Дочка нардепа Ар’єва склала мандат. Як оновиться склад фракції ЄС у Київраді?

Фото: Дочка нардепа Ар’єва склала мандат. Як оновиться склад фракції ЄС у Київраді?

20 червня на сесії Київради депутатка від ЄС Ярина Ар’єва склала мандат. За це рішення проголосували 70 депутатів. Протягом кількох останніх тижнів мандати склали ще двоє представників “Європейської солідарності” — Ганна Коваленко та Віктор Кононенко

Рух ЧЕСНО з’ясував, хто з кандидатів наступний у списку партії і може отримати мандат. 

Донька нардепа Володимира Ар’єва Ярина відмовилася від мандата депутатки Київради через скандальне ДТП з тяжкими наслідками.

Фото: Facebook Ар’євої

“Дякую виборцям, які раніше проголосували за мене. Вибачте, що довелося піти”, — написала Ар’єва у дописі на своїй сторінці у Facebook.

Днем раніше Київський апеляційний суд змінив їй запобіжний захід із нічного на цілодобовий домашній арешт. Депутатка Київради визнала свою вину у ДТП. У 2022 році у столичному районі Оболонь вона наїхала на жінку, яка отримала численні травми. За цим фактом відкрили кримінальну справу. 

За даними слідства, депутатка перебувала у стані наркотичного сп’яніння. Але дані про це опублікували лише у 2023 році, через пів року після ДТП. Сама ж Ар’єва наголосила, що не вживала наркотиків, а на результати експертизи вплинули “ієрархи УПЦ МП”. Щодо ДТП депутатка зазначила, що воно сталося у темний час доби під час блекауту.

У прокуратурі згодом після заяви депутатки відповіли, що в організмі Ар’євої виявили марихуану, а результати експертизи були зафіксовані та запломбовані у присутності депутатки.

За інформацією, отриманою Рухом ЧЕСНО від фракції ЄС, замість Ар’євої стати депутатом може Денис Любченко, який є помічником нардепа Артура Герасимова (“Європейська солідарність”). Герасимов є фігурантом антикорупційного розслідування за звинуваченням у недостовірному декларуванні. Справу розглядає Вищий антикорупційний суд.

Депутатка Коваленко, яка теж склала мандат із власної ініціативи, обіймала посаду заступника голови комісії з питань культурної спадщини, а нещодавно отримала підозру від НАБУ і САП у недекларуванні статків на понад 63 млн гривень. Зокрема депутатка не задекларувала доходи від продажу цінних паперів, мотоцикла Harley-Davidson, автомобіля Land Rover і неправильно зазначила вартість своєї земельної ділянки у столиці. Натомість наступною за списками до ради має увійти Альона Візір.

Депутат Віктор Кононенко теж написав заяву про складання мандата і зазначив, що має намір повністю присвятити себе службі у Збройних силах України. 

Читати також: Депутати на війні. Як місцеві політики захищають Україну

Отже, мандат може отримати екснардепка “Самопомочі” Вікторія Пташник, яка безуспішно балотувалася до парламенту у 2019 році від партії “Голос”, а у 2016 році була співголовою партії “Демократичний альянс”.

“З огляду на те, що зараз загострюється конфлікт між Банковою та мером Києва і його командою, для Віталія Кличка буде досить важливим зберегти коаліцію в раді, яка з самого початку складається з ЄС та УДАРу. Саме тому важливо стежити за тим, як змінюється склад фракцій та як вони взаємодіють”, — наголошує лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська. 

Нагадаємо, під час голосування в додатку “Київ Цифровий” Рух ЧЕСНО фіксував потужну загальнонаціональну рекламну кампанію за те, щоб Повітрофлотський проспект перейменували на проспект Європейської солідарності. Таку ініціативу підтримувала фракція “Європейської солідарності”. За результатами голосування переміг варіант “Повітрянофлотський проспект”. І хоча за варіант “проспект Європейської солідарності” голосувало дуже багато іногородніх, він зайняв друге місце.

Після загострення конфлікту Банкової з Кличком УДАР не голосував за перейменування проспекту на Повітрянофлотський. Депутати вийняли картки зі слотів, чим, по суті, підтримали позицію ЄС.


 


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]