Наприкінці політичного сезону рух ЧЕСНО здійснив аналіз роботи народних депутатів за підсумками двох сесій Верховної Ради та виявив 9 народних обранців, що, відповідно до методології ЧЕСНО, змінили політичну позицію всупереч волевиявленню виборців. Іншими словами, стали «тушками».
У цей список потрапили депутати Табалови, які не увійшли до складу фракції «Батьківщини» та 7 нардепів, які вийшли зі складу фракції: В.Купчак, В.Кутовий, О.Канівець, В.Немілостівий, І.Скосар, Р.Стаднійчук та В.Кравчук.
Рух ЧЕСНО вирішив перевірити, яким чином голосували ці депутати після виходу з фракції і чи дійсно змінили свої політичні погляди.
Аналізувались лише голосування, де влада та опозиція займали протилежні позиції — таким чином виключались несуттєві або консолідовані голосування.
Результати виявились доволі цікавими. Так, після виходу з «Батьківщини» Олег Канівець 498 разів (з 547) голосував з депутатами опозиційного табору, тобто – у 93% випадках. Вочевидь, таку поведінку парламентаря називати «тушкуванням» не варто.
Інша ситуація з нардепом Василем Кравчуком. Картка депутата, після виключення з фракції через його підтримку закону про векселі, була активною лише двічі – один раз разом з опозиційними силами (точніше, просто “Не голосував”), другий – з провладними ("За" зміни до держбюджету). До якого табору він схиляється — покаже нова сесія та система "Рада".
А от перевірка голосувань решти депутатів - В.Купчака, В.Кутового, В.Немілостівого, І.Скосара та Р.Стаднійчука підтвердили їхню поведінку «тушки»:
Лідером «синхронного голосування» на користь влади виявився депутат Немілостівий, який 436 разів віддав свій голос за законопроекти, вигідні провладній більшості.
Народний депутат В’ячеслав Кутовий пішов ще далі – аналіз його голосувань після виходу з фракції дорівнює практично 100% - зі 192 разів спільно з колишніми колегами по табору екс-опозиціонер проголосував лише 3 рази.
Отримані дані надихнули учасників ЧЕСНО продовжити перевірку голосувань народних депутатів та звернути особливу увагу на те, як голосують народні обранці в новому політичному сезоні.
Саме під час ІІІ сесії заплановане ухвалення єврозаконів, конче необхідні законопроекти №0947 (узгоджує чинне законодавство із законом про доступ) та №1076-1 (про суспільне мовлення), №2600 (про роздержавлення ЗМІ), №3100, що ускладнює процедури, пов’язані з організацією благодійної діяльності, та низку інших законопроектів, на ухвалення яких з нетерпінням чекають українські громадяни, журналістська та європейська спільноти.
Перший матеріал за результатами перевірки голосувань позафракційних депутатів незабаром з’явиться в українських ЗМІ.
Далі буде!
Поділитись