Аналіз виборчих технологій: ЧЕСНО ділиться досвідом із закордонними дослідниками

Фото: Аналіз виборчих технологій: ЧЕСНО ділиться досвідом із закордонними дослідниками

Як виявити політичну рекламу та протистояти дезінформації? Які інструменти застосовувати для контролю політичних кампаній? Як регулюється ця сфера в Європі і чим може бути корисний досвід України? 

Про це і не тільки говорили під час воркшопу Руху ЧЕСНО у партнерстві з Університетом Ворика (Велика Британія) для представників громадських та міжнародних організацій з п’яти країн Європи. Захід відбувся 13-14 травня на кампусі університету в Італії. 

Політична реклама та агітація — невід’ємна складова виборчого та й загалом політичного процесу. Проте через небачену кількість виборів у всьому світі цьогоріч, ризики порушення правил політичного фінансування та кількість спроб маніпуляцій суспільною думкою зростають. Штучний інтелект та нові виборчі технології, засновані на ньому, лише посилюють ці загрози.

Саме тому воркшоп обʼєднав профільні громадські та міжнародні організації, а також академічну спільноту з метою контролю діяльності політиків та фінансів, які вони витрачають на рекламу, роботу з соціальними мережами та персональними даними виборців. Серед спікерів заходу були представники Руху ЧЕСНО, Texty.org, Університету Ворика, Tactical Tech та Transparency International BiH.

Учасники мали змогу поглибити знання у темі моніторингу соціальних мереж для виявлення політичної реклами, протидії дезінформації та іноземному втручанню, а також обмінялись досвідом різних підходів до регулювання цієї сфери.

Лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська розповіла, що організація працює в Україні над тим, аби інформація щодо витрат на рекламні кампанії була відкритою, а громадянське суспільство могло активно долучатися до процесів її регулювання. Це наближає Україну до європейських стандартів та робить суспільство більш стійким до дезінформації:

“Рух ЧЕСНО формує спільноту людей в Україні, які досліджують фінансування партій та виборчих кампаній. Можливість обмінятися досвідом з колегами з інших країн у сфері контролю політичної агітації та її регулювання допоможе нам наблизити українське законодавство до європейських стандартів”, — наголосила Думанська.

Нагадаємо, нещодавно Рух ЧЕСНО проводив нетворкінг PolitFinance Night, під час якого експерти, журналісти та громадськість обговорили особливості роботи з фінансовими звітами партій, здобутки та виклики реформи партійного фінансування та політичний фандрейзинг.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]