15 грудня закінчився п'ятиденний інтенсив “Школа Антикору”, яку створили команди, антикорупційного центру ІЗІ, Руху ЧЕСНО, аналітичного центру Statewatch, Антикорупційного штабу та Центру досліджень фіскальної політики.
До Школи доєднались 23 учасники з 21 міста України. Їх тренували виявляти корупцію на місцях, проводити розслідування, слідкувати за закупівлями, кошторисами, розбиратися з бюджетами та антикор експертизою, досліджувати декларації та ефективно комунікувати.
Фото: Регіональне представництво учасників першої Школи
Школа обʼєднала найсильніших викладачів, які знають, як виявляти корупцію.
Так, наприклад, Віталій Шабунін з ЦПК поділився, як під час війни, зупиняти корупційні ініціативи і при цьому не провокувати тотальну зраду.
Головред “Наших грошей” Юрій Ніколов навчив моніторити закупівлі, знаходити тендери з корупційними ризиками та робити журналістські розслідування.
“Змоделюйте картинку: коли ми переможемо, ми займемося відбудовою країни. Це означає, що найбільші гроші будуть у будівельній галузі. Мова буде йти про мільярди, багато мільярдів.
Я та мої колеги доклали багато зусиль, щоб саме регіональних журналістів навчити шукати маржі в кошторисах. Потрібно, щоб десятки-сотні людей це робили по регіонах”,— упевнений Ніколов.
Фото: Команда ініціаторів створення “Школи Антикору”
Лідерка ЧЕСНО Віта Думанська провела для учасників школи дві панелі “Як розбити бульбашку: комунікації для антикорупційних організацій” та “Бренд антикорупціонерів”.
Для тих, хто працює в темі боротьби з корупцією та розслідуваннях, важливо вміти сформувати свій бренд та послідовно його комунікувати. Щоби посилити вплив розслідувачів та антикорупціонерів, організації мають виходити за межі активної бульбашки на ширшу аудиторію, адже саме потужна комунікація дозволяє робити дійсно помітні зміни
Фото: Віта Думанська показує, як працюють медіа партнерства.
Мартина Богуславець, виконавча директорка ІЗІ вчила учасників проводити антикор експертизу. ІЗІ має великий досвід у пошуку корупційних ризиків в проєктах рішень ОМС.
З учасниками школи ділились своєю експертизою Аліса Юрченко з BIHUS.Info, Гліб Канєвський зі StateWatch, Сергій Миткалик з Антикорупційного штабу, Віктор Мазярчук з Центру досліджень фіскальної політики та інші практики.
Фото: Студенти школи під час прослуховування лекції.
Серед випускників Школи Олег Симороз, ветеран та активіст, який виявляє корупційні схеми у столиці.
“Для мене це великий досвід та покращення антикорупційних скілів. Попри те, що я не перший рік займаюся викриттям корупціонерів, ця школа дала багато нових знань від лідерів сектору. А найкращим було мати однокласників з різних куточків України. Безперечно є над чим подумати та що змінити в підходах до розслідувань, в позиціонуванні та адвокації, — коментує випускник школи Симороз.
Фото: Студенти школи під час прослуховування лекції.
Владислав Максименко, керівник громадської організації “Громадський моніторинг України” поділився своїми враженнями про навчання:
“Ця школа надає дуже потужну базу, гуртує сильних регіональних активістів журналістів для майбутніх якісних розслідувань. Після повернення зі школи в першу чергу поділюсь набутим зі своєю командою у Сумах”.
Подія відбулась за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.
Уже на весні відбудеться друга Школа для антикорупціонерів з регіонів. Стежте за анонсами на сайті ЧЕСНО та на нашому ФБ,
Поділитись