Восьмий апеляційний адміністративний суд відкрив провадження за позовом Мін’юсту до проросійської партії “Соціал-патріотична асамблея слов'ян” (“СПАС”) щодо заборони її діяльності. Інформацію оприлюднив сайт Судової влади України.
Скриншот із сайту Судової влади України
Рух ЧЕСНО неодноразово звертався до СБУ щодо заборони діяльності партії “СПАС”. Надані матеріали правоохоронці зазначили у листі до Мін’юсту.
Скриншот відповіді СБУ на звернення Руху ЧЕСНО
Зауважимо, що цю партію очолює Едуард Коваленко, якому у 2022 році повідомили підозру у державній зраді. Коваленко є у Реєстрі зрадників Руху ЧЕСНО.
Справа Коваленка перебуває в суді. За даними слідства, він шукав навідників та коригувальників вогню на території України й передавав її своїм кураторам. У 2021 році Коваленка затримала СБУ за підозрою у роботі на ФСБ, а також так зване міністерство держбезпеки “ЛНР”.
Головний редактор херсонського видання “МОСТ” Сергій Нікітенко, який тривалий час стежить за роботою партії та роботою Коваленка зазначає, що партію через її проросійську діяльність слід було заборонити раніше:
“Ще два роки тому викликало здивування, коли всі партії забороняли, то “СПАС” не включили в список. Ми намагались дізнатися чому. Тоді ніхто не надав відповіді. І нарешті взялися й за неї. Ймовірно, партія фінансувалась з Росії. Коваленко зараз знаходиться на непідконтрольній Україні території — в Генічеську”.
Рух ЧЕСНО буде слідкувати за перебігом судових засідань та інформувати про їх результати.
“Схвалюємо позицію Мінʼюсту, який ініціював заборону “СПАСу”. Міністерство продовжує роботу над очищенням політичної системи від проросійського впливу. ЧЕСНО відстежуватиме цю справу у суді, так само як робив це з іншими провадженнями щодо заборонених партій”, — коментує Віта Думанська, лідерка Руху ЧЕСНО.
Нагадаємо, у 2023 році за ініціативи Міністерства юстиції суд заборонив 18 політичних партій: ОПЗЖ, ”Опозиційний блок”, Партію Шарія, партію ”НАШІ”, Комуністичну партію та інші. Раніше Рух ЧЕСНО писав, що за результатами соціологічного опитування лише 1% українців згодні дозволити депутатам від заборонених партій допрацювати до наступних виборів.
Поділитись