За п’ять років роботи Верховної Ради ІХ скликання загалом відбулось 76 голосувань за призначення на посади та 47 щодо звільнень і відставок. Понад 96% постанов щодо кадрових питань набрали необхідну кількість голосів і були підтримані нардепами. Про це йдеться у дослідженні ЧЕСНО.
Найбільшу підтримку за всі п’ять років мали голосування за оновлення складу ЦВК у жовтні 2019 року. Тоді нардепи призначили загалом 17 членів ЦВК і всі вони отримали 300+ голосів (від 334 до 375).
Під час роздачі міністерських портфелів найбільше голосів за весь час отримав Рустем Умєров під час призначення міністром оборони — 340 “за”.
Значну підтримку під час призначення також мали ексголова НБУ Кирило Шевченко (332 “за”), голова СБУ Василь Малюк (324) та міністр внутрішніх справ Ігор Клименко (321).
З усіх голосувань про призначення на посади провалилися лише два: депутати з першого разу не підтримали призначення Максима Степанова очільником МОЗ та Сергія Марченка — міністром фінансів.
Антирекордсменом лишається Сергій Шкарлет: у 2020 році він був призначений міністром освіти мінімально необхідною кількістю голосів. До того ж під час цього голосування фіксувалися факти кнопкодавства. Низьку підтримку мали ексголова Мінстратегпрому Павло Рябікін (237 “за”) та ексміністр економіки Ігор Петрашко (243 “за”).
Найбільше голосів “за” набрали відставки прем’єра Олексія Гончарука (353), міністра оборони Олексія Резнікова (327), Павла Рябікіна (303), очільниці Мінветеранів Юлії Лапутіної (302), а також Сергія Шкарлета (295) і багаторічного міністра внутрішніх справ Арсена Авакова (291).
Згідно з даними, найбільшу підтримку кадрові питання очікувано отримують від фракції більшості “Слуги народу” (понад 85%).
Також переважно “за” голосують за кадрові перестановки нардепи від груп “Довіри” та “За майбутнє”. Підтримують “слуг” у кадрових питаннях також уламки забороненої проросійської ОПЗЖ — ПЗЖМ та “Відновлення України”, вони голосують “за” у 63-68% випадків. Примітно, що ці ж нардепи у складі ОПЗЖ набагато рідше підтримували кадрові питання (у 32-38% випадків).
Опозиційні політсили, зокрема фракція “ЄС” активніше підтримує звільнення та відставки, а от за призначення вони голосують вкрай рідко. Майже така ж ситуація з “Голосом” та “Батьківщиною”.
На початку вересня цього року парламент змінив очільників одразу 11 з 20 міністерств. ЧЕСНО аналізував, як відбувалось наймасштабніше перезавантаження Кабміну від початку повномасштабного вторгнення і чому ряд міністрів не приходили звітувати у Раду. Ми також підрахували, кому з міністрів вдалося найдовше протриматися на посаді.
Поділитись