Нардеп від ОПЗЖ Христенко прогулює Раду уже третій рік, але зберігає мандат — ЧЕСНО

Фото: Нардеп від ОПЗЖ Христенко прогулює Раду уже третій рік, але зберігає мандат — ЧЕСНО

Народний депутат Федір Христенко, обраний від проросійської ОПЗЖ, не ходить у Верховну Раду із лютого 2022 року, проте досі зберігає депутатський мандат. Про це йдеться у дослідженні ЧЕСНО.

За підсумками п’яти років роботи Верховної Ради IX скликання Христенко входить у ТОП-прогульників парламенту. Сумарно за час свого депутатства він пропустив 51% голосувань Ради. 

Примітно, що Христенко перестав брати участь у голосуваннях саме із початком повномасштабного вторгнення. Згідно з даними сайту ВРУ, картка нардепа востаннє була зареєстрована 23 лютого 2022 року. Утім, у той день нардеп жодного разу не натис кнопку “за”, “проти” чи “утримався”, а висвічувався як такий, що “не голосував” (картка в слоті, але жодні дії не відбуваються).

Христенко навіть попри присутність у Раді регулярно ігнорував голосування. Востаннє нардеп саме натиснув якусь із кнопок для голосування ще 15 липня 2021 року, проголосувавши “проти” щодо одного з регламентних питань. 

ЧЕСНО неодноразово зазначав, що в обов’язки депутата входить  голосувати “за”, “проти” або “утримався”. Такої форми участі у голосуванні, як “не голосував”, не передбачено регламентом ВРУ.  

Пропускає нардеп і  засідання комітету. У протоколах Комітету з питань аграрної та земельної політики, членом якого є Федір Христенко, він вже давно значиться серед відсутніх. Востаннє нардеп брав участь у засіданні комітету ще у березні 2021 року. 

Читайте також: За п’ять років народні депутати не брали участі у голосуваннях понад 2,2 мільйона разів — дослідження ЧЕСНО

Зазначимо, що позбавити депутата мандата за прогули неможливо. За законом, прогульника можуть позбавити депутатських виплат, якщо він протягом місяця без поважних причин не брав участі у понад 30% голосувань на пленарних засіданнях або у більш як 50% засідань свого комітету. Утім, у травні 2022 року нардепи зупинили цю норму на час воєнного стану.

За інформацією “Української правди”, Христенко разом з дружиною виїхав з України напередодні повномасштабного вторгнення рейсом "Київ – Дубай". ЗМІ зазначали, що після 24 лютого нардеп приховує своє місце перебування, і не писав нічого відтоді у соцмережах. 

На відміну від своїх однопартійців після заборони “ОПЗЖ” й розпаду однойменної фракції у парламенті навесні 2022 року, Христенко не доєднався до жодного із нових утворень проросійських нардепів у Раді (груп ПЗЖМ чи “Відновлення Україні”) і лишився позафракційним. 

Федір Христенко був обраний до Верховної Ради IX скликання від округу №46, що на Донеччині. Балотувався він нині забороненої проросійської партії "Опозиційна платформа - За життя". 

Читайте також: 13 округів залишаються без представника у Верховній Раді через неможливість провести довибори — ЧЕСНО

Нардеп запам’ятався гучним скандалом, коли у лютому 2020 року стало відомо, що він відсвяткував день народження дружини в одному з найфешенебельніших закладів москви. На святі побували відомі представники російського шоубізу, як-то Микола Басков та Філіп Кіркоров, які підтримують війну рф проти України. Вартість бенкету, за даними журналістів, склала близько одного мільйона доларів. 

У 2021 році, користуючись депутатським мандатом просив Держприкордонслужбу провести службове розслідування  щодо незаконного розголошення інформації про перетин кордону його дружини та її 10 візитів до москви. Щодо Христенка тоді було відкрито провадження за статтею про конфлікт інтересів (ч. 2 ст. 172-7 КУпАП), але згодом справу закрили у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення. 

У 2018 році дружина Христенка придбала у росії квартиру площею 176 м², три паркомісця та комору. 

 


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]