Майже 60 народних депутатів пропустили понад 30% голосувань від початку 2022 року.
У топ-3 прогульників: Федір Христенко, ексОПЗЖ і зараз позафракційний, Анжеліка Лабунська з “Батьківщини”, а також скандально відомий представник “батальйону Монако”, колишній представник ПР та ОПЗЖ, а нині один із лідерів групи “Відновлення України” Вадим Столар. Про це йдеться у дослідженні Руху ЧЕСНО.
Найбільший відсоток прогульників — у депутатських групах “За майбутнє”, ПЗЖМ та “Відновлення України”. Роботу останньої нахвалював голова більшості Давид Арахамія. Водночас найменше прогулювали у “Європейській солідарності”, “Слузі народу” та групі “Довіра”.
Водночас частина нардепів зі зброєю в руках у різних підрозділах захищають країну як добровольці. В окремих випадках Регламентний комітет ВРУ повідомляв, наприклад, що генерал-лейтенант Михайло Забродський до складання мандату, перебував у розпорядженні міністра оборони, а депутат від групи “За майбутнє” Сергій Рудик на військовій службі.
“Частина депутатів — у складі постійних парламентських делегацій, які працюють за кордоном. З огляду на отримані дані під час воєнного стану ми не вносимо таких депутатів до лав прогульників і не відображаємо їх на графіці за наявності пропусків, але співставити дати поїздок і затами сесійних засідань ми поки не можемо. Особливу роль в дипломатії відіграють жінки-нардепи. Це було зумовлено серед іншого і тим, що в перші місяці після вторгнення чоловіки-депутати не виїжджали за кордон”, — наголошує лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.
Ось ті нардепи, які не входять до складу офіційних делегацій і прогулюють засідання.
“Верховна Рада в умовах воєнного стану працює фактично кілька днів на місяць у сесійній залі, тому ганебно бачити таку кількість прогульників та значний відсоток пасивних депутатів, які фізично присутні або ж їх картки у сесійній залі, але вони не голосують”, — додає Думанська.
Раніше Рух ЧЕСНО писав про те, що 9 % голосувань Верховної Ради з початку 2022 року не були б прийняті, якби не підтримка ексОПЗЖ. А це 257 рішень. Водночас проросійська фракція ОПЗЖ повним складом не голосувала у ключових питаннях, де був хоч якийсь інтерес країни-агресорки. Наприклад, під час звернення до міжнародних організацій у зв’язку з ескалацією росією безпекової ситуації навколо України, невизнання незалежності самопроголошених утворень ОРДЛО, голосування за вихід України з угод СНД. Вони не голосували навіть за продовження угоди між Україною та Нідерландами щодо розслідування падіння літака рейсу MH17.
Поділитись