54% голосувань, що відбулися у Верховній Раді IX скликання за п’ять років, стосувались розгляду поправок до законопроєктів. За цей час нардепи розглянули понад 9000 поправок і лише 1253 (14%) з них були прийняті, набравши необхідні 226+ голосів. Про це йдеться у дослідженні ЧЕСНО за підсумками роботи ВР IX скликання.
Сплеск розгляду поправок відбувся зокрема на початку 2020 та в середині 2021 років, коли Верховна Рада розглядала закон про ринок землі.
Загалом найчастіше голосують “за” поправки депутати “Батьківщини”. Утім серед поправок що набрали 226+ найбільше підтримки дають “слуги”, далі - “Довіра”, “Відновлення України” та ПЗЖМ.
У більшості випадків депутати не підтримують поправки — вони утримуються або ж взагалі не беруть участі у голосуванні. Так загалом 35% нардепів відсутні під час голосувань за поправки або не голосують (картка у слоті, але жодних дій не відбувається).
Депутати від “Слуги народу” найчастіше утримуються при голосуванні за поправки, так само як і нардепи від “Голосу” та ЄС.
А найчастіше відсутні при розгляді поправок депутати з “Відновлення України”, “Батьківщини” та позафракційні. Не голосують за поправки члени груп ПЗЖМ та “Відновлення України“. Ці ж нардепи переважно не брали участі у голосуваннях за поправки і будучи членами фракції ОПЗЖ.
Раніше ЧЕСНО опублікував першу частину аналізу роботи ВРУ-9, в якій ми розповіли, як нардепи голосували протягом п’яти років, чому були втрачені тисячі голосів, а також згадаємо про крах монобільшості, “перевзування” проросійських нардепів і проаналізуємо, як повномасштабна війна змінила роботу ВРУ та призвела до найдовшого засідання в історії.
Поділитись