ТСК по Києву: розмежування повноважень держорганів столиці і QR-коди

Фото: ТСК по Києву: розмежування повноважень держорганів столиці і QR-коди

Розмежування повноважень Київської міської військової адміністрації (КМВА) та Київської міської державної адміністрації (КМДА), а також ризик підтоплення станції метро “Поштова площа” — головні теми другого засідання парламентської ТСК, яке відбулося у вівторок, 23 квітня. 

Однак ні голова Київської міської військової адміністрації Сергій Попко, ні міський голова столиці Віталій Кличко на засіданні не з'явилися, хоча й були запрошені. 

“На перше засідання сходив, побачив, як усе відбувається, — без конструктиву і задля шоу. Витрачати час на такі посиденьки не бачу сенсу”, — так зазначив про засідання ТСК ВРУ мер Києва Віталій Кличко у себе в соціальних мережах.

Рух ЧЕСНО слідкував за перебігом другого засідання ТСК по Києву. Більш детально про розмежування зони відповідальності двох органів столиці та до чого тут QR-коди читайте в матеріалі.

Нагадаємо, що наприкінці минулого засідання ТСК Віталій Кличко зазначив

“Дякую, що сьогодні не було політики. Сподіваюсь, що наступного разу політики також не буде”. 

Окрім цього, у ході попереднього засідання мер столиці кілька разів повторював, що “наша зустріч не остання”. Що стало причиною такої різкої зміни риторики — невідомо. Детальніше про те, які питання обговорювалися на першому засіданні ТСК по Києву, читайте у попередньому матеріалі Руху ЧЕСНО.

Вже 23 квітня замість Віталія Кличка на засіданні були присутні профільні заступники міського голови, у тому числі — Володимир Бондаренко, який є секретарем Київради та членом партії “УДАР”. Був також запрошений Олексій Окопний із фракції “Європейської солідарності”, який є головою постійної комісії Київради з питань транспорту, проте на засіданні його не було.

Першою темою обговорення, як і очікувалося, стало розмежування повноважень КМДА як виконавчого органу Київради та КМВА як тимчасового державного органу, що діє на період воєнного стану.

Фото: сторінка Віталія Безгіна у Facebook​​​​​​

У цьому контексті варто пам'ятати, що Указом Президента України № 68/2022 від 24 лютого 2022 року КМДА набула статусу військової адміністрації. В інших регіонах голова міської чи обласної державної адміністрації є одночасно головою і військової адміністрації.

Проте 1 березня 2022 року Володимир Зеленський призначив окремого голову КМВА, аргументуючи це пріоритетністю оборони столиці. Раніше цю посаду обіймав генерал Микола Жернов, наразі — генерал-полковник ЗСУ Сергій Попко. Володимир Бондаренко зазначив, що “у Києві відбувся незрозумілий дуалізм” та підкреслив, що він ускладнює та додає незрозумілостей ситуації із належним врядуванням Києва. 

Практичним випадком, на прикладі якого намагалися розмежувати зони відповідальності двох органів столиці, стали QR-коди із інформацією про укриття, які розміщені на зупинках громадського транспорту у Києві. Згідно повідомлень ЗМІ та ГО “Пасажири Києва”, посилання за QR-кодом є неактивним з 16 серпня 2023 року. 

Фото: Igor Diachenko

У ході розмови, чіткої відповіді на те, хто саме розвішав ці інформаційні банери, не було. Причиною стало й те, що столична влада не була попередньо ознайомлена із детальним переліком запитань, які будуть роззглядатися в рамках засідання, а лише із його загальною рамкою, про що неодноразово говорив Володимир Бондаренко. Відповідно, не було відповіді й про те, чиєю прерогативою є інформування киян про укриття загалом. 

Водночас, депутат Київради від партії “Слуга народу” та голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Вітренко підкреслив, що в бюджеті Києва немає статті витрат, що стосується інформування мешканців столиці щодо наявності чи відсутності укриттів. Натомість було запропоновано подати депутатський запит до відповідних департаментів КМДА із метою з'ясувати, чи були здійснені ними закупівлі, які стосувалися розміщення відповідних інформаційних матеріалів. 

Фото: сторінка Віталія Безгіна у Facebook​​​​​​

Іншою гострою темою засідання стало обговорення стану метро “Поштова площа”, яке ініціювала народна депутатка від “Слуги народу” Ганна Бондар, посилаючись на ухвалу Подільского районного суду від 28 грудня 2023 року, де зазначено можливі ризики потенційного підтоплення. Директор департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор спростував цю інформацію та зазначив, що “жодної загрози для існування метрополітену на Поштовій площі, станом на сьогодні, немає”.

Проте позицію Ганни Бондар підтримали й активісти, що були присутні на засіданні ТСК. Вони акцентували на тому, що ділянка справді знаходиться в аварійному стані, а критичною проблемою є й те, що дренаж для відведення води не був встановлений. 

Із метою перевірити одержану інформацію, голова ТСК по Києву та народний депутат від “Слуги народу” Віталій Безгін запропонував відвідати ділянку разом із представниками столичної влади, і у подальшому — працювати над спільним рішенням для вирішення проблеми, якщо така існує. 

Вже після завершення засідання Безгін у коментарі ЗМІ розповів:

“Ми, як і минулого разу, що б там не говорили, на 95% втримали конструктив. Що стосується частини законодавчої, то вона однозначно була конструктивна і ми розуміємо, що можемо напрацювати рішення”.

Фото: Рух ЧЕСНО

За словами депутата, наступна зустріч ТСК по Києву плануватиметься, спираючись на парламентський розклад засідань, проте найбільш ймовірно — відбудеться орієнтовно за два тижні. 

Важливим є й те, що відбулося за межами засідання, ще до його початку. Депутат Київради від фракції “УДАР” Дмитро Білоцерковець у себе на сторінці у Facebook повідомив, що його та представників громади на засідання ТСК не допустили. 

“Вони мають лише одну мету – політичне та інформаційне маніпулювання, тому не хочуть допускати на засідання інші точки зору, представників інших політичних сил”, — зазначив депутат у своєму дописі. 

Дмитро Білоцерковець також висунув кілька вимог, одна з яких — замінити призначеного голову ТСК по Києву Віталія Безгіна.

Зазначимо, що на зустрічі ТСК були присутні деякі представники громадськості. Для того, аби прийти, необхідно було подати заявку через офіційну поштову адресу ТСК або через помічницю народного депутата, про що було повідомлено за кілька днів до самого засідання. 

Віталій Безгін, коментуючи ситуацію, яка відбулася перед засіданням, відповів:

“Дмитро Білоцерковець, якого не було в листі Віталія Кличка, намагався спровокувати бійку зі мною та Олександром Аліксійчуком”.

Лист Віталія Кличка, про який йде мова у коментарі депутата, ймовірно, не є публічним. Київський міський голова міг надіслати його на ім'я голови ТСК напряму або на офіційну поштову скриньку комісії, до якої мають доступ виключно її члени. 

Нагадаємо, що це вже друге засідання ТСК по Києву, за яким слідкує Рух ЧЕСНО. Детальніше про перебіг першого у попередньому матеріалі.







 


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]