Рішення НАЗК про припинення фінансування “Голосу” у партії назвали “небезпечним прецедентом”, який може мати довготривалі наслідки не тільки для них, але і для практики розбудови політичних партій в Україні. Про це Руху ЧЕСНО заявили на запит у пресслужбі “Голосу”.
25 червня НАЗК опублікувало наказ, яким знову зупинили державне фінансування для партії “Голос”. Все тому, що агентство знайшло у її фінансових звітах недостовірні відомості на майже п’ять мільйонів гривень. Вони стосуються витрат партії у 2020 році.
Що знайшло НАЗК
У партійних звітах за III та IV квартали 2020 року НАЗК знайшло недостовірні відомості. Партія “Голос” та її Київський міський осередок перерахували гроші для ТОВ “Мейнтіс”, зокрема у 3 кварталі — це І млн грн, а у IV — майже 3,5 млн грн. Гроші перерахували за надані консультаційні послуги та послуги з перевірки правильності заповнень документів. Проте НАЗК встановило, що товариство не надавало таких послуг.
Натомість у фінзвіті за ІІІ квартал йдеться й про недостовірні відомості щодо витрат для двох підприємців на загальну суму у 274 тисячі гривень. Зокрема у договорах вказані номери законопроєктів, які на момент укладання договорів, не були зареєстровані у парламенті.
Наявність порушення у двох звітах партії за один рік говорить про повторне порушення. А це “є підставою для прийняття рішення про припинення державного фінансування статутної діяльності”, — йдеться у висновку НАЗК щодо звіту за 4 квартал.
Детальніше: “НАЗК припиняє фінансування "Голосу" через недостовірні відомості у звітах”
Позиція партії
Проте у партії “Голос” вважають, що “такі дії НАЗК створюють враження не допомоги політичній партії у напрацюванні ефективних методів контролю і перевірки порядку використання коштів державного фінансування, а умисного пошуку надуманих приводів, аби припинити його”.
“Голос” успішно пройшов перевірки за 2021, 2022, 2023 роки. І тоді у НАЗК і Рахункової палати не викликало запитань щодо контрагентів”. — йдеться у відповіді. — “Цього ж разу, рішення НАЗК по суті ґрунтується на репутації одного з сотень контрагентів під час виборчої кампанії у 2020 році і жодним чином не відображає усієї складної організаційної діяльності політсили у виборчий період 2020 року”.
Зазначимо, Руху ЧЕСНО партія не навела аргументів, що товариство та підприємці таки надавали для “Голосу” відповідні послуги.
Також у партії не відповіли на питання, як саме партія повертатиме державне фінансування — подаватиме до суду на рішення НАЗК чи виправить недостовірні відомості у звітах.
Джерело фото: "Факти"
Поділитись