За п’ять років роботи Верховної Ради IX скликання нардепи розглянули понад 9000 поправок до загалом 394 різних законопроєктів. З них лише 14% (1253 поправки) набрали необхідні для ухвалення 226+ голосів. Найбільшу кількість поправок було подано до законопроєктів про ринок землі та аграрну децентралізацію, а також проєкту закону про регулювання ринку азартних ігор. Про це йдеться у дослідженні ЧЕСНО.
Так під час розгляду закону про ринок землі у 2020 році нардепи розглянули близько 1,5 тисячі поправок. Утім, менш ніж 1% з них пройшли голосування (усього дев’ять правок).
Також активний поправковий спам був пов’язаний із законопроєктом про аграрну децентралізацію, який Рада розглядала на початку 2021 року. Тоді нардепи розглянули загалом понад 900 поправок до нього, але лише 33 з них були ухвалені.
Ще 421 голосування стосувалося поправок до проєкту закону про регулювання ринку азартних ігор в середині 2020 року.
Загалом 15 законопроєктів набирали понад 100 поправок, решта — менше, або ж поправки щодо них не доходили до голосування. Серед лідерів за кількістю поправок також ряд законопроєктів, пов’язаних з повномасштабним вторгненням. Це зокрема зміни до держбюджету на 2022 рік, а також поправки до деяких законів щодо безпеки й оборони, компенсацій за знищену та пошкоджену нерухомість тощо. 212 поправок нардепи розглянули під час внесення змін до закону про мобілізацію.
Раніше ЧЕСНО розповідав, як нардепи використовують депутатські запити. Загалом протягом роботи Верховної Ради цього скликання народні депутати подали понад шість тисяч запитів. Переважну більшість із них реєстрували в перші роки роботи, натомість після повномасштабного вторгнення росії в Україну динаміка подання депутатських запитів знизилась у майже сім разів протягом року.
Поділитись