На сайті Верховної Ради відновлять персональні сторінки народних депутатів з інформацією про їхню роботу, які були закриті після початку повномасштабного вторгнення. Про це заявив віцеспікер Олександр Корнієнко під час презентації Рухом ЧЕСНО антирейтингу прозорості в “Укрінформі”.
Корнієнко зазначив, що про відновлення профайлів нардепів на сайті парламенту він спілкувався з керівником Апарату Верховної Ради і протягом кількох днів ця інформація має з’явитися:
“Дійсно, дивно, що ця інформація є де завгодно — у Вікіпедії, на сайтах ГО, але її немає на сайті парламенту. Є дискусія, а скільки депутатів залишилось, лунає невпевненість чи 403 чи 402… Той самий Андрій Холодов (нардеп СН, який після низки розслідувань подав заяву про складання мандату, - прим. ЧЕСНО) є нардепом поки не проголосує за це Рада, а люди вже сприймають, що він склав мандат. Тому треба все роз'яснювати. Ганебно для парламентської демократії, що ми не знаємо скільки у нас депутатів. Сайт Ради дасть на це питання чітку відповідь”.
За словами Корнієнка, у відновлених профайлах нардепів будуть посилання на сторінки комітетів, до яких вони входять, та на офіційні сторінки в соцмережах:
“На жаль, бували випадки в історії парламенту, коли, наприклад, людина звільнялась з роботи, але паролі забирала із собою і сторінки комітетів втрачали доступ. Таке теж буває”.
Що стосується оприлюднення депутатських запитів та звернень, про що зокрема йдеться в Декларації відкритості парламенту та відповідного плану дій, то Корнієнко зазначив, що депутатські звернення наразі не реєструються Апаратом. Загалом, на його переконання, цей інструментарій потребує переосмислення, зокрема через низку розслідувань про конфлікт інтересів депутата.
Крім того, за словами першого заступника голови ВРУ, війна кардинально змінила інструмент депутатських запитів, адже до повномасштабного вторгнення він мав на меті “виключно піар”, а, окремі запити навіть відмовлялись зачитувати, “бо там опозиція писала просто дурниці”. Але зараз ситуація змінилася.
Крім того, голова Комітету з питань здоров'я нації Олександр Радуцький, який був присутній на заході, заявив, що з наступного засідання його комітет в окремих розділах на сайті публікуватиме інформацію про поіменне голосування нардепів-членів комітету та їх присутність на засіданнях:
“Я повністю підтримую поіменку, бо вона закриває шлях до маніпуляцій. Дуже часто на комітеті представник якоїсь політсили за якесь рішення, а в залі потім спекулюють і кажуть: "ми ніколи цього не підтримаємо". Довести протилежне дуже важко. Тому, якщо немає заперечень з боку Регламенту Ради, думаю, що комітет почне публікувати поіменне голосування з наступного засідання”.
Нагадаємо, Рух ЧЕСНО неодноразово писав, що в парламенті поширеною є практика, коли нардепи “випаровуються” із сесійної зали, щоб уникнути відповідальності, вони або витягають картку зі слоту і таким чином імітують свою відсутність під час голосування, або ж просто не голосують під час розгляду. Водночас, є нардепи, які протягом всього засідання не натискають ані “за”, ані “проти”, але картка залишається у слоті.
Поділитись