання було зареєстровано понад 12 тисяч ініціатив, серед яких 7383 законопроєкти. Втім, лише 20% з них дійшли до голосування в сесійній залі та лише 1412, отримавши достатньо голосів і підпис президента, стали законами. Решту зняли з розгляду, повернули на доопрацювання або ж вони досі опрацьовуються в комітетах і ще чекають розгляду. Про це йдеться в дослідженні ЧЕСНО.
Найбільше законопроєктів подали у 2020 (25% від загальної кількості) та у 2021 році (21%). Більшість із цих ініціатив пропонували зміни в економічну та правову політики країни. Опубліковані ЧЕСНО раніше аналізи голосувань демонструють, що саме на 2020 і 2021 рік припадає один із періодів найвищої активності парламенту. Крім того, саме тоді народні депутати часто голосували конституційною більшістю (давали 300+ голосів “за”).
А от найбільше законів ухвалили на початку повномасштабного вторгнення в 2022 році. Тоді Рада, можна сказати, увімкнула другий “турборежим”: загалом за рік було ухвалено 400 законів. Очевидно, в цей період, зокрема, зросла кількість законопроєктів у сфері безпеки й оборони.
Поділитись