Найбагатший депутат Миколаївської міськради від “Нашого краю” - безхатько. Депутат від БПП планує вирощувати яблука. Кожен сьомий депутат не задекларував житло.
Лендлорди міськради з “Солідарності” та “Опозиційного блоку”
Найбільше землі в депутата від “Солідарності” Євгена Римаря, який очолює ООО “Луксенитна” та є головою фермерського господарства “Сады Новой Одессы”.
Натисніть для збільшення
Депутат розповів, що ще зі студентства сільське господарство стало його улюбленою справою:
Я закончил аграрный университет, на 2 курсе уехал за границу на практику, где выращивал клубнику. Был в Ирландии, где тоже изучал земледелие. Так же жил в Австралии 2 года , обрабатывал поля. Теперь пытаюсь внедрить все полученные знания и технологии тут, в Украине. Насчет моей земли - то я взял землю, которая непригодна для выращивания, но я ее удобряю и подготавливаю. По планам у меня сделать плодовый сад, а именно — яблочный, — розповідає депутат Римарь.
Єдина жінка з-поміж Миколаївських депутатів-лендлордів — Олена Кисельова з “Солідарності” .
Муж — фермер, прорабатывает посадку специфических культур. Каких? Коммерческая тайна. Не могу разглашать намерения мужа. Будет конфликт в семье. Он и так не понимает, почему я не получая ни копейки из бюджета должна рассказывать, что в семье "кушают". Земли лично у меня не так и много, только то, что приобрела вместе с домом, а потом оформила. На участке в "колхозе" выращиваем для себя. Участок тоже муж получал после сельхоза, как молодой специалист под застройку, долго выращивали картошку… теперь отдыхает. Мы за органическое земледелие, без химии и удобрений. Производственных площадей нет. Так - мелкое квакерство, — коментує депутатка Кисельова.
Останнє місце у рейтингу лендлордів займає адвокат Ростислав Філевський із фракції “Самопоміч”. Депутат володіє 1,1 га:
Участок предназначен для ведения личного хозяйства, он примыкает к населенному пункту, там раньше были теплицы колхоза, после чего их варварски разворовали, оставив осколки бетонных плит в земле. Было и есть в планах разбить там сад, но пока финансовая составляющая этого не позволяет, — розповів про свою ділянку Ростислав Філевський.
Депутати віддають перевагу Merсedes та Toyota
Автопарк Миколаївських депутатів налічує 87 авто. Це в середньому по 2 машини на депутата. Найбільший автопарк у депутата Репіна з “Самопомочі”.
Натисніть для збільшення
Олександр Репін - заступник директора департаменту ЖКХ. У 2016 році прокуратура звинувачувала Рєпіна в скоєнні адмінправопорушення через конфлікт інтересів (“Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» (передбачених ч.1 і ч.2 ст. 172-7).
Згідно з протоколом, Рєпін, будучи головою постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності та благоустрою міста, 5 липня 2016 року проголосував за надання громадській організації "Асоціація ОСББ" приміщення. При цьому Олександр Рєпін в той же час числиться співзасновником цієї організації.
Таким чином, Рєпін не повідомив про конфлікт інтересів при голосуванні і прийняв відповідне рішення за виділення приміщення, чим порушив Закон України «Про запобігання корупції». Протягом місяця депутат Репін не бере слухавки від журналістів ЧЕСНО. Після чого ми звернулись в центральний офіс “Самопомочі” , де нам надали три номери приймалень партії, які виявились непрацюючими. Центральний офіс партії “Самопоміч” здивований відсутністю зв’язку з Миколаївським відділенням та обіцяв з’ясувати обставини.
У депутатів від “Опозиційного блоку” Владислава Андрейчука та Анатолія Дюміна по 5 авто. Але не тільки це об’єднує колег по фракції — вони обидва не захотіли надавати коментарі щодо своєї декларації.
Депутат Андрейчук, почувши, що йому телефонує Громадський рух ЧЕСНО, сказав:
Я говорить не могу, — і кинув слухавку. І так всі наступні 5 разів.
Анатолій Дюмін дізнавшись, що йому телефонують журналісти, сказав, що перебуває закордоном:
Я сейчас заграницей, не могу говорить. Давайте потом поговорим.
А коли почув, що розмова буде з приводу його декларації, поспіхом просто кинув слухавку.
Найбагатший депутат міськради Олег Грипас — безхатько
Серед депутатів, які не задекларували житла, опинилися представники всіх фракцій міськради, окрім “Солідарності”.
Натисніть для збільшення
Найбагатший депутат Олег Грипас з “Нашого краю” не задекларував житла. Депутат виправдовується, що зробив помилку при заповнюванні декларації у декількох розділах, бо дуже поспішав.
Есть у меня, естественно, жилое помещение на проспекте Ленина, все есть. Купил старый дом под перестройку. И по транспорту данные тоже не правильные, у меня есть машина. Мне нужно было срочно подать декларацию, я просто подал цифру, — розповів про свою декларацію найбагатший депутат та безхатько Грипас.
Володимир Евтушенко, депутат від фракції “Опозиційний блок”, власник ТОВ “Глобус-плюс”, голова постійної депутатської комісії з питань промисловості, транспорту, енергозбереження, зв'язку, сфери послуг, підприємництва та торгівлі, щомісячно отримує 14746 грн доходу з підприємства. Також окрім заробітної плати депутат отримує пенсію та фінансову допомогу. Сукупний дохід складає 208617 грн. Але жодного суб'єкта нерухомості та автотранспортного засобу депутат не задекларував.
У меня нет жилья, поэтому я не задекларировал. Проживаю в офисе. Я написал в декларации, что продал квартиру на погашение кредита, — повідомив Володимир Євтушенко.
У Світлани Таранової з “Самопомочі” теж немає власної нерухомості. Але Таранова проживає у батьків і користування житлом у декларації не вказала.
У меня действительно нет своей квартиры. Живу вместе с родителями. Когда квартиру приватизировали, я училась в другом городе и мне не досталась часть, — коментує депутатка.
Згідно з Законом, необхідно вказувати і те житло, яке знаходиться у користуванні. Не вказане житло — це порушення, яке карається штрафом.
“Квартирне” питання застало Світлану Кучкарову з “Опозиційного блоку” в аеропорту, тому депутатка не змогла чітко пояснити де проживає, але підтвердила відсутність житла.
Я только вернулась в Украину, стою в аэропорту. Не могу говорить. Жилья нет — это правда, — поспіхом додала депутатка.
Найбільше нерухомості в депутата з “Опозиційного блоку” Ігоря Дятлова — колишнього члена “Партії регіонів” та колишнього керівника міської партійної організації “Опоблоку”. Депутат є головою правління фінансової корпорації “Єврокапітал”.
Натисніть для збільшення
Найбільше боржників з “Опоблоку”
Одразу до двох рейтингів і позичальників, і боржників потрапив депутат із “Нашого краю” Сергій Кантор. Взяти коментар у депутата не вдалось, бо він ігнорує телефонні дзвінки.
Натисніть для збільшення
Я занимал деньги на строительный бизнес, — сухо уточнює депутат від “Опозиційного блоку” Володимир Євтушенко, який проживає в офісі.
Світлана Ласурія позапартійна депутатка, приватний нотаріус, яка фігурувала у справі про незаконне виділення ділянок землі в рекреаційній зоні “Маяк” з приводу своїх боргів розмовляти не дуже хоче.
Это кредит, какая вам разница, на что я его брала и как собираюсь возвращать, — каже депутатка Ласурія.
Ще один депутат від “Нашого краю”, який відмовився надавати коментарі це Сергій Шульгач — один із найбільших кредиторів Миколаївської міськради, відмовився надавати будь-які коментарі по телефону:
Почему вы не подошли на сессию городского совета ко мне? Я вас визуально не вижу и не знаю, кто со мной говорит.У меня вашего телефона нет. Подойдите пожалуйста на сессию, — відповідає Шульгач.
Натисніть для збільшення
Нагадаймо, Громадський рух ЧЕСНО склав рейтинг найбагатших та найбідніших депутатів Миколаївської міської ради.
Поділитись