80% українців за обов'язкове декларування представників Офісу президента. Результати соцопитування

Фото: 80% українців за обов'язкове декларування представників Офісу президента. Результати соцопитування

Близько 80% українців переконані, що співробітники та радники Офісу президента повинні подавати електронні декларації. 

Такими є результати соціологічного опитування, яке провів Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова на замовлення Руху ЧЕСНО з 8 по 15 грудня 2023 року. 

Як показують результати репрезентативного дослідження, 56% громадян повністю погоджуються з тезою, що співробітники та радники Офісу президента повинні подавати електронні декларації. Скоріше погоджуються з цією тезою ще 21,7% громадян. Отже, загалом 78% українців виступають за запровадження декларування для діячів ОП. Не згодні та скоріше не згодні з цією тезою лише 9,3% українців. А ще 12,9% не мають відповіді.

У цьому питанні регіональних відмінностей майже немає. Мешканці центральних регіонів України трохи рідше висловлюються за обов’язок електронного декларування для діячів ОП. Тут також вищий відсоток тих, хто не згодний або не визначився. Вік також не впливає на позицію громадян.

Схожі тенденції були зафіксовані і у результатах дослідження сприйняття українцями діяльності представників ОП — українці мають запит на підвищення відкритості роботи Офісу, зокрема в темі персональної відкритості особистостей та біографій діячів. 

Рух ЧЕСНО зауважує, що такі дані наочно демонструють запит суспільства на підвищення відкритості роботи Офісу президента. Адже повний перелік посадових осіб ОП, їхні біографії та діяльність залишаються невідомими для громадян. Люди, які формують державну політику в умовах війни, виступають спікерами влади та репрезентують державу на міжнародній арені, чомусь переважно мають статус позаштатних радників і не подають декларації. 

Читати більше: Вплив Офісу президента на державні інституції є надмірним. Результати соцопитування 

Нагадаємо, питання запровадження обов’язку електронного декларування для всіх діячів ОП вже обговорювали у Верховній Раді, проте тоді депутати провалили голосування та відхили ініціативу запровадження декларування радників і позаштатних радників ОП.

Наразі ж, обов’язки та повноваження заступників і радників у штаті ОП настільки розмиті, що незрозуміло, за що саме вони відповідають, які їхні компетенції та напрямки діяльності. Тому вимога громадськості, аби радники та помічники ОП, які напряму чи опосередковано формують державну політику, декларували свої статки, а антикорупційні органи та ЗМІ могли б перевірити динаміку, є цілком справедливою.

Методологія та інші результати дослідження

 


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]