Рух синьою гілкою столичного метрополітену буде відновлено до кінця літа. Про це заявив міський голова Києва Віталій Кличко на засіданні Тимчасової спеціальної комісії ВРУ по Києву, яке було присвячене закриттю станцій метрополітену.
Скандальний екс-директор метро столиці, ексдепутат Київради від фракції “УДАР” та фігурант розслідування bihus.info Віктор Брагінський також був запрошений на засідання ТСК, проте не прийшов.
Детальніше за перебігом засідання та подальшим вектором співпраці ТСК Верховної Ради й міської влади Києва слідкував Рух ЧЕСНО.
Головним питанням порядку денного на засіданні було обговорення причин та передумов створення аварійної ситуації між станціями метро “Деміївська” та “Либідська”, де припинили рух поїздів метро ще 8 грудня 2023 року. Міський голова Києва Віталій Кличко розповів про поточний стан справ та загальну інформацію щодо закритої ділянки метро.
Зазначимо, що тунель між станціями “Деміївська” та “Либідська” було введено в експлуатацію у 2010 році, і під час його будівництва загинуло двоє працівників метрополітену, про що неодноразово згадували у ЗМІ. За словами мера столиці, у листопаді 2023 року на ділянці почали з'являтися значні течії із подальшим зсувом ґрунтів, що є потенційною загрозою для деформації тунелю.
“З метою запобігання виникнення аварійних ситуацій, було зупинено рух поїздів між станціями “Либідська” та “Теремки”. Ще раз: з метою запобігання. Надзвичайної ситуації там не сталося”, — підкреслює Кличко.
Народний депутат від фракції “Слуга народу” Роман Грищук поцікавився, чи не могли забудови, що здійснюються над станцією “Либідська”, бути причиною витоку ґрунтів. Віктор Вигівський, який наразі виконує обов'язки начальника КП “Київський метрополітен” зазначив, що забудови не впливають на конструкції тунельних споруд з точки зору навантаження.
Віталій Кличко також розповів, що на ремонт ділянок у бюджеті столиці на 2024 рік закладено 400 мільйонів гривень. За інформацією від підрядників, із використанням цих коштів, рух синьою гілкою мають відновити вже до кінця літа за умови, що не виникне додаткових надзвичайних ситуацій.
Наразі конкретні причини витікання ґрунтів та появи загрози руйнування тунелю залишаються навідомими. Як зазначив директор департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор, остаточні висновки можна буде зробити лише після відкриття верху тунелю між станціями “Деміївська” та “Либідська”, що має відбутися впродовж двох найближчих тижнів.
На даному етапі ситуація зі станціями київського метрополітену залишається відкритою. Після засідання Віталій Безгін у себе на сторінці зазначив:
“Одразу скажу, що роботи попереду багато, адже ситуація навряд стала більш ясною. Головне, щоб це не переросло у спроби перекидання відповідальності, бо ми їх не допустимо”.
Надалі, ймовірно, посилиться співпраця між ТСК ВРУ з питань дослідження ефективності роботи органів публічної влади Києва та ТКК Київради щодо аварійної ситуації на метрополітені, про що було зазначено на засіданні.
Нагадаємо, що ТСК з питань дослідження ефективності роботи органів публічної влади Києва була створена Верховною Радою України 22 лютого 2024 року. Тоді “за” проголосували 252 народні депутати.
Поділитись