50 депутатів вимагають у голови Верховної Ради Руслана Стефанчука звернутися до Венеціанської комісії щодо висновку про урядовий законопроєкт № 8371, який пропонує заборонити московську “церкву” в Україні. Підписантами цього звернення є переважна більшість членів раніше забороненої проросійської фракції “ОПЗЖ”. Майже половина підписантів — це нардепи “Слуги народу”, по одному представнику “Батьківщини” та групи ”За майбутнє”, а також позафракційні депутати
Примітно, що підписантами звернення стала низка одіозних нардепів: Юрій Бойко, Сергій Льовочкін, Максим Бужанський, Артем Дмитрук, Євген Шевченко, Георгій Мазурашу, Павло Халімон та інші. Зауважимо, що більшість підписантів мають керівні посади як на рівні парламентських комітетів, так і на фракційному рівні.
Автором ініціативи є перший заступник голови фракції “Слуги народу” Андрій Мотовиловець, також підписи під зверненням поставили ще троє заступників голови фракції — Артем Культенко, Ольга Савченко та Максим Ткаченко. Крім того, голова податкового комітету Данило Гетманцев та Євгеній Брагар, який зараз виконує обов'язки голови комітету з питань свободи слова замість Нестора Шуфрича.
Таке звернення може значно відкласти розгляд ініціативи у другому читанні. У його тексті автори називають пропозицію обмежити діяльність релігійних організацій, що афілійовані з державою, яка здійснює збройну агресію проти України, спробою “обмежити право громадян України та свободу світогляду і віросповідання”. Також зазначається, що “держава не має права вказувати в яку церкву ходити віруючим громадянам України”.
Джерело: звернення депутатів до Стефанчука
Проте важливо зазначити, що наразі діячі московської “церкви” працюють як агенти кремля та відіграють серйозну роль, окрім іншого, в поширенні пропаганди, яка має впливати не лише на українців, а й на західних партнерів України.
У Реєстрі зрадників Руху ЧЕСНО наразі знаходиться 42 "священики", яким спецслужби вручили підозри після їхніх заяв чи проведених у них обшуків. Обшуки у храмах московської "церкви" у довели, що до складу агентури входять не лише дипломати. Для прикладу, настоятель Києво-Печерської Лаври Павло заперечував існування України як суверенної держави, після чого отримав підозру від СБУ. Значення їх діяльності у допомозі ворогу демонструють і обміни "священиків" на українських військовослужбовців. Одного з них, для прикладу, росіяни обміняли на 28 військових.
У "священиків" знаходять сухпайки для ворожої армії. Зокрема це фото зроблене на Харківщині, на території, звільненій Збройними силами України від тимчасової окупації росією.
Цей законопроєкт Рух ЧЕСНО оголосив маркерним, а отже аналітики будуть відстежувати роботу над доопрацюванням тексту законопроєкту до другого читання та зафіксують поіменні результати голосування у профілях нардепів на Політхабі.
Нагадаємо, раніше депутати вже робили спробу заблокувати розгляд ініціативи, яка була прийнята у першому читанні. Тоді до урядового законопроєкту про заборону релігійних організацій, пов'язаних із країною-агресором РФ нардепи подали близько 1200 правок. Значна частина з них є “поправковим спамом” авторства проросійських нардепів Євгенія Шевченка та Артема Дмитрука. Крім того, частину правок подали скандальні нардепи від фракції “Слуга народу” Павло Халімон, Євгеній Брагар та Сергій Литвиненко. Також кілька десятків правок подав лідер депутатської групи ПЗЖМ Юрій Бойко.
Проте тоді голова комітету Микита Потураєв у коментарі Руху ЧЕСНО зазначив, що “поправковим спамом” нардепи намагаються сповільнити підготовку законопроєкту до другого читання, однак члени комітету налаштовані якісно доопрацювати текст і найближчим часом винести його на розгляд.
Примітно, що частина підписантів зверне до голови ВРУ "випарувалась" і "не голосувала" під час розгляду у першому читанні законопроєкту про заборону російської "церкви".
Читайте також: Хто з нардепів "випарувався” і голосував проти заборони російської церкви?
Нагадаємо, “за” законопроєкт №8371 у першому читанні проголосувало 267 нардепів, найбільший відсоток голосів дали фракції “ЄС”, “Голос” та “Слуга народу”. Показово, що “проти” голосували переважно нардепи із груп ПЗЖМ та “Відновлення України”, які утворились після заборони проросійської партії ОПЗЖ, а також позафракційний мажоритарник Дмитро Шпенов.
Поділитись