Більшість комітетів Верховної Ради суттєво покращила відкритість своєї роботи та інформування громадян в умовах воєнного стану. Сім комітетів отримали максимальний бал відкритості та посіли перше місце. Другу позицію з показником 8,5 балів розділяє три комітети, а третю позицію займає одразу чотири комітети.
Такі результати суттєво відрізняються від показників минулого моніторингу відкритості Руху ЧЕСНО. Наприклад, Комітет з питань євроінтеграції із лідерів попереднього антирейтингу наразі посів перше місце.
Ця хвиля моніторингу показала значне зростання відкритості роботи комітетів. Позитивні зміни були зафіксовані в усіх комітетах Верховної Ради, значна частина з них виконала рекомендації та навіть впроваджує власні ініціативи.
“Рух ЧЕСНО вже довгий час працює над підвищенням відкритості комітетів, як одного з головних етапів законотворення в Україні. Результати цієї хвилі моніторингу демонструють значне підвищення уваги комітетів до прозорості і наслідки досить показові. Рух ЧЕСНО й надалі проводитиме моніторинги роботи парламентських комітетів. Наразі ж важливо розпочати роботу над поверненням журналістів до будівлі Верховної Ради, аби громадяни мали можливість комунікувати з владою особисто”, — зазначає координаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.
У жовтні минулого року Рух ЧЕСНО оновив рекомендації для парламентських комітетів і надіслав їх керівництву комітетів, аби вони могли більш якісно комунікувати свою роботу для виборців, медіа та громадських організацій. За цей час працівники секретаріатів окремих комітетів регулярно звертались до Руху ЧЕСНО за консультаціями та інформували про зміни. Наприклад, представники енергетичного комітету, комітетів екологічної політики та свободи слова.
Нагадаємо, Рух ЧЕСНО вчетверте провів моніторинг відкритості роботи комітетів та визначив як змінився рівень відкритості роботи комітетів Верховної Ради в умовах воєнного стану, які новації використовують комітети, щоб якісно інформувати про свою роботу.
Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду “Відродження”.
Поділитись