14 партій перейменували за час війни — Рух ЧЕСНО

Фото: 14  партій перейменували за час війни — Рух ЧЕСНО

З 24 лютого 2022 року у 27 політичних партій змінилося керівництво, а у 14 з них — назви. Більшість цих партій не веде активної публічної діяльності. Такі результати дослідження Руху ЧЕСНО.

Перша подібна зміна трапилася ще у липні минулого року. Тоді змінився керівник партії “Команда Андрія Балоги”. Раніше її очолював мер Мукачева, на честь якого названа партія. Теперішнім керівником є Володимир Шкріба, який неодноразово підтримував партію фінансово.

Назву першою з початку повномасштабного вторгнення змінила партія “Сім’я” — з 21 липня 2022 року вона називається “Твоя особиста перемога”. Тоді ж її очолила Катерина Ксьонз. 

Серед усіх партій, що зазнали змін, активну діяльність ведуть лише декілька. Одна з них — колишня Меритократична партія України — стала “Антикорупційним фронтом”. Організація активно просуває свою програму через соціальні мережі, серед іншого пропонує введення смертної кари як покарання за корупційні злочини. 

До діяльності партії активно долучається її засновник Ігор Шевченко, колишній міністр екології. Офіційно він не має стосунку до АКФ, проте публікує дописи з підтримкою ідей партії, а офіс “Антикорупційного фронту” знаходиться на місці ще однієї партії Шевченка — “Успішної України”.

“Ми неодноразово наголошували на тому, що, хоча вибори під час воєнного стану проводити не можна, політичні сили вже почали підготовку до них. Це ми бачимо і в кільості перейменованих партій, адже зазвичай це є чітким сигналом про те, що цю партію хтось купив. Така історія хоч і звична для української політики, проте небезпечна — на наступних виборах ми знову матимемо у списках більшість партій, створених лише на чотири роки”, — пояснює лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

Найбільше партій зазнали змін у березні та травні 2023 року — тоді щомісяця п’ять партій отримували нові назви або нових керівників. Проте в середньому щомісяця змінюється дві партії.

Нагадаємо, що раніше 100 громадських організацій, серед яких і Рух ЧЕСНО, підписали заяву проти проведення виборів в Україні під час війни.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]