ЧЕСНО провів перше регіональне навчання з місцевої політики для ветеранів

Фото: ЧЕСНО провів перше регіональне навчання з місцевої політики для ветеранів

Навчання відбулося 25-26 жовтня у Києві і об’єднало 20 мотивованих учасників з різних куточків країни. Ветерани дізналися більше про роботу місцевого самоврядування, інструменти впливу в своїх громадах та можливості для адвокації змін

Під час дводенного навчання ветерани слухали лекції від провідних політичних та громадських експертів, а також виконували практичні завдання. Програма передбачала багато взаємодії між спікерами та учасниками. Теми лекцій були розроблені для базового рівня знань, водночас під час заходу ветерани показали високий рівень орієнтованості у політичному та громадському житті України. Більшість учасників вже бере активну участь у місцевому житті або розвиває ветеранські спільноти у своїх громадах, але хочуть робити це більш професійно і розвиватися у цій діяльності. 

“Ветеранська політика тільки починає вводитися масштабно, а першим завжди важко, – каже ветеран з Полтавщини Михайло Тітік, – краще бути підготовленим, тому навчання дуже важливе, насправді. Навчатися важливо завжди, а зараз так особливо”. 

Експерт ГО “Агенція відновлення і розвитку” та спікер програми Андрій Саук бачить у ветеранах великий потенціал щодо позитивного впливу на життя країни. На його думку, головне дати ветеранам інструменти для участі, напрямки руху і підтримку: “Ветерани — це люди, які вийшли з горнила війни, люди, які пройшли особливі випробування. Вони зовсім інакше дивляться на поточні речі і на зміни, які потрібно впроваджувати в нашій країні”. 

Спікеркою програми стала також народна депутатка України Аліни Загоруйко, яка розповіла ветеранам про вибори на місцевому рівні та інструменти участі.  Аналітикині руху ЧЕСНО Вікторія Олійник та Вікторія Максимова поділилися практичними кейсами впливу на місцевому рівні та обговорили партійну систему в Україні і роботу політичних партій на місцях. Комунікаційниця та журналістка Дарина Рогачук розповіла учасникам про важливість комунікацій та особистий бренд, а виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан надихнув ветеранів можливостями адвокації на місцях. 

“Ветерани – це ті люди, які були дуже важливі на полі бою, а тепер є важливими і при прийнятті рішень у повсякденному житті. Це ті люди, які мають впливати на прийняття рішень органами місцевого самоврядування, і, звісно, на загальнодержавному рівні також. Тому така просвітницька діяльність направлена, щоб вони не боялися, щоб у них було більше мотивації займатися політичними та громадськими справами”, - вважає Аліна Загоруйко, народна депутатка України.

Окремою цінністю програми для ветеранів стала можливість знайти спільноту однодумців, обмінятись контактами і побудувати нову потенційну співпрацю. Ветерани також назвали навчання своєрідною реабілітацію та лікуванням, адже спілкування у колі побратимів, підтримка один одного для них є дуже важливими та надихаючими.

“Від спілкування і лекторів маю велике задоволення, люди дуже доступно розповідають Багато нового дізнався. Бог дасть, щоб війна скоріше закінчилася, хочеться набратися досвіду якогось, чомусь навчитися, можливо, більш підтягнути юридичну сторону, і вже на наступних виборах спробувати балотуватися, як мінімум, до міської ради”, — каже ветеран із Кропивницького Володимир Киричок. 

Навчання на тему: "Прийняття рішень на місцевому рівні" стало першим у межах великого освітнього проєкту для ветеранів та ветеранок від руху ЧЕСНО. Проєкт передбачає проведення сертифікованих програм та освітніх регіональних заходів, спрямованих на розвиток ветеранського лідерства та інтеграцію ветеранів та ветеранок у суспільно-політичне життя України.

“Однозначно ми продовжимо працювати і реалізовувати нашу програму регіонального лідерства, — каже Вікторія Олійник, керівниця проєкту Ветеранського лідерства Руху ЧЕСНО, — Вже незабаром ми також будемо починати велику сертифіковану програму ветеранського лідерства у партнерстві з Інститутом лідерства Українського католицького університету. Це буде серйозна школа, ми будемо працювати з ветеранами близько 5 місяців і дуже детально вивчатимемо лідерство, державу і право, фандрейзинг, створення політик. Також плануємо міжнародні стажування”.

Стежити за новинами Ветеранського проєкту від ЧЕСНО, а також за анонсами нових регіональних та всеукраїнських програм для ветеранів, можна у соціальних мережах руху ЧЕСНО. 


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]