У Верховній Раді розробляють нові вебсервіси та оновлення сайту. Наразі представники Управління комп’ютеризованих систем Верховної Ради доопрацьовують фінальні правки та тестують оновлення разом із депутатами.
Оновлення вже довго готується до запуску, адже остаточне рішення про публікацію має ухвалити керівництво парламенту. За словами віце-спікера Олександра Корнієнка, найближчим часом оновлення стане публічним, проте цьому передуватиме ґрунтовна безпекова перевірка.
Рух ЧЕСНО звернувся до розробників і депутатів за коментарями щодо перспектив. Керівник Управління комп’ютеризованих систем ВРУ Олексій Сидоренко розповів, що його команда працює над якнайшвидшим запуском нової версії сайту.
“Нові інструменти проходять ознайомлення та тестування у секретаріатах комітетів. Наразі надходять зауваження, рекомендації, побажання, які ми враховуємо при доопрацюванні. Сподіваюсь, що найближчим часом ці інструменти буде відкрито для відвідувачів нашого сайту. Можливо, це співпаде в часі з новим дизайном персональних сторінок народних депутатів, сторінок комітетів і фракцій, бо ми також на завершальній фазі і цієї роботи”, — зазначив Сидоренко.
У лютому, після ознайомлення з бета-версією оновлень сайту, аналітики Руху ЧЕСНО звернулися за коментарем до заступника голови ВРУ Олександра Корнієнка. Тоді він зазначав, що Верховна Рада працює над удосконаленням власних ресурсів, адже це важливе джерело інформації про існуюче законодавство та роботу над новими законопроєктами, проте строки публікації оновлень не зазначив.
Аби уточнити, на якому етапі запуск оновлення, ми знову звернулися за коментарем до Олександра Корнієнка.
“Дані та різні інші оновлення, на які очікує громадянське суспільство та виборці, обов’язково найближчим часом будуть запущені в роботу. Цьому передуватиме етап дуже серйозного тестування щодо безпеки зокрема. Ми не можемо допустити, аби сайт Верховної Ради, на який постійно здійснюються атаки, став менш захищеним через запуск нових інструментів. Тому очікуйте, найближчим часом оновлений сайт буде доступний для користувачів”, — зазначив Корнієнко.
Рух ЧЕСНО звернувся за коментарем до Ярослава Юрчишина, аби дізнатися, якою є позиція голови Комітету з питань свободи слова та в чому можуть бути причини затримки запуску оновлення.
“Я дуже вдячний відповідним службам Апарату, які займаються оновленням нашого сайту. Бо ключове завдання — спрощення доступу до інформації про роботу парламенту та зручність отримання цієї інформації. Звісно, ключовим обмеженням швидких змін на даний час є обмеження ресурсів. Але команда на чолі з паном Олексієм Сидоренком і в таких умовах показує чудовий результат”, — зазначив Юрчишин.
Рух ЧЕСНО, у свою чергу, закликає депутатів підтримати ініціативу та зробити сервіси загальнодоступними, адже оновлення є зручними та корисними як для самих народних депутатів, так і для громадськості, зокрема журналістів.
Нагадаємо, після запуску оновлення користувачі сайту ВРУ зможуть побачити роботу над законопроєктами у зручному форматі, де видно кожну зміну в документі — від етапу реєстрації до розгляду в комітетах, правок і обговорення депутатами, голосування та підписання. Завдяки зручному інтерфейсу та адаптивному дизайну працювати з документами можна буде і на сайті Ради, і з гаджетів. Важливо і те, що розробники реалізували новий формат для проєктів законів і результатів пленарних засідань попередніх скликань.
Після таких оновлень буде зручно аналізувати пленарні засідання. У таймлайні роботи нардепів у сесійній залі буде легко переглянути порядок денний, записи депутатів на виступ, самі виступи у текстовому, аудіо- та відеоформаті, результати голосування та інше.
Для України наразі дуже важливе виконання вимог для вступу в ЄС, і для цього на сайті парламенту буде окремий розділ. На сторінці євроінтеграційного законодавства на сайті ВРУ будуть відображатися всі законодавчі ініціативи в цьому напрямку зі спеціальним маркуванням. Їх розгляд та ухвалення також можна буде переглянути у хронологічному порядку. Розробники передбачили низку фільтрів — за суб’єктом подання, роком та місяцем розгляду.
Нагадаємо, раніше Рух ЧЕСНО проаналізував відвідуваність сайту Верховної Ради та інших парламентів світу.
Поділитись