Народні депутати за 5 років роботи проголосували майже 5 млн разів — дослідження ЧЕСНО

Фото: Народні депутати за 5 років роботи проголосували майже 5 млн разів — дослідження ЧЕСНО

Від початку своєї роботи нардепи IX скликання Верховної Ради проголосували “за”, “проти” або “утриматись” понад 4,8 мільйона разів. Найчастіше політики голосували “за” — у 39% випадків, потім депутати “утримувались” від голосувань — у 23% від усіх голосувань, а натискали “проти” — у 2%. Про це йдеться у матеріалі Руху ЧЕСНО.

За п’ять років IX скликання у Раді відбулося 414 засідань, з яких пленарних — 363, і позачергових — 51. 

Загалом за п’ять років у парламенті відбулося 16 902 голосування (не враховуючи сигнальні). З них 47% отримали понад 226 голосів “за”, необхідних для ухвалення рішень. Сплеск голосувань був на початку цієї каденції Ради, а також всередині й наприкінці 2021 року.

Народні депутати IX скликання натиснули “за”, “проти” або “утриматись” понад 4,8 мільйона разів. Найчастіше політики голосували “за” — у 39% випадків, потім депутати “утримувались” від голосувань — у 23% від усіх голосувань, а натискали “проти” — у 2%.

 Аналіз того, наскільки часто нардепи натискають кнопки з позицією “за”, “проти” чи “утримався” також дає змогу побачити середню участь фракцій і груп у голосуваннях. ЧЕСНО виявив, що народні депутати “Слуги народу” брали участь у голосуваннях найчастіше (78% — це сума голосів “за”, “проти” та “утриматися”). А найгірша участь у голосуваннях серед нардепів від забороненої ОПЗЖ та утвореної ними ж депутатської групи “Платформа за життя та мир” — 45%.

Найчастіше “за” голосують у “Довірі” — у 52% випадків, а найменше голосів дає фракція “Голос” — 28%. Натомість кнопку “утриматись” найчастіше натискають депутати від “Європейської солідарності” (33%), а найменше — “Відновлення України” (4%). Крім того, нардепи з “Відновлення України” також рідко виступають проти — менш ніж в 1% випадків, а найчастіше голосують проти “Голос” та ОПЗЖ — 4%.

Раніше ЧЕСНО розповідав, як проросійські депутати в різний спосіб продовжують відстоювати інтереси країни-агресорки. Наприклад, під час голосувань вони не підтримали невизнання незалежності самопроголошених утворень на тимчасово окупованих територіях, вихід України з договорів СНД, продовження розслідування збиття Boeing MH17, заборону Z-символіки та багато іншого. 


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]