Фракція “Слуги народу” вимагає від міського голови столиці Віталія Кличка звільнити двох посадовців КМДА — Романа Лісневського з КП “Дирекція будівництва шляхо-транспортних споруд”, директора Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслана Кандибора та профільних заступників міського голови. Про це йдеться у заяві фракції від 26 квітня.
Головна причина — “бездіяльність, недбалість та хаос в управлінні”, які ставлять під загрозу безпеку киян. Наразі фракція не отримала жодної відповіді на заяву. Крім того, обговорення відповідного звернення не було й на останньому засіданні Київради, яке відбулося 8 травня.
Текст заяви значним чином апелює до засідання ТСК по Києву, яке відбулося кількома днями раніше до її розповсюдження, 23 квітня. Згідно заяви, посадовці київської міської влади тоді не надали чіткої відповіді про стан конструкцій і комунікацій на Поштовій площі.
На засіданні ТСК по Києву був присутній голова фракції “Слуги народу” у Київраді Андрій Вітренко, який одночасно є й головою постійної комісії Київради з питань бюджету. Вітренко на засіданні надав інформацію стосовно того, чи є у бюджеті столиці стаття витрат, що стосується інформування киян про наявність чи відсутність укриттів.
Читайте також: ТСК по Києву: розмежування повноважень держорганів столиці і QR-коди
Із початком дискусій про Поштову площу Руслан Кандибор, якого фракція нині вимагає звільнити, зазначав, що “жодної загрози для існування метрополітену на Поштовій площі, станом на сьогодні, немає”.
Важливо зазначити, що в підсумку засідання, голова Тимчасової спеціальної комісії та народний депутат від “Слуги народу” Віталій Безгін ініціював візит на Поштову площу разом із представниками влади Києва, аби перевірити її поточний стан та спільно напрацювати подальше вирішення проблеми. Наразі даний візит не відбувся, проте народний депутат у ЗМІ зазначає, що під ризиком нині і сама Поштова площа, і платформа, і тунелі.
Водночас, причина заяви від фракції “Слуга народу” у Київраді є значно ширшою, аніж лише стан Поштової площі, який було обговорено в рамках засідання ТСК.
“Справа не в Поштовій площі, а в комплексі проблем та низці гучних скандалів: зупинка шести станцій метрополітену, масштабні розкрадання при реконструкції Поштової площі, Подільсько-Воскресенського мосту і так далі”, — зазначив у коментарі Руху ЧЕСНО депутат Андрій Вітренко.
Крім того, він наголошує на важливості призначення посадовців за принципом професіоналізму та компетентності, а не особистої лояльності до столичного міського голови. У заяві фракція також зазначила, що звертатиметься до правоохоронних органів для перевірки “фактів бездіяльності столичного менеджменту, яка створює небезпеку для життя і здоров'я мешканців Києва”.
Примітно, що попередні інциденти в рамках діяльності Київського метрополітену не супроводжувалися подібними заявами, хоч потенційних прецедентів було достатньо. Відкритим також залишається питання про те, чому фракція вирішила не чекати спільного візиту на Поштову площу із представниками ТСК по Києву, а надсилати заяву одразу.
За подальшим перебігом ситуації із станом Поштової площі та можливими кадровими змінами всередині апарату КМДА слідкуватиме Рух ЧЕСНО.
Поділитись