На засіданні земельної комісії Київради 13 листопада розглянули питання подовження договорів оренди із ТОВ “Контактбудсервіс” на земельних ділянках екопарку “Осокорки”. У самому ж порядку денному ініціативи не було — її “з голосу” запропонував внести представник сторони забудовника.
Крім порушення процедури внесення проєкту на розгляд, є й інша проблема — по одній земельній ділянці ще не винесений вирок Касаційного господарського суду. Саме слухання планується лише за тиждень, тож ухвалення жодних рішень стосовно цієї території не мало б відбуватися зовсім.
Про розгляд ініціативи під час засідання земельної комісії повідомила депутатка Київради від “Слуги народу” Євгенія Кулеба. Під час затвердження порядку денного засідання комісії із зали пролунала пропозиція додати ще одне питання на розгляд — проєкт рішення №2146. Це ініціатива ще 2020 року, яка стосується подовження договорів оренди із ТОВ “Контактбудсервіс” на усіх п’яти ділянках, що були передані компанії у 2005 році. Важливою деталлю є те, що по кожній із територій була окрема судова справа. Три з них виграла сторона забудовника, іншу — програла, а рішення стосовно п’ятої ділянки ще має бути винесене 19 листопада у Касаційному господарському суді.
Внести проєкт рішення на розгляд земельної комісії запропонував представник інвесторів банку “Аркада” — попереднього забудовника ділянок, що збанкрутував у 2020 році. За його словами, подовження договорів оренди стане виконанням умов меморандуму від 2021 року. Нагадаємо, що сам меморандум мав бути “реальним алгоритмом завершення будівництва” об’єктів “Аркади”, як зазначав київський міський голова Віталій Кличко.
Сама ж громадськість про розгляд проєкту рішення завчасно не була повідомлена. Попри це, проти ініціативи виступила представниця ГО “Екопарк Осокорки” Наталя Чернишова. Зокрема активістка наголосила на порушеннях пунктів договору орендарем та на поточному судовому процесі, який ще не завершився.
Після тривалої дискусії, земельна комісія Київради все одно ухвалила проєкт рішення про поновлення договорів оренди на двох ділянках. Нагадаємо, що на трьох інших, договори оренди із ТОВ “Контактбудсервіс” вже подовжені до 2035 року. Наступним кроком є розгляд проєкту рішення депутатами Київради вже під час найближчого пленарного засідання, яке попередньо має відбутися наступного тижня.
Зазначимо, що сама компанія ТОВ “Контактбудсервіс” є банкрутом з травня 2018 року, на чому також неодноразово наголошувала громадськість. Та навіть за такого фінансового становища “Контактбудсервіс” продовжує претендувати на володіння землею і в судах, і тепер в стінах Київради, аби просто продовжити там будівництво.
Раніше Рух ЧЕСНО проаналізував усю ситуацію довкола екопарку “Осокорки” та детально пояснив, які є зв’язки між усіма компаніями-фігурантами справи. Сьогодні усі процеси довкола потенційного будівництва на території зеленої зони контролюються забудовницею Владиславою Молчановою. Натомість представники столичної влади залишаються найбільш непослідовними у ставленні до зеленої зони.
Поділитись