Якими політиками найбільше цікавились українці? Дайджест за жовтень від ЧЕСНО

Фото: Якими політиками найбільше цікавились українці? Дайджест за жовтень від ЧЕСНО

Найбільше шукали інформацію про чинних нардепів. Також українці цікавились новими кадровими призначеннями та слідкували за корупційними скандалами.

 

На першому місці рейтингу депутат Закарпатської облради від ОПЗЖ Іван Чубирко.   Чубирко є давнім соратником і кумом зрадника Віктора Медведчука.  У  жовтні депутата затримала СБУ за рекет. За даними слідства, Чубирко організував банду, яка намагалась тримати в страху жителів прикордонного регіону і “вибивала” з них гроші. Йому загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

Друге місце посів чинний позафракційний нардеп Артем Дмитрук. У жовтні в Києві сталася бійка за участю нардепів Дмитрука та Олександра Куницького.  В мережі з'явилося відео, на якому нардепи б'ють людину. Пізніше Дмитрук зазначив, що хлопець провокував і погрожував ножем. 

Крім того, Дмитрук відзначився лобіюванням інтересів московського патріархату, зустрічався з Онуфрієм та голосував проти заборони російської церкви.

На третьому місці в.о. сумського міського голови  Юлія Павлик. На початку жовтня після відсторонення Олександра Лисенка на Павлик було покладено виконання обов’язків мера міста. 26 жовтня у Сумській міській раді були проведені обшуки. У ході досудового розслідування встановлено факт привласнення бюджетних коштів службовцями Сумської міської ради. За версією слідства, корупційна схема пов'язана з закупівлею зимової форми для добровольчих формувань міста Суми. За словами Павлик, правоохоронці нікому не повідомили про підозру та нікого не затримали, а сама закупівля відбулася ще восени 2022 року.

На четвертому місці полковник запасу ЗСУ, пілот-інструктор Роман Світан. У 2014 році Світан балотувався до парламенту як самовисуванець, був у полоні, працював радником керівника Донецької ОДА Сергія Тарути. Після початку повномасштабного вторгнення став одним із провідних військових експертів в українських медіа. У жовтні Світан детально аналізував бойові дії під Авдіївкою, Бахмутом та прогнозував сценарії розвитку подій на Херсонському напрямку.

Замикає першу п’ятірку депутат Львівської міської ради від  ЄС Олексій Різник. Місцеві ЗМІ звинуватили Різника в організації пікетів під міською радою з політичною метою. Пікетувальники вимагали у мера Львова Андрія Садового збільшити видатки на допомогу ЗСУ. У своєму Фейсбуці Різник запустив флешмоб з розіграшем футболки з надписом "Садовий, віддай 2 ярди на ЗСУ!". Саме в таких футболках протестувальники пікетували міськраду.

Шосте місце посіла ексдиректорка Українського ветеранського фонду Наталія Калмикова. У жовтні стало відомо, що Калмикова призначена заступницею міністра оборони.  З 2014 року Калмикова була волонтеркою, працювала менеджеркою  фонду "Повернись живим", а з початку повномасштабного вторгнення очолила Український ветеранський фонд. 

На сьомому місці нардеп від партії “Слуга народу”  Олександр Куницький.  У жовтні нардеп привернув увагу виборців скандалом з  бійкою у центрі Києва. У "Слузі народу" назвали неприйнятною ситуацію за участі нардепів. За фактом інциденту генеральний прокурор зареєстрував кримінальні провадження.

На восьмій позиції рейтингу нардеп 8 та 9 скликання  Ярослав Дубневич. Дубневич став першим нардепом 9 скликання, якого у 2019 році позбавили недоторканності та вручили підозру у привласненні майна Укрзалізниці. У жовтні 2023 року НАБУ та САП повідомили Дубневичу про підозру в організації схеми з розкрадання природного газу на 2,1 млрд грн. Вирішується питання обрання йому запобіжного заходу.

На дев'ятому місці ще один нардеп від партії “Слуга народу” Олег Дунда. У жовтні Дунда публічно підтримував заборону московського патріархату, активно коментував тему в ЗМІ та брав участь в ефірі ток-шоу Української правди. Також Дунда критикував Арестовича за промову на Форумі вільної росії, який проходить в Естонії. На думку нардепа, Арестович “намагається бути більшим росіянином, ніж самі росіяни".

Замикає рейтинг ексзаступниця міністра оборони України Ганна Маляр. На місцевих виборах 2020 року Маляр балотувалась до Київради від партії "Слуга народу". З початку повномасштабного вторгнення вона як представниця Міністерства оборони регулярно коментувала ситуацію на фронті: загрози нових наступів, забезпечення потреб ЗСУ. Саме цим пояснюється висока медійність Маляр та пошукова активність у базі "Політхаб". У вересні Кабмін звільнив усіх заступників міністра оборони та державного секретаря міністерства. З посад була звільнена також  Маляр. У жовтні стало відомо, що пресслужбу Міноборони замість Маляр очолить колишній розвідник та письменник Ілларіон Павлюк.

Раніше Рух ЧЕСНО повідомляв, кого українці найчастіше шукали у Реєстрі зрадників, та закликав надсилати інформацію про тих, хто допомагає окупантам, на пошту [email protected] або в онлайн-форму.

 

 






 


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]