Рух ЧЕСНО та УКУ провели перший навчальний модуль Програми ветеранського лідерства

Фото: Рух ЧЕСНО та УКУ провели перший навчальний модуль Програми ветеранського лідерства

У День Збройних сил України у Центрі митрополита Андрея Шептицького у Львові стартував перший навчальний модуль Програми ветеранського лідерства, яку організував Рух ЧЕСНО у партнерстві зі Школою публічного управління УКУ.

Для навчальної програми із майже сотні кандидатів відібрали 25 учасників та учасниць. Кожен та кожна із них опинилися в ЗСУ у різні роки та за різних обставин, але всі вони об’єднані спільною метою — продовжити захист України в цивільному житті та мати можливість впливати на прийняття рішень у державі. Для цього їм необхідні знання, тому Програма ветеранського лідерства від ЧЕСНО та Школи публічного управління УКУ — важливий крок для втілення їхніх політичних амбіцій.

“Я звільнився з армії через поранення і одразу подумав, що, оскільки хочу впливати на нашу державу вже зараз, найкращий метод і єдине рішення — це працювати в державних органах, у політиці, — розповідає ветеран із Києва Данило. — Є хороші наміри, але, як завжди, я не знаю, як їх втілити в реальність. Переконаний, що Програма ветеранського лідерства мені допоможе”.

Навчання урочисто відкрили лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська, керівниця Програми ветеранського лідерства Вікторія Олійник та директорка Школи публічного управління УКУ Валентина Засадко. 

“Після завершення війни відбудеться перезавантаження політичної системи і до цього треба готуватися вже зараз. ЧЕСНО бачить своєю місією розширення доступу до політики для ветеранів. Є суспільний запит бачити ветеранів у владі, так само ветерани декларують готовність впливати на прийняття рішень та брати на себе відповідальність. Переконана, що освіта та лідерські програми стануть містком до влади”, — сказала Віта Думанська.


“Важливо зазначити, що ми не орієнтуємось на лідерство у вакуумі. Ми говоримо саме про політичне лідерство, — розповідає про цілі Програми ветеранського лідерства її керівниця Вікторія Олійник. — Рух ЧЕСНО спеціалізується саме на темі політики та громадської участі. Тому ми взяли на себе це завдання — навчити тих ветеранів, які хочуть долучитися саме до політичної діяльності. У цьому є багато викликів, але насправді це важлива складова. Наша мета — зробити так, аби ветерани після завершення війни нашою перемогою або й наразі, коли уже потрібно долучатися до прийняття рішень, долучалися до політичного життя України і робили вибір свідомо”. 

 

“Отримуючи нові знання, кожен з нас може розпочинати робити свою справу, починати новий проєкт. Без знань ми не можемо рухатися вперед, ми тоді наче зашорені, ми не бачимо, куди нам рухатися, що робити і як робити. Саме завдяки тому, що учасники та учасниці програми настільки відкриті до нових знань, до нових досвідів, я переконана, що нам вдасться сформувати нову когорту змінотворців, які готові будувати нашу країну”, — говорить Валентина Засадко, директорка Школи публічного управління УКУ.

Запрошеним гостем відкриття став міський голова Львова Андрій Садовий, який під час привітання наголосив, що ветерани та ветеранки мають займати найвищі державні посади в Україні. Ключовою умовою для цього є знання.

“Тільки сильна країна, яка матиме найкрутіше управління у світі, зможе перемагати!” — заявив Садовий і побажав учасникам та учасницям програми успіхів.

Першим лектором Програми ветеранського лідерства став Андрій Рождественський, кандидат наук, виконавчий директор Центру лідерства УКУ. Два дні він занурював ветеранів та ветеранок у теорію лідерства, ілюструючи її практичними кейсами. А також дискутував з аудиторією про те, хто такий лідер, як надихати команду і долати кризові ситуації.

“Люди, які вже приймають рішення, що будуть вчитися, що вони хочуть міняти щось у своїй країні, це дуже дисципліновані, дуже мотивовані і дуже ціннісні люди. Тому для мене це ще й окреме задоволення — працювати з такими людьми, тому що вони дуже принципові і цілісні”, — наголосив Рождественський. 

Крім того, у форматі онлайн до програми долучився народний депутат Роман Лозинський — один із небагатьох парламентаріїв, який перебував на військовій  службі в лавах Сил оборони із перших днів повномасштабного вторгнення. Учасники та учасниці сповна використали можливість поспілкуватися з нардепом у форматі “не під запис”. Роман Лозинський також висловив сподівання, що долучиться до Програми ветеранського лідерства як лектор в одному із наступних модулів.

Третій день першого модуля ветерани та ветеранки провели з Павлом Шереметою — економістом, колишнім міністром економічного розвитку і торгівлі та засновником Києво-Могилянської бізнес-школи. Лектор зізнався, що ставив собі питання — як можна розповідати про лідерство ветеранам, які вже стали лідерами на полі українського бою? Тому для нього було цінніше щиро поділитися власним політичним та управлінським досвідом, набутим під час роботи в економічній сфері на трьох різних континентах. З учасниками та учасницями програми Шеремета обговорював те, як бути продуктивним лідером, стратегував над українським проривом та говорив про роль інновацій у ньому. 

“Я хочу подякувати Руху ЧЕСНО і Школі управління УКУ за запрошення бути лектором Програми ветеранського лідерства, бо я думаю, що це була корисна розмова і для учасників програми, і для мене як учасника програми. Не як лектора, а саме як учасника програми”, — емоційно наголосив Шеремета. 

Три насичені навчальні дні у Львові подарували багато вражень учасникам програми, адже вони отримали чимало корисних знань і були вражені рівнем лекторів та організацією навчального процесу. 

Великою цінністю для новоспечених студентів є нагода побути у колі побратимів, знайти одне в одному підтримку, почати будувати спільноту лідерів-ветеранів, готових і надалі боронити свою країну — уже на політичному рівні.
 

“Освіти багато не буває, — каже ветеран із Миколаївщини Дмитро Гнатюк. — Під час спілкування і знаходячись в оточенні ветеранів, я почуваю себе легше, я навіть знеболююче, яке приймаю на постійній основі, п’ю менше. Плюс я хочу, щоб ветерани не були використані. Хочу на своєму досвіді передати ветеранам із Миколаївщини, що ми можемо об’єднуватися, приймати рішення, які будуть не дотичні до ветеранів, а напряму реалізовані саме для них”.

Наступний модуль навчання Програми ветеранського лідерства відбудеться у січні 2025 року. Учасники заглибляться в теорію держави та права.

Рух ЧЕСНО реалізує унікальний навчальний проєкт для ветеранів за підтримки MATRA Programme 2024 від Посольства Королівства Нідерландів.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]